Su seni çağırıyor

Yayın tarihi: 24.12.2008
Su seni çağırıyor

Su seni çağırıyor
Suyun arındıran, iyileştiren ve rahatlatan gücünü banyolara getiren yeni nesil küvetler, gün boyu yaşadığınız sıkıntı ve gerginlikleri geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Hidromasajlı küvet ve jakuziler, yüzyıllardan beri kullanılmakta olan doğal tedavi yöntemi hidroterapiyi evlerinize taşıyor.
Hidromasajlı küvetler, üzerindeki hidromasaj motoru ve jetleri arayıcılığıyla, basınçlı su buharı ve hava kombinasyonu sağlayarak çalışan küvetlerdir. Kullanıcısına masaj keyfini yaşatan, fiziki rahatlama sağlayan, dolaşım bozukluğu, romatizma gibi bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan hidromasajlı küvetler, banyo gereksinimini keyfe dönüştüren ürünler olarak öne çıkıyor. Ayrıca spordan sonra kasları rahatlatmak, selülit çözücü masaj yapmak amacıyla da kullanılıyor. İstenilen hidromasaj seçeneğiyle rahatlama, dolaşımı hızlandırma, dinlenme gibi farklı faydalar elde ediliyor.


Minimalist bir tasarıma sahip Vita, 180x180 cm ve 190x190cm olarak iki farklı ebatta sunuluyor. Comfort, Exclusive ve Deluxe masaj sistemleri uygulanabiliyor. RocaKale’nin Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip L panel uygulaması ile ayaklı kullanımlarda banyolarda estetik bir görünüm yakalıyor. Ayrıca gömme olarak da uygulama yapılabiliyor.


Wellness grubunda birçok yenilik sunan Villeroy&Boch, SPA grubu ürünleriyle vücudu ve aklı gençleştiriyor. Sağlığı evinize SPA keyfi ile taşıyan Villeroy&Boch, son teknoloji ile üretilen SP ve SR-Line serilerini kullanıma sunuyor. Villeroy&Boch SPA ile rahatlatıcı, keyifli ve sağlıklı hayata adım atın.


Her zaman dünyadaki son trendleri müşterilerine sunan Yütaş, ünlü Amerikan Kohler firmasının banyo yapma eylemini ruhu bedenden ayırarak bir ayine dönüştürmeyi amaçladığı “Sök Taşmalı Chromatherapy küveti” ile sizi tensel bir deneyime davet ediyor.

Hidroterapi nedir?
Suyun diğer tedavi yöntemlerine entegre edilmesi demek olan hidroterapi, tüm formlardaki suyu kullanan- buz, sıvı ve buhar-bir sağlıklı yaşam uygulaması. Gündelik yaşamımızda en azından bir ya da iki şekliyle uyguladığımız hidroterapi uygulamaları, aslında basit eylemlerden oluşuyor. Su içmek, duş almak, yüzmek ve yaranın üzerine buzla kompres yapmak, bu uygulamalardan sadece birkaçı.


Srcyapı ürün pörtföyü arasında yer alan bu ürün jakuzi ve buhar banyosu özelliğine sahip. Ürünün diğer özellikleri arasında; televizyon, sterilizasyon, bel destekli sırt masajı, ayak masajı, kontrol paneli, uzaktan kumanda, telefon, ses sistemi, havalandırma, aydınlatma, el duşu, tepe duşu ve mix bataryası da bulunuyor.


Gültaş Gallery’nin müşterilerine sunduğu ürünler içerisinde yer alan, İtalyan firması Teuco’nun View Corner küveti, 142x142 ölçülerinde, önü camlı ve blowerli bir küvet. Farkınızı fark ettirmenin yolu bekli de banyonuzdan geçiyordur…


JetPak™ sistemi, masaj yaparken vücudu forma sokuyor ve kan akışını artıyor. Villeroy&Boch SPA serisinde bulunan uzaktan kumanda ise sağlık ve keyfi tek tuş ile yerinizden kalkmadan kontrol etmenizi sağlıyor.

Hidromasajlı ürünler nasıl çalışır?
Hidromasajlı ürünler elektrikle çalışır. Sistem, havayla veya elektronik düzeneklerle kumanda edilir. Su veya havayla iki ayrı masaj türü gerçekleştirilebilir. Hidromasajlı bir küvet, içine doldurulan suyu bir pompa vasıtasıyla emerek, jetlerden basınçlı olarak küvetin içine geri pompalayan bir sistemdir. Ürünün üzerinde, sayıları 6 ila 20 arasında değişen jetler bulunur. Jetlerden çıkan basınçlı su, masaj etkisi sağlar. Su basıncı, jetlerden üfleme sırasında suyun içine hava karıştırılarak artırılıp azaltılabilir. Su basıncı, ürünlerin üzerindeki hava kumandaları vasıtasıyla gerçekleştirilir. Ürünlerin jet sayısına ve segmentine göre, hava kumandası sayısı 1 ila 4 arasında değişir. Üst segment ürünlerde su basıncı, motor devir hızıyla da ayarlanabilir. Jetlerin hareketli olması sayesinde, su akışı, masaj yapılması istenilen bölgeye doğru yönlendirilir. Jetlerin suya dayanıklı olabilmesi için, küvetin içindeki aksamın tümünün pirinç üzerine krom kaplama olması tercih edilmelidir. Her hidromasajlı küvetin, güvenlik sebebiyle, üretim öncesi elektrik izolasyon testlerinin tamamlanması gerekir.


VitrA küvet’in 5 ayrı masaj sistemi mevcut. Bu sistemler, VitrA küvetin satış hattındaki 50 farklı küvet modeline uygulanabiliyor. Bu sistemlerden biri olan Duo Maxi; 18 mikro su, 10 hava jetine sahip, sistem su ve hava masajlarını isteğe bağlı olarak 7 ya da 9 değişik fonksiyonla sunuyor. Sistemin elektronik kumandası da mevcut.


Işıklı, taşmalı, terapi küveti Sök’ün kromaterapi ışıklarının renk alternatifleri isteğinize göre değişmekte: Aydınlatıcı, saf beyaz renk, içinizde sevgi ve yaratıcılık hissi uyandıran menekşe rengi, sakinlik ve huzur hissi veren çivit mavisi, cesaret ve enerji hissi veren kırmızı renk alternatifleriyle Sök zihninizin ve bedeninizin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlamakta. Yütaş…


RocaKale Hawai, hidromasaj alternatifi ile tatile çıkacak vakti olmayanlara bu keyfi evlerinde yaşatıyor. Pnömatik sistem, elektronik sistem ve elektronik uzaktan kumandalı sistem kullanıcının tercihine göre seçilebiliyor.

Sıcak hava masajı
Hidromasajlı ürünlerin bir diğer özelliği de, sıcak hava masajı yapmasıdır. Bu sistemde, hidromasajlı ürünlerin üzerinde bulunan hava üfleyicisi, taban kısmından küvetin içine doğru sıcak hava üfler. Böylece suyun içindeki oksijen miktarı artırılır ve sıcak hava, suyun sıcak kalmasını sağlar. Kaplıcalarda olduğu gibi, su yüzeyine çıkmaya çalışan hava kabarcıkları, yumuşak bir masaj etkisi yaratır. Hidromasajlı üründe bulunan hava üfleyicisinin ısıtıcılı olması, suyun sıcak kalmasını sağlar. Sudaki ekstra havanın basıncı, hava üfleyicisinin hızının ayarlanmasıyla kontrol edilir. Tek motora sahip, su ve hava üfleyen jetlere sahip hidromasajlı ürünler, ayrı ayrı olabileceği gibi, aynı ürünle iki tip masajın da yapılabildiği üst segment ürünlerde mevcut.


Yeni Blue Moon küvet havuz ile Jochen Schmidden ve Duravit, rüyalarınızı gerçeğe dönüştürdü. Çevresini kaplayan bir ana kare, esas su havuzunu gizliyor ve sadece dairesel açıklığın görünmesini sağlıyor.  53 cm’lik cömert derinliği ile havuz rahatlık ve genişliği en saf haliyle sunuyor.


Hüppe, üstün tasarım anlayışını yüksek teknoloji ve kalite ile bütünleştirerek kişiye özel SPA keyfini yaşam alanlarınıza taşıyor. Banyo yapma ve rahatlamanın mükemmel bileşimini evinizin huzur veren ortamına taşıyarak bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirecek eşsiz bir banyo deneyimine ne dersiniz?


Enerji tasarrufu sağlayan teknolojisi ile Villeroy&Boch SPA serisi girdiği her ortama mükemmellik kazandırıyor. Renkli LED aydınlatması ile kullanıldığı mekana şıklık katan SPA ürünleri içerisine ekleyebileceğiniz aromalar ile günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı oluyor.

Hidromasajın yararları nelerdir? 
 Suyun sıcaklığı, kan dolaşımını hızlandırıp bağışıklık sistemini güçlendirir.
* Suyun kaldırma gücü, vücut ağırlığını yüzde 90 azaltarak eklemlerle kasların yükünü azaltır. Bu da dinlenme ve hafifleme hissi oluşturur.
* Metabolizmayı düzenleyerek genel sağlık dopingi oluşturur.
* Sıcak su ve havanın birlikte vücuda püskürtülmesiyle oluşan masaj, güçlü su akıntısı ile kasları gevşeterek, vücudun doğal ağrı kesicisi olarak görev yapan endorfin hormonunu harekete geçirir.
* Tüm kasları gevşeterek günün stresinden kurtarır; bunun kısa ve uzun vadede ruh sağlığınıza etkisi olumlu olacaktır. Bu da günlük hayatta karşılaştığınız sorunlarla daha kolay başedebilmenizi sağlar.
* Hidromasaj sırasında oluşan buhar, tüm gözeneklerin açılmasını ve cildin nefes alıp vermesini sağlar. Bu, cilt temizliğini sağladığı için oluşmuş olan sivilce ve akneleri tedavi eder.
* Selülit olan bölgelere düzenli olarak uygulanan masaj, vücudunuzun forma girmesini sağlar.
* Birden çok kişinin kullanabileceği büyük üniteler, aileniz ya da arkadaşlarınızla keyifli saatler geçirmenizi sağlayarak sosyal ilişkilerinizi güçlendirir.


Chromatherapy ışıkları ve taşarak akan su özelliğiyle sizlere aradığınız huzuru sağlarken, bir yüzme havuzunda olduğu gibi su devamlı olarak duyularınızı rahatlatan yumuşak ritmiyle bütün kenarlardan taşacaktır. Yütaş.


Fora, RocaKale’nin Comfort, Exclusive ve Deluxe hidromasaj sistemlerinin uygulanabildiği bir köşe model. Geniş hacmi ve hidromasaj sistemleri ile benzersiz bir rahatlama duygusu yaşatıyor.


Duo Soft, VitrA’nın 5 ayrı masaj sistemi içerisinde yer alan bir diğer özellik. Bu özellik sayesinde VitrA küvete uzandığınızda; 6 su, 10 hava jeti tarafından masaj yapılarak rahatlamanız sağlanır. Su ve hava masajlarını isteğe bağlı olarak 5 ya da 7 değişik fonksiyonla sunuyor.

Jacuzzi Kardeşler kimdir?
Evlerde kullanılan hidromasaj sistemlerinin temeli, günümüzde hala Japonlar tarafından kullanılmakta olan tik ağacından küvetlere dayansa da, antik banyo geleneğini modern bir fenomene dönüştüren ilk rüzgârın Kaliforniya sahillerinden estiğini söyleyebiliriz. ‘Hidromasaj havuzu, ya da yaygın olarak bilinen ismiyle jakuzinin yakın tarihi, 1900’lerde Jacuzzi Kardeşler’in İtalya’dan Kaliforniya’ya göç etmesiyle başladı. Yıllarca Kaliforniya’da sıvı mekaniği ve uçak yapımı üzerinde çalışan Jacuzzi Kardeşler, önce pompaları ve pervaneleri yarattı. Ancak icadın keşfi, Jacuzzi Kardeşler’den birinin her gün fizik tedavi görmesini gerektiren romatizmal kireçlenme sorunuyla karşılaşmasıyla gerçekleşti. Bu sorunu çözmek için ‘mucit’ kardeşlerden biri, dehasını kullanarak küvet içine yerleştirildiğinde havayla birleşerek bir masaj jeti oluşturan çan şeklinde bir araç tasarladı. Böylece hidromasaj havuzlarının ilk prototipi yaratılmış oldu.


SPA serisinde bulunan JetPak™ teknolojisi Villeroy&Boch’un SPA pazarındaki bir yeniliği. Boyun, sırt ve omuz gibi belirli bölgelere göre kişiselleştirilebilen 12 farklı masaj paketini kapsıyor. SPA’nızın içerisinde yer alan farklı oturma pozisyonları ile farklı JetPak™ leri kombinleyerek optimum masaj paketini oluşturabilirsiniz.


Hidromasajlı küvet grubunda dünya devi İtalyan Teuco’nun, 2008 koleksiyonu içerisinde yen alan Teuco Feel Sunken küvet, 120x190cm ölçülerinde, istenirse taş seti ile birlikte de temin edilebilir. Blower jetleri ile hava masajı özelliği bulunan Feel Sunken küvetler ile evinizin tarzını değiştirebilirsiniz. Gültaş Gallery.


Srcyapı, farklı kullanım alışkanlıklarına hitap edebilmek ve mekana uygun çözümler sunabilmek amacıyla geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ürün portföyünde yer alan bu ürünün jakuzi ve bel destekli hidromasaj özelliği bulunuyor. Hava ve su jetlerinin oluşturduğu hidromasajın birçok faydası olduğu genel olarak kabul edilmiş bir gerçek. Arttırılan kan dolaşımının, vücuttaki toksinleri temizleyerek, yorgun ve ağrıyan kasları rahatlattığı tedavi yöntemiyle sağlanacak yararların olumsuz etkilere dönüşmemesi bazı kurallara uymak gerekiyor.

Nelere dikkat edilmeli?
* Hijyen: Haftalık kullanımdan sonra suyun değiştirilmesi hijyen açısından çok önemli. Küveti kirden arındırmanın en etkili yolu, suyu boşaltarak yeniden doldurmaktır. Bazı firmaların içindeki suyun 12 ay kullanılabileceği vaatlerini sakın ciddiye almayın.
* Sağlık sorunları: Dolaşım ve ya tansiyonla ilgili sorunlarınız varsa mutlaka kullanmadan önce doktorunuza danışın. Şeker hastaları ve hamilelerin de ancak doktor gözetiminde hidroterapiye başvurmaları gerekiyor. Yüksek ya da düşük tansiyonu, kalp rahatsızlığı, dolaşım sorunları, soğuk ısırması olan kişilerin de hidroterapiye başlamadan önce doktora danışmaları gerekli. 
* Suyun duruluğu: Girmeden önce suyu inceleyin. Eğer bulanık ya da köpüklü bir görüntüsü varsa ya da güçlü bir klor kokusu alıyorsanız, satın aldığınız firmayla temas kurun.
* Enfeksiyonlar: Deri, kulak, jenital ve ya diğer enfeksiyonları ya da vücudunuzun herhangi bir yerinde henüz kapanmamış bir yara söz konusuysa, jakuziyi kullanmayın. Aksi taktirde iyileşme gecikebilir.
* Sıcaklık: Yüksek dereceli sıcaklık, vücut ısısını güvenlik limitlerinin üzerine yükseltebilir.  Su sıcaklığının 40 dereceyi aşmaması tavsiye ediliyor.
* Masaj süresi: 40 derecede tavsiye edilen 15 dakikalık süreyi aşmayın. İkinci kez girmeden önce 15 dakikalık bir mola verin.
* Alkol: Damarları genişletme ve tansiyonu yükseltme etkileri yaptığından, alkolün hidromasajla birleştiğinde etkisi ikiye katlanır. Küvete girmeden önce ve içinde kaldığınız süre içinde alkol almayın.
* Yemek sonrası: Yemekten sonra küvete gireceksiniz, yemeği hazmetmek için en az 1,5 saat bekleyin.
* Isı kontrolü: Küvet ya da havuzun içinde suyun sıcaklığını izleyebileceğiniz bir termometre yerleştirmeyi ihmal etmeyin.
* Hidromasajdan önce ve sonra: Girerken vücudun değişen sıcaklığa alışabilmesine zaman tanımak ve çıkarken kasların ani gevşemesine engel olmak için yavaş ve dengeli hareket edin.
* Egzersiz: Hidromasaj küveti içinde egzersiz yapmak için de kullanabilir, suyun kaldırma kuvveti ve ya direncinden faydalanarak vücudunuzun farklı yerlerindeki kasları çalıştırabilirsiniz. Ancak bunun için su sıcaklığını düşürmeyi unutmayın.
* Güvenlik: Elektrikli aletleri; küvetten uzakta bulundurun ve mümkünse pille çalışanları tercih edin. Yakınında kablolu cihaz bulunacaksa mutlaka topraklı priz kullanın.
* Küvet çevresinde cam eşya bulundurmamaya özen gösterin. Cam parçası su içinde görünmez olduğundan, sistem içinden çıkarmak çok zor olabilir.
* Ekonomi: Seçtiğiniz sistemin beklentilerinize ve amacınıza uygun, enerji tüketiminin az, kullanım maliyetinin düşük olmasına dikkat edin.
* Kullanım: Hidromasaj sırasında küvetin içinde banyo köpüğü kullanmayın.


Sieger Design tasarımı olan Happy D. banyo serisi ürünlerinden hidromasaj sistemli küvetler, kendinden ayaklı tasarımı ile de dikkat çekiyor. Küvetlerin tamamlayıcı gerçek ahşap panelleri kiraz, Amerikan cevizi ve Sycamore renk seçenekleriyle doğanın renklerini banyolara taşıyor. Küvete uygun olarak kalıplanmış, monte edilmesi kolay ve düzgün kenarlara sahip panel, küvetle mükemmel bir uyum yakalıyor. Duravit…


RocaKale özel küvetlerinden Roma, geniş hacmi ve köşe formu ile banyolarınızda ihtişamlı bir atmosfer yaratıyor. 140x140cm ebatındaki küvet, isteğe bağlı olarak Comfort, Exclusive ve Deluxe hidromasaj sistemleri ile donatılabiliyor.


İmaj Yapı’nın Albatros markalı özel küvetleri farklı formları ile banyolara özgün birer kimlik kazandırırken, tasarımları ile gelinen son noktayı da sergiliyor. Özel küvetler serisinden Albatros, görsel çarpıcılığı tasarımı ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Nasıl kullanmalıyız?
Hidromasaj sisteminizi seçerken ve kullanırken şu noktaları atlamayın:
1. Öncelikle beklentilerinizi ve amacınızı belirleyin. Küvet üzerindeki jetlerin sayısını, tipini ve konumunu sizin öncelikleriniz belirlemeli.
2. Ofis yaşamının stres ve yorgunluğunu atmak için hidromasajdan faydalanmak istiyorsanız, sırt ve omuz kaslarını gevşeten jet takımının bulunması, daha öncelikli. Bu jetlerin çalıştırılma süresi ve derecesini diğerlerine göre arttırarak gerekli ayarları yapın.
3. Günü dışarıda koşuşturarak geçiriyorsanız ya da yoğun olarak spor yapıyorsanız, yorgun ve sertleşmiş ayak kaslarınızı gevşetmek için güçlü masaj etkisi sağlayan jetler öne çıkmalı.
4. Kronik sırt ağrılarından yakınan ve tedavi amaçlı olarak suyun masaj etkisinden yararlanmak istiyorsanız küvet tabanına yerleştirilmiş jetlerden püskürtülen havanın etkisiyle suyun sırt üzerinde gidiş gelişini sağlayan ayarı tercih edin. Bu ayar,elle yapılan masaj etkisi verecektir.
5. Isıtma ve temizleme için karmaşık programlamadan hoşlanmıyorsanız ya da buna vakit bulamıyorsanız, otomatik sistemleri tercih edin. Tek yapmanız gereken, suyun ısısına karar vermek ve gerekli ayarı bir kez yapmak.
6. Vücudun farklı noktalarını tedavi etmek üzere kullanılan jetler farklı amaçlar için hızlıdan yavaşa farklı şiddetlerde ayarlanabilirler. Güçlü ve zindeleştirici bir masaj için hızlı, gevşetici ve yumuşatıcı bir masaj için yavaş bir ayarı tercih edin.


Hidromasajlı küvet grubunda üretim yapan, İtalyan menşeli Teuco’nun, 2008 koleksiyonu içersinde yen alan Teuco Mirror yeni SPA’nın ölçüleri; 300x235cm, ısıtıcılı ve kum filtrelidir. İç ve dış mekan kullanımına uygun olan bu ürün, farklı fonksiyonlarda 37 adet jet, spot ve dezenfeksiyon özelliklerine sahip. İtalyan Teuco ürünlerini Gültaş Gallery’de bulabilirsiniz.


Villeroy&Boch SPA ürünleri, ağırlık ve vücut ölçülerinize uygun oturma kabinini seçme ve tercih edilen masaj sistemini uygulama imkanı sunuyor.   


Aqua Maxi özellikli VitrA küvete uzandığınızda, sistemin uzaktan kumandası sayesinde hiç rahatınızı bozmadan, 18 mikro su jetini çalıştırabilir ve kendinize 4 değişik fonksiyonla masaj yaptırabilirsiniz.

Ürün alırken nelere dikkat edilmeli? 
Hidromasajlı ürünler farklı kontrol sistemleri ve ekstra özelliklerle donatılmıştır. Basit havalı kontrollü sistemlerden başlayan, elektronik kontrollü sistemlerde “kesikli çalışma”, “değişken şiddette masaj” gibi kontrol özelliklerine kadar çıkan modellerde; su seviye sensörü, sıcaklık göstergesi, tutamak, lamba ve dezenfeksiyon programı gibi ek özellikler ile baş yastığı gibi aksesuarlar ekstra olarak sunulmaktadır. Hidromasaj keyfi, çeşitli kokular, tuzlar ve banyo köpükleriyle artırılabilir. Hidromasajlı ürünlerin masaj kalitesini ve sonuçlarını etkileyen en önemli özellikler, pompa-jet sisteminin kalitesi ve küvetin ergonomisidir. Yatma yerinin sırt eğimi, jetlerin yerleşimi, kumanda düğmelerinin pozisyonu, hidromasajın konforlu ve keyifli olmasını sağlayan önemli kriterlerdir.
Kullanıcının kendisini güvende hissetmesi için, tüm güvenlik önlemleri alınmış ve testleri yapılmış bir ürün tercih edilmelidir. 

 
Bir banyo kabinden beklediğiniz her şeyi içinden barından Srcyapı ürünleri ile belirlediğiniz su sıcaklığında vücudunuzu dinlendirirken, radyo ile dilediğiniz frekansı dinleyebiliyorsunuz. Herşey dahil keyif sunan Srcyapı, jakuzi ve hidromasaj keyfine ara vermeden telefon kullanımına da imkan veriyor.


Elektronik uzaktan kumanda sistemi sayesinde banyo keyfinizi bozmadan hem sürekli, hem de kesik su ve hava masajı seçeneklerini belirleyebiliyor, hidromasaj süresini 20 dakikaya kadar ayarlayabiliyorsunuz. Aruba’da toplam 8 su masaj jeti, 14 hava masaj jeti bulunuyor. Masaj keyfiniz suyun sıcaklığının düşmesi ile bozulmuyor. Isıtıcısı sayesinde, su sıcaklığı düşmeye başladığında sistem devreye girerek, suyun aynı sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. RocaKale…


Albatros küvet ile canlandırıcı banyoya sahip olabilirsiniz. Asgari bir alanda, azami banyo keyfini cömertten de öte yaşamak isteyenler için Albatros, İmaj Yapı tarafından satışa sunuluyor. Küvet derinliği sayesinde boynunuza kadar ılık suyun içinde kalarak rahatlayabilirsiniz.

Bakım ve temizlik 
Küvetler kullanımın hemen ardından temizlenmelidir. Temizleme işlemi, küvet henüz nemliyken, basit bir temizlik beziyle, aşındırıcı olmayan temizlik maddeleri kullanılarak yapılır. Özellikle suyun kireçli olduğu bölgelerde kireç kalıntılarının temizlenmesine dikkat edilmelidir. Aşındırıcı (toz halinde) temizlik maddeleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Hidromasajlı ürünler belirli aralıklarla (6 haftada bir) dezenfekte edilmelidir. Bu işlem özel üretim bir dezenfekte sıvısıyla gerçekleştirilebileceği gibi, otomatik dezenfekte sistemiyle donatılmış ürünler de mevcut.

B+M-60 » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler