Sektörün devleri Milano Host’ta buluştu…

Yayın tarihi: 15.07.2008
Sektörün devleri Milano Host’ta buluştu…

Sektörün devleri Milano Host’ta buluştu…

35 bini İtalya dışından olmak üzere 130 bin profesyonelin katıldığı Milano Host Fuarı’nda; catering ekipmanları ve aksesuvarları, otel endüstrisi, pastane ve cafe ekipmanları konusunda önemli bağlantılar yapıldı.

Dünyanın en önemli uluslararası konaklama ve ikram endüstrisi fuarlarından 35. Milano Host Fuarı da Ekim ayı içerisinde gerçekleştirildi. Türk şirketlerinin Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanan Industry Guide ile temsil edildiği dev fuar, 19-23 Ekim tarihleri arasında 134 farklı ülkeden, toplam 1865 katılımcı firmayla gerçekleşti. 35 bini İtalya dışından olmak üzere 130 bin civarında profesyonel ziyaretçi alan Milano Host Fuarı’nda; catering ekipmanları ve aksesuvarları, otel endüstrisi, pastane ve cafe ekipmanları gibi alanlarda önemli iş bağlantıları yapıldı.

Türk şirketlerinden yansımalar…

Ekber:

Türkiye’nin paslanmaz çelik mutfak ekipmanı alanında en büyük üreticisi olduğumuzdan sektörün ihtiyaçlarını karşılamayı amaç edindik. Dünya mutfaklarına hak ettikleri kaliteyi geniş üretim yelpazemizle sağlıyoruz. Bu bağlamda da yurtdışındaki sektörün önemli fuarlarını yakından takip ediyor, kalitemizi dünyaya tanıtıyoruz. Diğer fuarlarda olduğu gibi bu fuarda da müşterilerimizi şirketimiz ile ilgili en son gelişmeler konusunda bilgilendirdik. Türk katılımcı ve ziyaretçi sayısındaki artış dikkat çekici ve sevindiriciydi. Setüstü paslanmaz çelik mutfak ekipmanlarımızla fuara iştirak ediyoruz. Evyelerimiz, endüstriyel çay, kahve ve süt makinelerimizi tanıttık. Şirketinizin ticari hedef ve tercihlerine paralel olarak doğru fuarlar her zaman başarılı sonuçlanır. Üretim kapasitesiyle ithalatçıların hedefi haline gelen Türkiye ve bunun sonucunda Türk fuarları uluslararası alanlarda yerini almıştır. Türk üreticiler rekabet için kalitelerinden ödün vermezlerse piyasada kalıcı olabilirler.

Evinoks:

Milano Host Fuarı’na bu yıl dördüncü kez katılan Evinoks, 2007’nin ilk aylarında piyasaya sürdüğü ‘Dream’ adlı büfesini Avrupa pazarında ilk kez görücüye çıkardı. Evinoks ürünlerinin yeni pazarlarda yerini alması yolunda başarılı ikili görüşmeler yapılarak yakın gelecekte gerçekleşmesi planlanan pek çok projenin ön protokollerine fuar süresince imza atıldı. Dünyaca tanınmış firmaların katılım gerçekleştirdiği fuar boyunca yüzlerce distribütör, otel sahibi, danışman ve sektöre yön veren işadamını ağırlayan Evinoks, fuarda kurduğu bağlantılar sayesinde 2008 yılının ilk aylarında açık büfeleriyle Amerika kıtasına yayılmak için adım attı. ‘Dream’ büfe ve ‘White Pearl’ açık büfe serisi ürünlerin, özellikle Las Vegas’taki casinolar, restoranlar ve Amerika’nın en saygın üniversite yemekhanelerinde yer alabileceği yapılan görüşmelerde vurgulandı. Evinoks, ayrıca Kuzey Avrupa ülkelerinden İsveç, Norveç, Finlandiya ve Letonya’daki pek çok firmayla temsilcilik sözleşmelerini fuar süresince yapılan ikili görüşmeler neticesinde imzalayarak servis arabalarıyla açık büfeler başta olmak üzere ilgili bölgelerinde etkin faaliyet gösteren ve satış rakamları yüksek firmaların kataloglarında yer almayı başardı.

Üçgen (Tribeca):

Endüstriyel Mutfak ekipmanları konusunda faaliyet gösteren bir şirketiz. Milano Host Fuarı sektörümüzün en önemli fuarlarının başında geliyor. 3 yıllık bir firma olmamıza rağmen fuara ikinci kez katılıyoruz. Host Fuarı sayesinde başta Avrupa ve Afrika’nın kuzeyindeki hemen hemen tüm ülkelerin en büyük ve önemli distribütör firmalarına, firmamızı ve ürünlerimizi tanıtma olanağı buluyoruz. Dünyaya bu tür fuarlar sayesinde açılmaya çalışmak işimizi oldukça hızlandırıyor. Aynı zamanda sektör bizim yeniliklerimizi gördüğü gibi, bizde sektörün yeniliklerini yerinde takip etme olanağı buluyoruz. Fuar sayesinde müşteri sayımızı oldukça çoğaltmış bulunmaktayız ki, bunun zaman içerisinde daha da artacağını görüşmelerden görmekteyiz. Yapmış olduğumuz görüşmelerde, 28 Kasım - 02 Aralık 2008 de yapılacak TUSİD fuarımızın birçok ziyaretçi tarafından bilindiğini gördük. Fuara geleceklerini söylemeleri bizi oldukça mutlu etti. Bu da sektörlerin dernekleriyle birlikte organize ettikleri fuarların çok daha ilgi uyandırdığının göstergesidir.

Öztiryakiler:

Uluslararası mutfak ekipmanları üreticisi Öztiryakiler Ekim ayı boyunca 5 yurtdışı fuarında müşterileri ve yabancı yatırımcılarla buluştu. Öztiryakiler’in katıldığı fuarlar; Romanya’daki Romhotel Fuarı, Bosna Hersek’teki İTO Türk İhracat Ürünleri Fuarı, Almanya’daki Anuga 2007 Fuarı, ABD’deki Nafem Fuarı, Çin İthalat-İhracat Fuarı ve Milano Host Fuarı oldu. İtalya da her 2 yılda bir düzenlenen ve sektörün en geniş kapsamlı ve en çok takip edilen fuarlarından olan Host Milano fuarında 5 gün boyunca standında ufak bir büfe kurarak misafirlere döner ikramı yapıldı. Açık büfe ekipman üretici firması Ekonoma’nın da standında son modeller beğeniye sunuldu.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler