Jazz Kenti İstanbul

Yayın tarihi: 16.01.2009
JAZZ KENTİ İSTANBUL

JAZZ KENTİ İSTANBUL

Uluslararası İstanbul Jazz Festivali, bu yıl “Garanti Jazz Yeşili Serisi” kapsamında jazzın coşkusunu İstanbul sokaklarından Boğaz’ın sularına, değişik semtlere taşıyarak İstanbul’u bir “jazz kenti”ne dönüştürüyor. Festivalin, jazz müziğini İstanbul’un zengin kültürel dokusuna yayıp en gencinden en yaşlısına her yaştan dinleyici ile buluşturmayı hedeflediği ve ücretsiz olarak gerçekleşecek olan “Genç Jazz” ve “Sokak Konserleri” gibi etkinlikler İstanbullular’a benzersiz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

COOLBONE GRUBU İLE SOKAK KONSERLERİ PROGRAMI

Festivalin bu yılki Sokak Konserleri programında, New Orleans’ın köklü jazz bandolarından Coolbone, Beyoğlu’ndan, Kadıköy’e, Nişantaşı’ndan Bağdat Caddesi’ne İstanbul’un değişik semtlerinde konserler verecek.

2 Temmuz Çarşamba, saat: 18.00 /

Beyoğlu, Galatasaray Lisesi Önü

4 Temmuz Cuma, saat: 18.00 /

Nişantaşı, Harbiye Askeri Müzesi yanı

6 Temmuz Pazar, saat: 18.00 /

Bağdat Caddesi, Caddebostan

7 Temmuz Pazartesi, saat: 18.00 /

Kadıköy, Eminönü Vapur İskelesi önü

8 Temmuz Salı, saat: 16.30 /

Suadiye, Kadıköy

“GENÇ JAZZ” KONSERLERİ

Son beş yıldır genç jazz müzisyen ve topluluklarına Uluslararası İstanbul Jazz Festivali programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan “Genç Jazz” Konserler Dizisi, bu yıl da devam ediyor. Altıncı kez düzenlenmekte olan Genç Jazz’a katılma hakkı kazanacak gruplar, festival süresi boyunca belirlenecek olan günlerde Nardis’te konser verecekler. Nardis’teki Genç Jazz konserlerine giriş ücretsiz olacak.

“Genç Jazz” Konserler Dizisi’ne katılacak gruplar, 25 Mayıs Pazar günü Nardis’te gerçekleştirilecek özel bir değerlendirme konserleri sonrasında belirlenecek. İstanbul Jazz Festivali öncesinde 25 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de başlayacak ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Genç Jazz Değerlendirme Konserleri’ne bütün izleyicilerimiz ve jazzseverleri bekliyoruz. Genç Jazz konserlerine katılacak grupları seçecek olan kurul, Cengiz Baysal, Hülya Tunçağ, Kerem Görsev, Önder Focan, Pelin Opcin, Seda Binbaşgil ve Sevin Okyay’dan oluşuyor.

JAZZ VAPURU

Jazz Vapuru halatlarını topluyor, İstanbul Boğazı’nı bir kez daha jazzın renklerine boyamaya hazırlanıyor! Jazz Festivali’nin vazgeçilmezlerinden Jazz Vapuru bu yıl seyrüseferine New Orleans menşeli şenlikli bando Coolbone ve repertuarlarında jazz standartlarından ünlü müzikallere çeşitli parçalar bulunan İstanbul Saxophone Quartet eşliğinde çıkıyor. Jazz Vapuru 6 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de Kabataş’tan yola çıkacak ve Anadolu Kavağı’na uzanacak, iki saatlik moladan sonra tekrar Kabataş’a geri dönecek.

FESTİVALİN CD’Sİ BU YIL DA MÜZİK MARKETLERDE YERİNİ ALACAK...

Festivale katılan çeşitli sanatçıların parçalarından oluşan ve festival takipçilerinin koleksiyonlarında önemli bir yer edinen İstanbul Jazz Festivali CD’si bu yıl da EMI Türkiye işbirliğiyle hazırlanıyor. Festival’in en gözde isimlerinden seçilmiş parçaların yer alacağı bu CD, Festivalin başlamasından önce müzik marketlerde satılmaya başlayacak. Uluslararası İstanbul Jazz Festivali’nin bu yılki tanıtım kampanyası Alametifarika tarafından hazırlandı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın resmi sponsorları ise: Öncü Sponsor Eczacıbaşı, Resmi İletişim Sponsoru Turkcell, Resmi Taşıyıcı DHL, Resmi Konaklama The Marmara.

İSTANBUL JAZZ FESTİVALİ BİLETLERİ 24 MAYIS’TA SATIŞA ÇIKIYOR!

15. Uluslararası İstanbul Jazz Festivali’nin biletleri 24 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da satışa çıkıyor. Festival biletleri;

• BİLETİX satış noktaları,

• BİLETİX çağrı merkezi (0216 556 98 00)

• www.biletix.com

• Alo Garanti 444 0 333

• İKSV merkezinden (İstiklal Cad. No:64 Beyoğlu) alınabilecek.

15. Uluslararası İstanbul Jazz Festivali’nin bilet fiyatları 15YTL ile 120YTL arasında değişiyor. Bilet alımlarına kredi kartı geçerli olacak.  15. Uluslararası İstanbul Jazz Festivali’nin 1 Temmuz Salı günü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşecek Açılış Töreni’ne katılmak isteyen izleyiciler için sınırlı sayıda bilet satışı olacaktır. 100 YTL’den satılacak İstanbul Jazz Festivali Açılış Töreni’nin biletleri Biletix satış sistemi, Alo Garanti 444 0 333 ve IKSV Merkezi’nden temin edilebilir.

51-SAYI_03-Jazz Temmuz 2008 » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler