Bodrum Mavisini Kucaklayan Konfor

Yayın tarihi: 21.06.2007
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

BODRUM MAVİSİNİ KUCAKLAYAN KONFOR  

 

 

Bodrum’un çok keşfedilmemiş bir yöresinde konumlanan Hawthorn Karaca Resort; Turgutreis’in tepeden tüm koyu kucaklayan bir noktasında konumlanıyor. Metex Design tarafından projelendirilen tesis, butik otel konseptiyle tasarlanan sıradışı bir tatil noktası...   

 

 

Hawthorn’un Türkiye’deki ilk oteli, Karaca Yapı ile Bodrum Turgutreis’te ortak açtıkları Hawthorn Karaca Resort’un konsepti butik otel şeklinde tasarlanmış. Bodrum’da böyle bir tesis yaparken uluslararası bir zincirle beraber olmanın katacağı çok şey olduğu düşüncesiyle hareket eden Karaca Group, Hawthorn’un böyle bir yatırım düşüncesi olduğunu tespit ederek onlarla temasa geçmiş. Hawthorn yetkilileri de böyle bir projede beraber olmak istediklerini belirttikten sonra yola beraberce çıkmış. Hawthorn zinciri, Hyatt Global Corperation’ı içine alan bir kuruluş. Merkezi Atlanta’da. Amerika dışında çok yaygın değiller. Genellikle A.B.D.’de “residence” formatında şehir otelciliği yapmışlar. Şu an Dubai, İsrail, Nijerya ve İngiltere’de de Hawthorn otelleri var ama daha çok yaygınlaşmak istiyorlar. Grubun dışarı açılma planlarına uygun olan Bodrum Karaca oteli, resort olarak onlar için bir ‘ilk’. Hawthorn zinciri, şu an belli bir koordinasyonla ana yatırımcı Karaca Grubu ile birlikte işletiyor.

Beş yıldızlı lüks tesis Turgutreis’in en güzel panoramasına sahip olan yamacında konumlanıyor. Hem gündüz hem de gece inanılmaz hoşlukta bir manzaraya sahip olan tesisin 90 adet dairesi var.

Dairelerin her biri nefes kesici manzaradan fazlasıyla nasibini almış. Hatta tesisin sakinleri dairelerindeki yataklarından Ege Denizi’ndeki Türk ve Yunan adalarını seyretme olanağına sahipler.

Otel iki farklı bölümden oluşuyor. Yapılardan biri beyaz, diğeri taş dokulu. Taş dokulu yapıdaki teras süitler, zor beğenenleri bile cezbedecek türden. Teraslar alabildiğine geniş; hem oturma grubu, hem masa-sandalye hem de şezlongları ile özel birer yaşama alanı adeta...

Teras süitlerde odanın düzeni oldukça değişik. Girişte iki sürgülü kapı; biri tuvalet, diğeri giyinme-soyunma odası. Sonra yatak odasına bağlanan bölümde camlı duşakabin; içinde jakuzi ve hemen yanında duş bölümü. Ve tam karşısında aynalı bir bölüm, orijinal –yeşil pleksi- bir lavabo ile. Bu duvarın karşılığında bir konsol; üzerinde cam bir vazo, kırmızı güller. Yatak, oturma grubu, LCD televizyon, dilerseniz internet bağlantısı…

Açık ve kapalı havuzları bulunan tesisin gençleşme, zayıflama ve güzelleşme amaçlarına hizmet eden, 700 metrekareye yayılmış bir SPA ünitesi bulunuyor. SPA ünitesi 12 ay hizmet verecek şekilde düzenlenmiş. Sauna, buhar banyosu, Türk hamamı, jakuzi, masaj ve özel bakım odalarının yanı sıra misafirler kişisel eğitmenler eşliğinde yoga, pilates, aerobik, step, fitness ve kardiyo çalışmaları yapabiliyor. Özel diyet uzmanları ve doktor gözetiminde sağlıklı zayıflama olanakları tesis misafirleri ve özel üyelerin hizmetinde bulunuyor.

Denize girmek isteyen otel misafirleri, otele 500 metre mesafede konumlanan Turgutreis D-Marin plajını kullanabiliyor. Turgutreis’te Avrupa’da ilk üçe giren D-Marin’in kazandırdığı bir ivme var. Bu marina, şu anda yüzde 95 kapasite ile çalışıyor ve bölgeye bir sinerji katıyor. Bölge, D-Marin ile beraber değişiyor ve üst gelir grubunda insanların tercih ettiği bir yer haline geliyor.

Oda detayları ve diğer olanaklar…

Hawthorn Karaca Resort’ta büyüklükleri 40-160 m2 arasında değişen, beş tipte 90 oda bulunuyor. Tesiste iki kral dairesi, executive süit’ler, deniz süit’ler ve deniz manzaralı, jakuzili odalar da mevcut. 24 saat oda servisi, LCD ekran televizyon, DVD player ile kesintisiz internet bağlantısı da odalarda bulunan özelliklerden sadece bazıları. Bu sayede dileyenler, tatilin yanı sıra her türlü teknolojik olanak sayesinde ofis rahatlığını da yaşayabiliyor. Tesiste yönetim kurulu ve özel iş toplantıları için iş dünyasının tüm gereksinimlerini karşılayan en son teknoloji ile donatılmış 3 konferans ve 1 deluxe executive board odası da yılın 12 ayı hizmet veriyor.

Türkiye pazarına Karaca Grup ile giriş yapan ve Hyatt Otelleri'nin de sahibi olan Pritzker ailesine ait Hawthorn Grubu, Türkiye'de 5 yılda 15 otel işletmeyi amaçlıyor.

Değişik tip yapı kütleleri ile tekdüzeliğin uzağında duran otelin odaları, tamamen manzara görüyor. Tesis genelinde kullanılan mobilyalar Karaca Mobilya’dan temin edilmiş. Aksesuarlar Taş Design ve Anna Park firmalarından temin edilmiş. Vitrifiye Duravit ve Vitra, armatürler ise Artema imzalı. Tekstil ürünleri Meridyen Tekstil’den temin edilmiş.

Hawthorn Karaca Resort projesinin konsept oluşumu, Metex Design’dan Cavit Sarıoğlu’na ait. İç mimari takibini ve oluşumunu Ahmet İplikçioğlu yapmış. Tasarımda çağdaş çizgiler ön planda.

 

 

 

Beş yıldızlı lüks tesis Turgutreis’in en güzel panoramasına sahip olan yamacında konumlanıyor. Hem gündüz hem de gece inanılmaz hoşlukta bir manzaraya sahip olan tesisin 90 adet dairesi var.

 

 

 

B+M-53 » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler