UNILEVER

Yayın tarihi: 15.07.2008
UNILEVER

UNILEVER

Pastacıların çikolatacısı Unipro

Unilever'in Profesyonel Ürünler Servisi Unipro, profesyonellerin üretim verimliliğini ve ürün performansını arttırmak amacıyla yeni ürünler piyasaya çıkardı. Her biri ayrı kullanım avantajları sağlayan Festino çikolata serisi, bitter, sütlü, beyaz kuvertürler, bitter pul çikolata, kırıntı ve damla çikolatalar, konfiseri ve ganaj çeşitleriyle pastacılığın profesyonellerine lezzet ve pratiklik sağlıyor. Piyasaya 2005 sonunda giren Unipro, iki yıl içinde portföyünü genişletip sektörün ihtiyaçları doğrultusunda birçok yeni ürün geliştirdi. Piyasayla bilgilerini paylaşan Unipro, faydalı olacak önemli bilgileri müşterileriyle paylaşıyor.

Pastacılık yağları ve diğer endüstriyel yağları Çorlu fabrikasında, toz ürünler de Gebze Besan fabrikasında üretiliyor. Festino markasıyla piyasaya sürülen çikolata ürünlerini pastacılar kullanırken, bu konuda bilinçlenmiş olmaları açısından Unipro hazırladığı broşürlerde piyasada sıkça sorulan soruların cevaplarını içeren bilgilere yer veriyor. Kuvertür kakao Kuvertür, kakao yağından yapılıyor. Benmari usulü ya da fırın veya mikrodalga gibi ısı kaynakları kullanılarak eritilir. Eritme sırasında çikolata asla direk ısıya maruz bırakılmaz.

Eritilen çikolatanın yaklaşık üçte ikisi soğuk tezgah üzerine dökülüp spatulayla yayılır. Sıcaklı bitter için 27 derece, sütlü ve beyaz için 26 dereceye düşecek şekilde olmalı. Geri kalan yaklaşık üçte birlik çikolata, tezgah ya da mermer üzerindeki çikolatayla belli aralıklarla yavaşça karıştırılır. Burada da sıcaklık bitter için 31-32 derece, sütlü ve beyaz için 28-32 derece olacak şekilde karıştırılır. Kalıplama için soğutma sıcaklığının 10-12 derecede, kaplama için de 15-18 derece tutulması gerekir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler