Star Dekor

Yayın tarihi: 09.09.2009
1-

Star Dekor

 

Dinamik ve yenilikçi

 

Yeni konseptleri ve dünyayı takip ederek sektörün trendlerini belirleme konusundaki iddiasını başarıyla sürdüren Star Dekor, bu yıl özellikle gümüş objeleriyle konuşulacak.

 

Doksanlı yılların başında hediyelik sektörüne perakende mağazacılıkla giren Star Dekor, bugün Karaköy’de bulunan devasa showroom’u ve geniş ürün gamıyla lider firmalar arasında yer alıyor.

Yapay çiçekler, seramik ve porselen salon takımları, metal ve ahşap duvar dekor objeleri, saatler, aydınlatma gibi farklı ürün gruplarıyla hizmet veren firma, trend belirleme konusunda da oldukça iddialı. Her sezon yeni konseptleri ve dünyadaki tüm trendleri yerinde takip eden Star Dekor, bu anlamda sektörün öncüsü olma hedefiyle ilerliyor.

Firmanın Genel Müdürü Murat Doğan, başarılarındaki en büyük etkenin ekip çalışmasına verdikleri önem olduğunu dile getiriyor: “Kurumsallığın gereklerini yerine getirirken, doğru işlerin ekip çalışmasıyla olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. İşverenlerimiz, çalışanlarımız, bayilerimiz ve bayilerimizin müşterilerinden oluşan çok geniş bir aileyiz ve bu sorumlulukla hareket ediyoruz”.

Murat Doğan’la Star Dekor’un faaliyetlerini ve hedeflerini konuştuk. Firma bu yıl salon takımları, aydınlatma ve özellikle gümüş objeleri ile oldukça iddialı.

 

Star Dekor ne zaman kuruldu?

Doksanlı yılların başlarında, çok katlı perakende mağaza ile sektöre adım attık. Star Dekor, önce kendi ihtiyacına yönelik ithalata, iç piyasa toptan satış sürecine ağırlık vererek potansiyele ulaşabilmek için talebin merkezi olan İstanbul’da ciddi bir yapılanma süreci ile bugünlere geldi. Toptan satış organizasyonunda uzmanlaşmış bir firma olan Star Dekor, ticaretini uluslararası düzeye taşımak hedefiyle yepyeni atılımlar gerçekleştiren bir firma.

 

Ürün gamınızdan ve firma faaliyetlerinden bahsedebilir misiniz?

Yapay çiçekten hediyelik eşyaya, aydınlatmadan aksesuvara, çok farklı objelerden oluşan 10.000’ in üzerinde geniş bir ürün yelpazemiz var. Türkiye’ye yayılmış 1.500’ün üzerindeki tüm bayilerimizle hizmet veriyoruz.

        

İthal ürünler dışında kendi üretimleriniz de var mı?

İthal ettiğimiz ürünler dışında felsefemize ve tarzımıza uygun olarak tasarlanan yapay çiçek tanzimlerimiz bulunuyor. Baharla birlikte parlak ve yaldızlı serilerimizden çok doğal görünümlü yapay çiçeklerimiz talep görüyor.

“Öncü Olma Hedefiyle İlerleriyoruz”

 

İthalat ve ihracat üzerine çalışmalarınızı nasıl yürütüyorsunuz?

Her mevsim değiştiğinde sezon renklerinden oluşan konseptleri, dünyadaki tüm trendleri yerinde takip ederek ve herkesten önce getirerek sektörün öncüsü olma hedefiyle ilerliyoruz. Firmamız, zengin koleksiyonunu hem yurtiçindeki, hem de yurtdışındaki müşterilerine ulaştırıyor. Geniş bir pazarlama ekibiyle Türkiye’nin farklı noktalarındaki müşterilerimize hem güncel ürünleri tanıtıyor, hem de müşterilerimizin zamanında ve yerinde hizmet almalarını sağlamak amacıyla ciddi bir performans harcıyoruz.

 

Star Dekor’u rakip firmalardan ayıran başlıca özellikler nelerdir sizce?

Biz, Star Dekor ailesi olarak istikrar ve özverinin başarıyı getireceğine inanıyoruz. Süreçleri günlük olarak değerlendirmiyoruz. Bayi ağımızla kendimizi bir bütün olarak görüyor ve onların mağduriyetlerini gidermek adına mağdur olmayı bile göze alabiliyoruz. Kurumsallığın gereklerini yerine getirirken, doğru işlerin ekip çalışmasıyla olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. İnsan kaynağının değerini bilerek çalışanlarımızla geniş bir aile ortamı sağlamamız en önemli özelliklerimiz arasında bence. İşverenlerimiz, çalışanlarımız, bayilerimiz ve bayilerimizin müşterilerinden oluşan çok geniş bir aileyiz ve bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli özellik; yenilikçi yapımız, özgün tasarımlardan oluşan, trendi belirleyen ve takip edilmesini sağlayan anlayışımız. Tüm dünyada modayı, tasarımları takip ediyor ve birçok ürün grubunda kendi tarz ve çizgilerimizle üretim yaptırıyoruz.

 

Ürünlerinizi nasıl seçiyorsunuz?

Ürünlerimizi, yenilikçi, dinamik, farklı seçenekler sunan bir marka olma felsefesinden yola çıkarak Avrupa’dan Filipinler’e, Hindistan’dan Çin’e kadar dünyanın farklı noktalarında bulunan 200’ün üzerindeki çözüm ortağımızdan, güncel trend ve temalara uygun olarak temin ediyoruz. Ülkemizin sanat ve kültür süzgecinden geçirerek müşterilerimizin beğenisine sunmaya özellikle dikkat ediyoruz.

 

Bu yıl hangi ürünleriniz önplanda?

Sektörde ithalata yapay çiçekle başlayan ve markalaşmasında ciddi bir katkısı bulunan branşın dışında, seramik ve porselenden mamul salon takımları, metal ve ahşaptan oluşan duvar dekor objeleri, saatler, aydınlatma objeleri gibi çok farklı ürün gruplarıyla geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Bu yıl, farklı renklerde salon takımlarının, aydınlatma objelerinin revaçta olduğu bir dönem yaşıyoruz. Özellikle gümüş objeler bu yıl çok konuşulacak.

 

Star Dekor’un oldukça büyük ve geniş bir showroom’u bulunuyor…

Yarattığı tarz ile birlikte kendi müşteri kitlesini ve takipçilerini oluşturmayı başaran bir firma olarak buna uygun bir showroom hedefledik. Karaköy’de 2003 yılında açtığı 800 m2 büyüklüğündeki showroom’u 2007 yılında 1.400 m2 ye çıkardık. Böylece zengin ürün portföyünü geniş bir alanda müşterilerimizin beğenisine sunabiliyoruz.

 

Star Dekor olarak önümüzdeki yıllar için hedefleriniz, çalışmalarınız neler?

Biz değişimin merkezinde olmayı seven ve yeni konseptleri sektöre taşımaktan heyecan duyan bir firmayız. Her zaman bu heyecanı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Bulunan ürün gruplarımızın tümünde nihai tüketicinin aklına gelen ilk marka olabilmek en önemli hedefimiz.

www.stardekor.com.tr

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler