ŞÖLEN

Yayın tarihi: 15.07.2008
ŞÖLEN

ŞÖLEN

 Turquality projesindeki çikolatacı

Türkiye’nin önde gelen çikolata markalarından Şölen Çikolata, 1989 yılında Gaziantep’te kuruldu. Kaliteli ve lezzetli ürünleri ile hem yurtiçi hem de yurtdışında büyük ilgi gören Şölen, üretiminin yüzde 70’ini ihraç ederek uluslararası pazarda da yer alıyor. Şölen, dünya standartlarındaki üretim teknolojisiyle donatılmış iki fabrikasıyla günlük 380 ton üretim kapasitesine sahip. 200’ün üzerinde ürün çeşidi olan Şölen Çikolata bugün 90’ı aşkın ülkeye ihracat yapıyor.

Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Globalleşen dünyada markalaşma olgusu her geçen gün boyut değiştiriyor. Bu da firmaların artık üretimden fazlasını yapmasını gerektiriyor. Bu bilinçle özellikle son yıllarda marka çalışmalarıyla kurumsal profili ve gücünü ön plana çıkarmalı.

Şölen, sektöründeki başarısı ve markalaşma konusundaki potansiyeliyle Turquality projesi kapsamına alınan ilk üç gıda firmasından biri olma özelliğine de sahip. Türkiye’deki marka oluşumuna katıda bulunmayı ve dünya markaları oluşturmayı hedefleyen bu projedeki firmalardan biri olan Şölen’in alanında ilklere imza attığını da gösteriyor” dedi. 

Markalaşmanın temelinde yer alan kurumsal yapılaşmaya önem veren Şölen, İK sistemlerini sürekli geliştirerek ve uzman ekipler oluşturuyor.  Tasarım çikolata projesi için dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliği yapan Şölen, Ar-Ge çalışmalarında ‘yenilik’ kavramını ilke ediniyor. Türkiye’de ilk olan ürünlere imza atan Şölen, profesyonel pazarlama ekibi ve güçlü distribütör ağı ile yurtiçinde 50 binin üzerinde satış noktasına ulaşıyor. İhracat konusunda, dünya pazarındaki varlığı ile talep yaratan Şölen Çikolata, yatırımlarını geliştirerek yeni projelere imza atıyor.

Pazardaki yeri ve hedefleri…

Şölen ürünleri, Migros, Tansaş, CarrefourSA, Carrefour Express, Maxi, Real, Metro, Kipa, Bim ve DiaSA gibi zincir marketler başta olmak üzere 50 bini aşkın seçkin satış noktasında tüketiciyle buluşuyor. Pazarlamada önemli işler başaran firma, Avrupa ve Balkanlar için de lojistik anlamda önemli bir bölge olan Marmara’nın kalbi İstanbul’da üçüncü Şölen fabrikasını kuruyor. 2008’in ilk çeyreğinde faaliyete geçecek fabrikayla Şölen’in günlük üretim kapasitesinin 500 tona ulaşması hedefleniyor.

Ürün çeşitleri…

Şölen Çikolata, 200’ün üzerinde ürün çeşidiyle çikolata tutkunlarına ulaşıyor. Ürünler, ikramlık, bireysel ve çocuk ürünleri olmak üzere üç ana kategori altında toplanıyor. Şık ve özel tasarımlı Tulipano ve Tual, Octavia, Vital gibi ikramlık ürünlerinin yanı sıra Nutymax, Chocolove, Winergy, Crazy gibi bireysel tüketime yönelik ürünleri de piyasada ilgi görüyor.

Çocuklar da Şölen için önemli bir hedef kitleyi oluşturuyor ve Ozmo grubu ürünler, hem eğlenceli tasarımı hem de lezzetiyle çocuklara  uygun bir görünüm çiziyor. Şölen çikolatalarında şeker, kakao yağı, kakao kitlesi çeşidine göre süttozu, akışkanlığını ayarlamak üzere soya lesitini ve doğala özdeş vanilin aroması kullanılıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Çikolatanın lezzeti, kullanılan hammadde kalitesine, kullanım oranlarına ve proses şartlarının uygunluğuna bağlı olarak değişir. Bu kalite ve oranlara özel bir hassasiyet gösteriyoruz. Ürünlerimizin lezzet ve kalitesini de bu hassasiyete borçluyuz” diyor.

Şölen Çikolata tüm ürünlerini dünya standartlarındaki son teknolojiyle üretiyor. Farklı ürünlerle tüketicilere ulaşmayı hedefleyen marka, ürünün özelliklerine göre yeni teknolojileri kullanılarak hijyen unsurunu ön planda tutuyor.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler