“Deneyimleyerek tanı!” sloganından doğan teknoloji üssü

Yayın tarihi: 24.10.2008
“Deneyimleyerek tanı

“Deneyimleyerek tanı!” sloganından doğan teknoloji üssü

Doğuş OtoMotion İstanbul, sanat, tasarım, teknoloji dünyasını Doğuş Otomotiv’in distribütörlüğünü yaptığı markalar ile bir araya getirerek müşteri odaklı çözümler sunmak amacıyla yaşama geçirilen bir “deneyimsel pazarlama merkezi”…


Doğuş Power Center içerisinde yer alan Doğuş OtoMotion İstanbul, araç showroomları, konferans salonu, toplantı odaları, restoranı, çocuk kulübü ve sergi bölümüyle genç, dinamik, yaratıcı ve yenilikçi bir platform oluşturuyor.


Yaratıcılık ve yenilikçilik kavramlarını bünyesinde birleştiren merkez, insanlara farklı deneyimler yaşatırken aynı zamanda nitelikli vakit geçirebilecekleri bir mekan.

Dünyada sayılı örnekleri olan deneyimsel pazarlama merkezleri; tüketicilerin markaları kendi kişisel deneyimleri vasıtasıyla tanımaları fikrine dayanıyor. Bu şekilde tüketiciler markalar ile duygusal bağ kurabiliyor; aralarında deneyime dayalı interaktif bir ilişki oluşuyor.
Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı ‘deneyim merkezlerinden’ biri olan Doğuş OtoMotion İstanbul yaklaşık beş aydan beri Maslak’taki adresinde otomobil tutkunlarıyla buluşuyor. Doğuş Power Center içerisinde 11 bin metrekarelik bir alana yayılan Doğuş OtoMotion, sadece otomobil meraklılarını değil,  kültürü ve eğlencesiyle şehrin enerjisini yaşamak isteyen 7’den 70’e herkesin uğrak yeri olma hedefiyle kurulmuş. 
Doğuş OtoMotion İstanbul’da bir ilke imza atılarak; Volkswagen, Volkswagen Ticari, Seat, Skoda, Audi, Bentley, Lamborghini ve Porsche gibi uluslararası çok önemli markaların yer alacağı 4 bin 200 metrekarelik mağaza alanı oluşturulmuş. 11 bin 200 metrekarelik etkinlik ve mağaza alanının yanı sıra satış sonrası hizmetlerin sunulduğu Doğuş Oto Maslak servis alanı ile Doğuş OtoMotion İstanbul toplam 28 bin metrekarelik bir deneyim merkezi. Mekanda sanat, tasarım, yüksek teknoloji ve deneyimsel mimari, “otomobil tutkusu” çevresinde buluşturulmuş. Merkezin yaklaşık 850 metrekarelik esnek kullanım imkanı sunan etkinlik alanında çeşitli etkinlikler, konsept sergiler, konserler yer alacak. Bunlardan ilki, 4 ay boyunca, 300 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği dünyaca ünlü Einstein sergisi oldu.
Doğuş OtoMotion İstanbul’un tasarımı mimar Cem Kocacıklıoğlu’nun imzasını taşıyor. Gerek dinamik kurgusu, gerekse ilgi görecek etkinliklerden oluşan ajandasıyla merkez, yaratıcı, genç ve yenilikçi vizyonun bir simgesi olurken, yıl boyunca düzenleyeceği farklı etkinliklerle İstanbul’un yaşam kültürüne yenilikler katmayı hedefliyor.
Merkezde 10 kişi ve 22 kişi kapasiteli olmak üzere, her türlü profesyonel toplantı alt yapısı ile döşenmiş iki toplantı odası, profesyonel ses ve görüntü sistemleri ile  donatılmış 140 kişilik konferans salonunun yanı sıra, Avrupa’nın en yeni  “high definition” sistemiyle donatılmış 1200 kişi kapasiteli anfitiyatro düzeninde bir esnek etkinlik alanı mevcut. Merkezde çocuklar da unutulmamış. Doğum günü partileri, film gösterileri çeşitli atölye ve etkinliklerle çocuklara keyifli ve öğretici vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratan çocuk etkinlik alanının yer aldığı merkezi ziyaret edenlerin nitelikli ve uzun süreli zaman geçirebilmeleri için her şey düşünülmüş. Hafta içi ve hafta sonu özel menüsüyle hizmet veren 100 kişi kapasiteli Dome Cafe by Sardunya, Doğuş Otomotiv bünyesindeki markalara ait orijinal araç maketleri, tekstil ürünleri, anahtarlıklar, çantalar gibi alternatiflerle OtoMotion için özel tasarımların yer aldığı OtoMotion Shop, merkezin alışveriş, yeme-içme ve dinlenme ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmış noktalarından.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler