AR - Yıldız Bayilerini Buluşturdu

Yayın tarihi: 09.09.2009
01-03 Mayıs tarihleri arasında Kemer de bulunana Crystal Hotels De luxe Resort’te yapılan Ar-yıldız Bayii toplantısına yurdumu

 

Ar-Yıldız bayilerini buluşturdu

 

1948 yılından bu yana sektöre hizmet veren ve sürekli yeni atılımlarla öne çıkan Ar- Yıldız, 1-3 Mayıs tarihlerinde Kemer Crystal Hotels De Luxe Resort’ta gerçekleştirdiği çok kapsamlı bir etkinlikle bayilerini biraraya getirdi.

 

1948’de çatal–kaşık dökümüyle başladığı sektör yolculuğuna paslanmaz çelik üretimiyle devam eden Ar-Yıldız, Çorlu’daki 35 bin metrekarelik fabrikası ile günde 200 bin ton paslanmaz çeliği işleyebilecek kapasiteye sahip. Üretiminin yüzde 10’unu ihracata yönelik olarak gerçekleştiren firma, sektöre henüz tahta kaşıkların kullanıldığı dönemlerde adım atmış. Döküm kaşıkla piyasaya giren ve pres kaşıklarla üretime devam eden Ar-Yıldız, daha sonra paslanmaz çelik üretimine geçerek şirket kimliğini de değiştirmiş. Firma, 80’lerden sonra paslanmaz çelik tencere üretimine de başlayarak ürün skalasını oldukça genişletmiş. Ar-Yıldız bugün, tencere setleri, çaydanlık, çay seti gibi farklı ürünlerin imalatını da yapıyor.

 

61 Yılda İlk Kez

 

Sürekli yeni atılımlar içinde olan firma 61 yıllık köklü ve uzun geçmişinde bir ilke daha imza atarak kapsamlı bir bayii toplantısı gerçekleştirdi. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Ar-Yıldız bayilerini biraraya getiren etkinlik, 01-03 Mayıs tarihlerinde Kemer’de bulunan Crystal Hotels De Luxe Resort’ta gerçekleştirildi. Toplantıya yurdun birçok bölgesinden ve Kıbrıs’tan 150’ye yakın bayii katıldı. Ar-Yıldız Yönetim Kurulu’nun tanıtıldığı toplantıya, Genel Müdür YalımYönter, Fabrika İşletme Müdürü ve Ar-Ge Müdürü İsmail Ay, Dış Ticaret Müdürü Taniyel Yıldız ve şirket ortaklarından Ari Yıldız konuşmalarıyla katılarak konuklara şirket yapısından, gelişmelerden ve yeniliklerden bahsettiler. Toplantı bitiminde ise fuaye alanında yeni üretilen Ar-Yıldız ürünleri tanıtıldı.

Katılımcılar gece düzenlenen gala ile Ar-Yıldız’ın 61 yıllık tarihinde ilk kez gerçekleşen organizasyonu kutladı. Ar-Yıldız Genel Müdürü Yalım Yönter, katılımcıların etkinlikten mutlu ayrılmalarının kendilerini de mutlu ettiğini, ayrıca üretici firma kimliklerini bu toplantıda fabrika görselleri ve tanıtıcı filmler sayesinde deklare ettiklerini belirtti.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler