Binlerce yıldızlı Calista

Yayın tarihi: 15.07.2008
Binlerce yıldızlı Calista

Binlerce yıldızlı  Calista

Adını mitolijideki en güzel kızdan alan ve dolayısıyla estetik ve mimaride bütün güzellikleri bir arada sunan Antalya-Belek’teki Calista Luxury Resort, ihtişamlı bir tatil mekanı… Yaz mevsimi geçse de güneydeki kış güneşinin tadını çıkartmak isteyenler, standardın üzerinde hizmet ve kaliteyle karşılaşacaklar. Otelden mutlu bir şekilde ayrılan ise artık bir Calista yıldızı olacak…

Calista, güzeller güzeli genç bir kızdır. Güzelliğiyle gurur duyan Calista, bu güzelliğini ebedileştirmek adına her şeyi göze alır. Sonunda istediğini elde eder. Tanrıçaları kıskandıracak bir güzellikle ışıldamaya başlar ve dış güzelliğini ruh güzelliğiyle birleştirerek kendini iyilikler yapmaya adar. Bir süre sonra ruhu o kadar güzelleşir ki, bir ölümlü olarak kalması olanaksızdır. Tanrılar, Calista’ya iç güzelliğini verir ve bu dış güzelliğine de yansır. İşte Antalya-Belek’teki Calista Luxury Resort’un kapısından girerken bu estetik güzelliğin mimariye dönüşüne tanıklık ediyorsunuz.

Önce şık oturma gurupları, sehpa ve abajurlarla tamamlanmış ve özenle dekore edilmiş ihtişamlı bir lobi karşılıyor misafirleri. Zemindeki halının canlılığı ortama sıcaklık katıyor; halılar bir başka görünüyor gözümüze ve markasını öğrenince haklı olduğumuz çıkıyor ortaya. Oteldeki halılar Versace marka!

Calista Otel, 120 bin metrekare üzerine kurulu. Bahçe, insana özgürce dolaşma, Akdeniz güneşinin tatlı dokunuşlarını hissetme olanağı veriyor. İrili ufaklı havuz başlarında, fıstık çamlarının gölgesine sığınarak güneşin tadı bir başka çıkıyor. Uzun kumsalı ise Akdeniz’le kucaklaşmak için iyi bir fırsat… Mevsim ne olursa olsun şezlonglara serilip, dalga sesleriyle saatler geçirmek mümkün.

Calista Luxury Resort, Türkiye’de yaptığı büyük ölçekli altyapı inşaatı yatırımlarıyla bilinen enerji, turizm, sigorta gibi değişik sektörlerde de yer alan Özdoğan Grubu’a ait. Otelin Genel Müdürlüğünü ise turizm sektöründe uzun yıllar görev yapan Ali Kızıldağ yapıyor. Kızıldağ, misafirlerine standartların üzerinde hizmet verdiklerini anlatırken “Türkiye’nin gururu olabilecek bir otel. Misafirlerimiz arasında Burj El Arab’ı da görenler var. Burasının Türkiye’nin Burj El Arab’ı olabileceğini söylüyorlar” diyor.  

Calista’nın yıldızı misafirleri

Luxury Resort ibarelerine rağmen Calista’nın logosunda yıldız yer almıyor. Bu durumu Kızıldağ şöyle anlatıyor; “Logomuza karar verirken bir sürü yıldızın havada uçuştuğunu gördük. Biz bunun oturması gerektiğini düşündük. Dünyada, beş yıldızdan fazlası kabul edilmez. Burj El Arab’da bile beş yıldız yazar. Yıldız, kalite ve değere göre verilir. Bizim yıldızımız misafirlerimiz. Buradan mutlu dönenler, bir Calista yıldızıdır. Yani biz binlerce yıldızı olan bir oteliz.” 

Otelin Genel Müdürü Ali K›z›lda€, Özdo€an ½irketler Grubu CEO’su Ali Özdo€an 

Fantastik bir mimari, gözalıcı bir dekor

Calista Luxury Resort’un en önemli özelliği ise projeye gösterilen özen ve yatırımın büyüklüğü… 120 bin m2’lik alanda gerçekleşen inşaatın tamamlanması 22 ay sürmüş. Dış mimarisi Almanya’nın önemli mimarlık şirketlerinden GMP, iç mimari dizaynı ise ünlü İngiliz firması Solano tarafından yapılmış. 350 mimarın çalıştığı Avrupa’nın en büyük mimarlık ofisi olan GMP, Almanya’daki Dünya Kupası Stadyumu, Dubai ve Çin’de 2.5 milyonluk şehrin tamamını inşa eden bir firma. Diğer yandan dünya çapında 280 önemli projeye imza atan Frank Solano, Calista Luxury Resort projesinde tüm çalışmalarının bileşimi olan yepyeni bir konsept yaratmış. Kızıldağ, “Genelde çizilen projeden zaman içinde çok uzaklaşılır ama burada projenin yüzde 98’i uygulandı” diyor. Calista Luxury Resort, bugüne kadar m2 bazında bölgede en iddialı rakamların harcandığı tek otel olma özelliğini de taşıyor. Kızıldağ, otelde 150 milyon dolarlık bir yatırımın gerçekleştiğini anlatıyor. Otelin mimari tasarımı yapılırken, doğayla 360 derece kesintisiz iletişim sağlanmış ve bölgenin doğasına duyarlılık gösterilmiş. Kızıldağ, “Projede, doğayı tahrip etmeyen, zemin yapı ilişkisine büyük önem gösteren bir anlayış benimsedik ve maliyetten hiçbir şekilde kaçınmadık” diyor.

Saray yavrusu villalar

Royal adlı kral dairesi antre, oturma odası, yemek odası, misafir tuvaleti, mutfak, balkon, kıyafet odalı iki yatak odası, biri jakuzili diğeri ise küvetli, duş kabinli ve tuvaletli iki adet banyoya sahip. Sera ve Corona süiti, antre, oturma ve yemek odası, misafir tuvaleti, balkon, yatak odası, kıyafet odası, jakuzili, duş kabinli ve tuvaletli banyolu… Oturma odası, yatak odası, jakuzili, duş kabinli ve tuvaletli banyo ve balkona sahip olan köşe süitlerin oturma odasında, yatağa dönüşebilir iki adet koltuk yer alıyor. Rahatlık ve konforu yansıtan dubleks aile odalarının ilk katında oturma odası, duş kabinli banyo, balkon bulunuyor. Oturma odasında ise yatağa dönüşebilir iki adet konforlu koltuk var. İkinci katta ise yatak odası küvetli, duş kabinli ve tuvaletli banyo yer alıyor. Calista’nın 414 standart odası ve altı tane engelli odası var.

Tatillerine farklı bir hava katmak ya da yakınlarıyla birarada tatil geçirmek isteyenler için özel olarak tasarlanan Calista villaları ise sarayları hatırlatan cinsten. Villaların girişi bile otelden ayrı tutulmuş ve restoranları da villalarda kalacak olanlar için özel yapılmış. Kişiselliği korumaya yönelik tasarlanan villalar, farklı büyüklüklerde ve özelliklerde tasarlanmış. Aralarında bin 500 m2’lik alanıyla en büyüğü olan Lea adlı villa 18 kişi konuk edebiliyor. Özel plajı, iskelesi, havuzu, tenis kortu, SPA’sı, oyun ve sinema odası olan villa, tatilinde özel hayatını korumak isteyenler için tercih edilecek bir mekan. Aquarius, Aries ve Andromeda adlı villalar ise sekiz kişi, Scorpion, Gemini, Libra, Orion ve Dorado ise 4 kişiyi konuk edebiliyor… Villalarda 24 saat hizmet verebilecek özel hizmetliler çalışıyor. Her villanın hizmetlilerin dışında, bir de konuğun tüm ihtiyaç ve eksiklerini takip edecek özel kâhyası var. Villaları genelde işadamları, sanatçılar veya devlet büyükleri tercih ediyor.

Lezzette sınır yok

Dünyanın seçme mutfaklarından sayısız seçeneğin sunulduğu altı özgün a la carte restoranda birbirinden zengin mönüler hazırlanıyor. Tesisin ana restoranı Bellum, Türk ve dünya mutfaklarından kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ve zengin açık büfeler sunuyor. Restorandaki yiyecekler, salatadan sıcak yemeğe, başlangıçlardan tatlılara kadar sunumu ve lezzetiyle dikkat çekiyor. Sakura’da ise egzotik Uzakdoğu mutfağı; Timo’da Chianti şarabı eşliğinde İtalyan yemekleri; Turca’da Türk ve Osmanlı mutfağı; More’da deniz mahsulleri, zengin balık ve içki çeşitleri; La Carne’de Güney Amerika mutfağının baharatlı tatları ve Elegance’da da yedi kıtanın seçme mutfaklarından sayısız lezzet sunuluyor.

Her şey dahil sisteminin otelin konseptine uymadığını, ancak şu anda tüketici eğiliminin bu yönde olduğunu belirten Ali Kızıldağ, “Biz hizmet ve sunumlarımızla bize özgü olan A la carte All Inclusive sistemiyle hizmet veriyoruz. ‘Her şey dahil’ sistemi, Dominik Cumhuriyeti’nde güvenlik kaygısı nedeniyle çıktı. Bunu da en iyi uygulayan ülke Türkiye” diyor.  Otelde, müşterilerin talep ve ihtiyaçları günlük takip ediliyor. En geç 12 saat içinde de cevap veriliyor.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler