Ofis mobilyasının “mutfak” serüveni

Yayın tarihi: 24.10.2008
Ofis mobilyasının “mutfak” serüveni

Ofis mobilyasının “mutfak” serüveni

Büromodel’in geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete giren üretim tesisi 20 bin m2lik kapalı bir alanı kapsıyor. Son derece teknolojik makine parkı ile üretim yapan firma, gerek tesisi gerekse yaptığı üretimi ile benzerlerinden ayrılıyor. Bu sayımızda Hadımköy’de ofis mobilyası üreten Büromodel’in “mutfağı”ndayız…


Metal ve ahşap büro mobilyaları üreten Büromodel, laminat, melamin ve doğal kaplamalı sabit dekorasyonlara da imza atıyor. Mekan bölücü modüler panel sistemi çözümlerini, dar hacimli mekanlarda azami kullanım sağlayan kompakt arşiv dolap sistemleri ile zenginleştiriyor.

Tıpkı evimizde olduğu gibi günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz çalışma mekanlarımızda da en çok kullandığımız eşyaların başında gelir mobilyalar. Bir masa ya da bir koltuk; bir sehpa ya da bir keson… Kullanırken çok ayrımına varmasak, önemi üzerine çok fazla düşünmesek de sürekli bir ilişki içinde oluruz onlarla.
İşlevi ile çalışma yaşamını kolaylaştıran özelliklerine rağmen çok düşünmeyiz üretim süreçlerini. Oysa onlar için yaşam mahalli olan ofislere gelene kadar geçen süreç oldukça zahmetli, ziyadesiyle zor.
Kesimle şekillenen bedenler, ateşle yoğrulan iskeletler, işkenceyle bir araya gelen parçalar… Ve nihayetinde ortaya çıkan ve ofislerimizin vazgeçilmez sakinleri…
Bu sayımızda Üretim dosyası için durağımız Büromodel’in Hadımköy’deki fabrikası oldu. Uzun ve meşakkatli bir yolculuktan sonra beklentimizden de büyük bir bina tarafından karşılandık. Büromodel’in geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete giren üretim tesisi koltuk grubu ile birlikte 20 bin m2lik kapalı bir alanı kapsıyor. Olabildiğince teknolojik modern makine parkı ile üretim yapan firma, gerek tesisi gerekse yaptığı üretimi ile benzerlerinden ayrılıyor. 27 yıllık geçmişi boyunca sürekli kendini yenileyen, deneyimi ve bilgi birikimi ile sektörde önemli bir yer edinen firma üretim konusunda da birçok alanda çözümler sunuyor.
Metal ve ahşap büro mobilyaları üreten Büromodel, laminat, melamin ve doğal kaplamalı sabit dekorasyonlara da imza atıyor. Mekan bölücü modüler panel sistemi çözümlerini, dar hacimli mekanlarda azami kullanım sağlayan kompakt arşiv dolap sistemleri ile zenginleştiriyor.
Çoklu çalışma grupları ve bilgi işlem masaları; okul ve dershane mobilyaları; komple konferans salonu tefrişi, toplantı ve brifing koltukları, sandalyeleri; Büromodel’in üretim hattında bulunan ürünlerinden sadece bazıları. Firma sabit ve hareketli olmak üzere anahtar teslimi projelere de imza atıyor. Çeşitli metal dolap seçeneklerinin yanı sıra kütüphane sistemleri de üreten firma, koltuk ve kanepe grupları konusunda da oldukça profesyonel. Büromodel yetkilileri 27 yılın sonunda elde edilen başarının nedenini “taviz verilmeyen üstün kalite ve satış sonrası hizmet anlayışı” olduğunu ifade ediyorlar.
Büromodel’de ekip çalışmasının önemini, tasarım aşamasından üretimin son noktası olan paketlemeye kadar geçen sürede görmek mümkün.
Ürünlerin kalitesi, normlara uygunluğu ve üretim yeterliliği; TSE’ye uygunluk belgeleri ve ISO 9001:2000 belgeleri ile tescil edilmiş.
Büromodel fabrikasına giren hammadde, ihtiyaç karşılayan bir masa, bir sandalye ya da farklı bir ürün olarak ofislerde yerini alıyor.
A’sından Z’sine emekle yoğrulan bir sürecin ürünü olan mobilyaların görsel serüvenidir bu sayfalarda bulduğunuz. Gerçeği ise belki de tahmin bile edilemeyecek kadar zorlu.

BÜROMODEL’den…
Büromodel Mobilya, metal mobilya imalatı yaparak ofis mobilyası sektöründe yerini aldığı 1981 yılından itibaren, vizyonu doğrultusunda, globalleşen dünya üzerinde, hızla gelişen teknolojik yenilikleri yakından takip ediyor. "Teknoloji", "Malzeme", "Estetik" ve "Özgün Tasarım" olgularını harmanlayarak kendine bir perspektif çizen Büromodel Mobilya, bu değerleri 27 yıllık deneyimi ve uzman kadrosunun desteği ile ürünlerine yansıtıyor.
Günlük hayattaki izlenimler, çalışan insanların ihtiyaç ve beklentileri insan-obje ilişkileri, sosyal tabakalar, objenin çevre ile etkileşimi, estetik ve hatta ekolojik değerler göz önünde tutularak oluşturulan "özgün tasarım" olgusu Büromodel ürün yelpazesinin alt yapısını oluşturuyor. Tüm bu verilerin ışığında Büromodel Mobilya, ofis mobilyası kullanıcılarının isteklerine cevap verebilecek, teknik alt yapı ve makine parkına sahip.
Büromodel Mobilya bugün, Hadımköy'deki fabrikasında cilalı ahşap ürünler, laminat kaplı ürünler ve komple melamin levhadan mamul ürünlerin haricinde; modern çağın malzemesi olan alüminyumdan tasarlanıp üretilmiş ofis mobilyaları, mekan bölücü demontabl sistemler, çalışma istasyonları ile metal ve cam malzemenin kullanıldığı pek çok standart ürün gruplarını üreterek pazarlıyor.
Ayrıca gelen talepler doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışında pek çok mimari bazlı projeye de başarı ile imza atan Büromodel Mobilya yarınlara güvenle bakıyor…

22. Sayı 06-2008 » Konu Başlıkları

© 2018 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler