Babylon Yazlıkta

Yayın tarihi: 16.01.2009
Babylon Yazlıkta…

Babylon Yazlıkta…

Alaçatı Beach Resort içerisinde yer alan Babylon Alaçatı’da, dünyanın en güzel wind surf koylarının birinin hemen kenarında, sabahın ilk saatleriyle başlayıp gece yarısı konserlerine uzanan bir keyifle yoğrulan Alaçatı misafirleri, bembeyaz bir plajın, doyumsuz kokteyllerin sunulduğu karayip esintisinde bir barın, Alaçatı’ya özgü yerel malzemelerle hazırlanan Ege’nin bedeni ve ruhu hafifleten lezzetlerinin yanında dünyaca ünlü isimlerin performanslarını izlemenin keyfine varıyor.

15 Haziran itibariyle plaj ve restoranını açan ve 27 haziran itibariyle konserlerine başlayan Babylon Alaçatı’da Temmuz programı yine dünyanın en iyi seslerini bir araya topluyor. Babylon Alaçatı’da Temmuz ayının ilk konseri 4 Temmuz Cuma gecesi hiperaktif setlerinde Balkan müziğinin en ateşli ritimlerini bir araya getiren, Disko Partizani şarkısıyla fırtına gibi esen Shantel’den geliyor. Ertesi gün 5 Temmuz’da ise Babylon Alaçatı’da yazın en önemli konserlerinden biri gerçekleşiyor. Brezilya sokak şarkılarından Fransız şansonlarına, 1930’ların Küba müziğinden samurayların aşk şarkılarına geçmişin en etkileyici seslerini kendi üsluplarıyla yumuşacık şarkılara dönüştüren Pink Martini bir yaz akşamı kalpleri çalıyor. Pink Martini etkisi henüz geçmeye başlamışken, 11 Temmuz Cuma gecesi flamenkonun ikiz yeteneği Öykü ve Berk İspanyol ateşinde pişirilmiş geleneksel ritimleri önümüze sunuyor. Gecenin öncesinde ve sonrasında ise Naim Dilmener Türk Pop’unun en sevilen şarkılarıyla setin başına geçiyor ve dinleyenlere çeşidi bol bir Türçe Pop ziyafeti sunuyor.

Hemen ardından 12 Temmuz Cumartesi gecesi Kuzey Meksika’nın en ateşli ritimlerini elektronik bir altyapıyla yeniden hareketlendiren Nortec Collective, Mariachi sponsorluğunda sahne alıyor. 2 DJ, 4 solist ve etkileyici görseller eşliğinde sahne alan grup dinleyicisini dansın doruklarında eğlenceli bir geziye çıkarıyor.Babylon’da bir sonraki hafta Mazhar Fuat Özkan konseriyle sakinleşirken ertesi gün Brooklyn Funk Essentials’la yeniden hareketleniyor. 18 Temmuz Cuma gecesi Mahzar Fuat Özkan’ın en güzel şarkıları serin bir sahil rüzgarı eşliğinde kulaklara ulaşırken, 19 Temmuz Cumartesi gecesi Türkiye’de performanslarıyla oldukça iyi tanınan, farklı kültürlerin seslerini eğlenceli bir müziğe çeviren Brooklyn Funk Essentials, klarnetin markası Hüsnü Şenlendirici’yle birlikte Nokia Nseries ile Müziği Keşfet sponsorluğunda Babylon Alaçatı sahnesini şenlendiriyor.

Babylon Alaçatı’da temmuz ayı kaçırılmaması gereken iki konserle kapanıyor: 25 Temmuz Cuma gecesi Radio Tarifa’nın efsane solisti Benjamin Escoriza Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon Alaçatı’yı İspanyol, Arap ve Afrika ezgileriyle doldururken, 26 Temmuz Cumartesi gecesi Radiohead ve Pink Floyd gibi unutulmaz grupların şarkılarını dub ve reggae ritimleriyle yorumlayan Easy Star All Stars Miller Way sponsorluğunda sizi enerjik bir performansa davet ediyor.  Temmuz’da Babylon Alaçatı’da hafta sonu dünyanın her noktasından gelen seslerle hareketlenirken hafta içi partileri tatilin her gününü renklendiriyor. 23 Temmuz Çarşamba gecesi Naim Dilmener: Dört Mevsim Pop’la geçmişten bugüne en güzel pop şarkılarını Babylon Alaçatı misafirleri için seçiyor. 30 Temmuz Çarşamba gecesi ise funk, soul ve house’un en sıkı ritimleri Johnny Rock’la vücuda yayılıyor. Tüm yaz boyunca her Pazar Pazartesi ve Salı günleri ise Havana Salsa’yla Küba’nın en ateşli ritimleri ısıyı yükseltiyor. Bu sahilde müzik esiyor!

info@babylon.com.tr

Sarp Dakni

sarp@pozitif-ist.com

 

51-SAYI_03-Jazz Temmuz 2008 » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler