Apple TV Oturma Odanıza Geliyor

Yayın tarihi: 23.05.2007

Apple TV Oturma Odanıza Geliyor

    

Videolar, Müzik ve Fotoğraflar Büyük Ekran Televizyonunuzda

 

 

 

Apple, filmler, TV gösterileri, müzik, fotoğraflar ve podcastler dahil Mac veya PC’nizdeki tüm iTunes içeriğinizi geniş ekran televizyonunuza kablosuz olarak göndererek göstermenin en kolay kullanımlı ve eğlenceli yöntemini sunan Apple TV’yi duyurdu. Apple TV’nin çekici yeni kullanıcı ara yüzü sayesinde herkes tüm dijital medya koleksiyonunu odanın diğer ucundan basit ve sezgisel Apple Remote uzaktan kumanda ile görüp çalıştırabilir. Neredeyse tüm modern geniş ekran televizyonlara kolayca bağlanabilen Apple TV’nin şubat ayında satışa sunulması beklenmekte.

Apple’ın CEO’su Steve Jobs, Apple TV ile ilgili yaptığı açıklamada “Apple TV 21. yüzyılın DVD oynatıcısı gibi, tek farkı mağazalardan  aldığınız DVD’ler yerine Internet’ten edindiğiniz dijital içeriği oynatmakta. Apple TV kullanıcıların bilgisayarlarında ve iPod’larında hoşça vakit geçirdikleri iTunes içeriğini kullanmakta, böylelikle filmin bir bölümünü oturma odalarında izlerken, kalan kısmını iPod’larında izlemeye devam edebilirler.”

Apple TV’de 50 saate kadar video, 9.000 adete kadar şarkı, 25.000 adete kadar fotoğraf veya bunların bir karışımını saklayabilecek 40GB sabit sürücü bulunmakta. Ayrıca Apple TV, 720p yüksek çözünürlükte görüntü sunabilmekte. Apple TV, sunduğu HDMI, component video, analog ve optik ses çıkışlarıyla birçok geniş ekran televizyona ve ev sineması sistemlerine kolaylıkla bağlanabilmekte.Yüksek hızda AirPort 802.11g/n kablosuz bağlantı kullanarak Apple TV bir bilgisayar ile içerik senkronizasyonu yaparken; buna ek olarak beş adede kadar bilgisayardan anlık içerik alarak kablosuz olarak televizyonunuza aktarabilir.

Benzersiz Apple TV ve iTunes entegrasyonu ile kullanıcılar, favori müziklerini ev eğlence sisteminde dinlerken, fotoğraf albümü slayt gösterilerini de geniş ekran televizyonlarında izleyebilirler. Apple TV, kolay kullanımlı ve sezgisel yeni kullanıcı arabirimi ile kullanıcıların tüm medya içeriklerini kolayca yönetmelerini sağlıyor. Apple Remote uzaktan kumanda sayesinde kullanıcılar favori videolarını, müzik ve fotoğraflarını 9 metreye kadar uzaklıktan yönetebiliyorlar.

 

 

 

 

Bulunabilirlik

Apple TV’nin, Apple Remote dahil olarak, Şubat ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Basın İletişimi:

GCI Istanbul, Ebru Çalım, ebru.calim@grey.com.tr, 212-290 28 20

Apple IMC Türkiye: 1970’li yılların başında Apple II ile kişiye özel  bilgisayarın öncüsü olan Apple, Macintosh ile 1980 yılında bu alanda devrim yarattı. Günümüzde Apple, ödüllü masaüstü ve dizüstü bilgisayarları, OS X işletim sistemleri, iLife ve profesyonel uygulamalarla endüstriyi yeniliğe sürükleyen başarıların öncüsü olmaya devam ediyor. Apple aynı zamanda taşınabilir müzikçaları iPod ve online müzik mağazası iTunes ile dijital müzik piyasasında da devrim niteliğinde ürünlere sahip.

1984 yılından beri dünyanın bilgisayar sektöründeki devi Apple'ın  Türkiye’deki faaliyetlerini sürdüren Apple IMC Türkiye, 2000 yılından beri Koç Bilgi Grubu tarafindan temsil edilmekte olup, başta Macintosh modeli bilgisayarlar ve iPod olmak üzere, Apple ürünlerinin Türkiye’de her türlü pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.apple.com.tr

46-SAYI_02- Jazz Nisan 2007 » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler