O Teks modayı kaliteyle buluşturuyor

Yayın tarihi: 15.07.2008
O/Teks modayı kaliteyle buluşturuyor

O/Teks modayı kaliteyle buluşturuyor

O/Teks yurtiçi ve yurtdışında otel, motel, tatil köyleri gibi tüm turistik tesisleri, hastaneleri, üniversite kampusları ve konferans salonlarına hizmet veriyor.

1987 yılında kurulan O/Teks, tüm ürünlerini kendi tesislerinde imal ediyor. O/Teks, iplik büküm, iplik boya ve kumaş boya, son teknoloji dokuma tezgahları, dokuma sonrası yapılan terbiye işlemlerinin gerçekleştirildiği apre, emprime baskı, bilgisayar destekli desen hazırlama gibi departmanları bünyesinde barındırıyor. O/Teks’de dokuma (jakarlı) kumaşlar, emprime kumaşlar, tül-perdelik kumaşlar, duş-perdelik kumaşların imalatı yapılırken, leke tutmazlık apresi ve alev almazlık apresi gibi işlemler de yapılabiliyor.

O/Teks’in tüm dokuma kumaşları polyester, viskon, pamuk iplikleriyle üretiliyor. Ürünlerinde  floş, şönil, flame gibi fantezi iplikler de kullanan firma, kumaşın ana hammaddesi olan iplikleri özenle seçip kendi tesislerinde işleyerek dünya standartlarında üretim yapıyor.

Firmada kumaşların dokuma eni 1.40 metre olmakla birlikte standartdışı olan 2.80 metre eninde de kumaş dokunabiliyor.

İpliklerin renkleri günümüz modasına ve uluslararası standartlara uygun olarak boyanırken, ışık haslığı koyu renklerde 5, açık renklerde 4… Emprime kumaşların yüzde 100 pamuk ipliğinden üretildiği O/Teks’de çözgüde 30/1 penye, atkıda 8/1 karde ipliği kullanılıyor. Çözgü sıklığı 60, atkı sıklığı 21 ve gramajı 390 gr/mt. olan tüm emprime kumaşlar sanforize ve merserize ediliyor.

Tül perdelik kumaşları da yüzde 100 polyester olan O/Teks, buruşmaz kalitede ürünler sunuyor. 70 denye 1000 tur bükümlü iplikle dokunulan bu kumaşlar, üç metre eninde ve 180gr/mt ağırlığında. İstenirse maksimum eni 3.15 metre dokunabilen kumaşlar yıkanabilir özelliğe sahip.

Tel: 0212 225 22 86

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler