Alevli'den Gelecek Kuşaklara

Yayın tarihi: 09.09.2009
Porselen/marka

 

Alevli’den gelecek kuşaklara…

 

 

Günümüzde giderek yüzeyselleşen insan ilişkileri, bazen kendini hediyelere telafi edebileceğini düşüncesiyle hediye sektörünü gün geçtikçe geliştiriyor.

 

İnsanlar kendilerini konuşarak ifade ederler… Bazen kelimelerin yetersiz kaldığı da olur. İşte tam bu sırada hediyeler devreye girer. ‘En güzel kelimeler bile hafızalardan silinebilir’ düşüncesi hediyeleri daha kalıcı kılar…

Kişilerin sosyal yaşantıları, statüleri ve ekonomik durumlarına göre hediyelerin değeri, şekli ve veriş tarzı değişebilir. Ne de olsa hediye, kişinin kendini ifade etmesinin bir şeklidir.

Hediyeler, amaçlarına göre belli başlıklarda sınıflanabilir; iyi ki doğdun, iyi ki varsın, teşekkür ederim, seni seviyorum. Her başlıktaki hediye ürünleri yüzlerce nedene bölünebilir; iyi dilekler, başarılar, mutlu yıldönümleri, hoş geldin gibi… Özellikle son yıllarda kutlanan Anneler, Babalar ve Sevgililer Günü gibi özel günler, hediyelik pazarını canlandıran nedenleri oluşturuyor.

 

Beş kuşaktır hizmette

Alevli ailesinin beşinci kuşak temsilcileri hediye geleneğini günümüzde de başarıyla sürdürüyor. Alevli'nin çok eskilere dayanan geçmişinin en önemli özelliği; yüz yılı aşan süreçte aynı adreste aynı iş kolunda çalışıyor olması… Belirlediği vizyonla bu sektöre yıllar önce öncülük etmeye başlayan firma, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi’ndeki üç katlı showroomu’nda hizmet veriyor ve ithal ettiği hediyelik ürünlerle kendi müşterilerini yaratmaya devam ediyor.

Hep özel ve seçici olmaya çalışan firma raflarının uzun yıllardır değişmezi; Alman Goebel koleksiyon ürünleri… Seçkin tasarımcıların el emeği ve dizaynları hediye edilen kişiyi hem özel kılıyor, hem de görenleri etkiliyor. Alevli’nin getirdiği Cow Parade inekleri herkesin yüzünde gülümseme yaratırken, hediyelik olarak da kendi pazarını yarattı. Alevli, bu serinin yanında porselen hediyelikte dünyanın en büyük markalarından Goebel ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor.

 

Goebel’in Artis Orbis Koleksiyonu

Goebel’in Artis Orbis serisi, ev dekorasyonuna yeni, başarılı aynı zamanda fonksiyonel bir boyut kazandırdı. 130 yıllık Alman markası Goebel, Rödental porseleni üzerinde dünyanın en önemli ressamlarının şık stillerini ve imzalarını yeniden biraraya getirdi. Bu ressamlar tabak, vazo, resim, kutu ve diğer aksesuvarlarda tekrar hayat buldu. Koleksiyonda her parça tasarımcısının imzasını taşıyor. Bu imzalar da ürünün ve dizaynın otantik yapısının bir kanıtı…

Artis Orbis koleksiyonunu hediye etmek ya da sahip olmak ev dekoruna sofistike bir renk ve zarafet katıyor. Özel sertifikasıyla sahip olunabilen Artis Orbis koleksiyonunun bir başka önemi, porselenlerin sadece belli sayıda üretilmeleri ve her ürünün üzerinde ürüne özel üretim numarasının bulunması.

Claude Monet, Auguste Renoir, Vincent Van Gogh, Alponse Mucha, Gustav Klimt koleksiyonları hediyelik ev aksesuvarları ve tablolara can vermiş, porselende bu güzelliği yaşatmış. Bu sanatçıların hayranları orijinal koleksiyonlarını bu zarif eserlerle zenginleştiriyor. Benzersiz 250 parçadan oluşan Artis Orbis koleksiyonu sanatseverlere ve koleksiyonculara nefes kesen seçenekler sunuyor.

Goebel, Mara, Adam&Zeige, Julia Limpke ve Rosina Wachtmeister gibi yaşayan sanatçıların tasarımlarını da koleksiyonlarına dahil etmiş. En yaratıcı sanatçıların eserleri dünyanın en iyi üreticilerinden biri ile birleşince ortaya ilham verici ve eğlenceli hediyelik ürünler çıkmış.

Yenilik ve farklılık arayanlar için Alevli’nin sunduğu hediye seçenekleri hem estetik, hem de fonksiyonel.

www.alevli.com


 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler