TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması sonuçlandı

Yayın tarihi: 15.07.2008
TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması sonuçlandı

TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması sonuçlandı

TUSİD Fuarı ile eşzamanlı düzenlenen ve fuarla birlikte iki yılda bir yapılacak olan ‘TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması’nın ilki sonuçlandı. TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması’nın birinciliğini Tolkar firmasına ait, 20 kg/sf Tam Otomatik Çamaşır Yıkama Sıkma Makinesi alırken, ikinciliği Evinoks firmasının bir ürünü olan Dream Büfe, üçüncülüğü Cantek firmasının Uzaktan İzlenebilir ve Yönetilebilir Soğutma Makinesi Otomatik Kontrol Üniteleri aldı. Mutfakçı firmasına ait Küpte Izgara ise Jüri Özel Ödülü’ne layık bulundu.

TUSİD Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği, yerli endüstrimizin desteklenmesi, üretimin iyileştirilmesi, rekabet gücünün geliştirilebilmesi amaçlarıyla yenilikçi ürün ve teknolojileri desteklemek için endüstriyel mutfak ve çamaşırhane sektörünü kapsayan ve iki yılda bir yapılacak olan ‘TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması’ düzenledi.

Birincilik Ödülü Tolkar firmasına ait, 20 kg/sf Tam Otomatik Çamaşır Yıkama Sıkma Makinesi.

Birinci çamaşır makinesi oldu

Bu yıl ilki düzenlenen ‘TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması’nın birinciliğini Tolkar firmasına ait, 20 kg/sf Tam Otomatik Çamaşır Yıkama Sıkma Makinesi aldı. ‘TUSİD Endüstri Büyük Ödülü’nü alan makinenin seçiminde, ürün tasarım ve geliştirilmesindeki mühendislik yaklaşımlar ve mevcut teknolojinin katma değer yaratacak biçimde kullanımı etken oldu.

Evinoks firmasının bir ürünü olan Dream Büfe ise kullanıcı dostu olması, teknolojiyi çevresel ölçütleri de ele alarak değerlendirmesi, işçilik ve malzeme açısından benzer ürünlerden farklılık göstermesi ve başta endüstriyel tasarımı olmak üzere yenilikçi özellikleri nedeniyle İkincilik Ödülü’ne değer görüldü.

Üçüncülük ödülü ise Cantek firmasının Uzaktan İzlenebilir ve Yönetilebilir Soğutma Makinesi Otomatik Kontrol Üniteleri’ne verildi. Ürünün ödül alışındaki etkenin performansı ile kullanıcıya kolaylık sağlayan katma değeri, ürünün tanımlanmış ve beklenen fonksiyonlarını yerine getirmesi, ürünün sektöre bilişim teknolojisinin katma değer anlayışını başarıyla yansıtması açısından ve yüksek inovatif içeriği olduğu bildirildi.

Enerji tasarrufu, kullanıcıya sağladığı fayda, ürünü benzerlerinden farklılaştıran yenilikçi özelliklerin gelişmeye açık bulunması ve farklı işlevlere aynı anda cevap vermesiyle öne çıkan Mutfakçı firmasına ait Küpte Izgara ise Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödül alan ürünler TUSİD Fuarı’nda özel bir standda sergilenmeye hak kazanırken, ürünü birinci olan firmaya 10 bin YTL, ikinciye 5 bin YTL, üçüncüye ise 3 bin YTL kazandırdı.

İkincilik Ödülü

Evinoks firmasının ürünü Dream Büfe.

 

Değerlendirme kriterleri

TUSİD üyesi olmayan sektör mensuplarının da katılabildiği ‘TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması’nda her yarışma için ayrı değerlendirme kriterleri olabileceği gibi konu, spesifik bir kriter üzerinden de (çevre dostu, enerji tasarrufu, hijyen, ergonomi veya inovasyon gibi) değerlendirilebilecek. Bu yılki yarışmada ise değerlendirme ölçütleri genel tutuldu ve ürünler 10 farklı kriter açısından değerlendirildi.

İlk toplantısını 10 Ekim 2007 günü yapan jüri, daha sonra ürünleri yerinde değerlendirmek üzere 2 ve 3 Kasım tarihlerinde biraraya geldi. 19 Kasım Pazartesi günü son toplantısını yapan jüri, yarışmada dereceye giren ürünleri belirledi.

Jüri Özel Ödülü Mutfakçı firmasına ait Küpte Izgara.

Jüride çok önemli isimler...

5 asil 2 yedek üyeden oluşan jüride, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Er, ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) Başkanı Sertaç Ersayın, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Tevfik Peker, İstanbul Sanayi Odası Kalite ve Teknoloji İhtisas Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Eğrican, İTÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Devres, Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bike Kocaoğlu ve İstanbul Ticaret Odası Meclis

Üçüncülük Ödülü Cantek firmasının Uzaktan İzlenebilir ve Yönetilebilir Soğutma Makinesi Otomatik Kontrol Üniteleri.

Üyesi Ömer Cihad Vardan yer alıyor…

 ‘TUSİD Endüstri Ürünleri Yarışması’, bundan böyle her iki yılda bir düzenlenecek ve TUSİD Fuarı ile eşzamanlı olarak, ödüller sahiplerini bulacak. Katılımcı firmalar, ödüllü ürünlerini iki yıl süre ile ilan, reklam veya duyurularında kullanabilecek.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler