İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU

Yayın tarihi: 21.06.2007
Yeni yıl renkli ve şık sofralarla geliyor

İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU... İPUCU...

 

Kromevye

 

Eviye kullanımı ve seçimi ile ilgili bilmeniz gerekenler

1. Eviyeniz, büyük tencerelerinizin yıkanmasına olanak sağlayacak derin ve geniş bir yıkama haznesine sahip olmalı.

2. Eviyeniz tezgah üstü bir eviyeyse tezgah yüzeyine sıfır olarak monte edilmesi, kirlerin birikmesine engel olur.

3. Sebze-meyve doğrarken, oluşan çöplerden kurtulmak için ekstra bir iş yapmak istemiyorsanız, çöp öğütücü bağlantısı olan bir eviye seçin. Çöpün eviye altındaki biriktirme ünitesine aktarılmasını sağlayan çöp sistemlerini de tercih edebilirsiniz; bunun için eviye altında yeterli yeriniz olduğundan emin olun. Yıkama haznesinden taşabilecek suyun çevreye sızmadan gidere gönderilmesine yardım edeceğinden, taşma giderli çöp gözü olan bir eviyeyi tercih edin.

4. Mutfağınız küçük ve tezgah alanınız kısıtlıysa, yerden kazanmanın en iyi çözümü, köşe eviyelerden birini tercih etmek. Mevcut alandan en yüksek düzeyde faydalanmayı sağlayan bu çözüm, ayrıca mutfaklara özgün ve modern bir şıklık da katıyor.

5. Eviye içini her defasında temizlemek zor geliyorsa, sifonlu bir eviyeyi tercih edin.

6. Suyun taşmasını ve çevreye sızmasını önlemek için taşma gideri olan damlalık bir modeli tercih edin. Çift seviyeli olarak tasarlanan yıkama hazneleri de su damlacıklarının taşmasını engeller. Hatta piyasadaki çift tarafı damlalıklı modellerden birini seçebilirsiniz.

7. Eviyeniz için seçeceğiniz armatür, en az eviyenin  kendisi kadar pahalı olabilir; ancak modern ve stilize bir mutfak bataryasıyla, sıradan bir eviyeyi modern bir şıklığa dönüştürebileceğinizi hatırdan çıkarmayın.

8. Eviye armatürüyle su arıtma cihazı kullanmayı düşünüyorsanız, seçeceğiniz eviyenin buna uygun yapıda olması gerektiğini unutmayın.

9. Herhangi bir şey yıkarken, yıkama gözü içinde özel sepeti kullanın. Böylece yiyecek artıklarının birikerek su giderini tıkamasını önlemiş olursunuz. Ayrıca sepet, herhangi bir eşyanın ya da maddenin eviyeyi çizmesine engel olur.

10. Piyasadaki eviyelerin isteğe göre, sağ ve sol kullanışlı olarak tasarlanan  modellerinden, kendi pratik kullanımınıza uygun birini tercih edebilirsiniz.

11. Sıvı maddelerin birikmesine engel olmak istiyorsanız, tezgah üstünde düzgün bir yüzey oluşturan ankastre( gömme) eviyelerden birini seçin.

12. Duruladığınız bulaşıklar için damlalık yeterli olmazsa, tel sepetiyle küçük yıkama gözü size ekstra alan sağlayabilir.

13. Yıkama gözü üzerine oturtulan masif kesme tahtasıyla, eviyeyi yıkama dışında kesme, doğrama işleri için de işlevsel kılmanız mümkün.

 

Franke Planar

 

Blanco Zerox

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler