Hisar 41. Yılda Gururla Sunar

Yayın tarihi: 09.09.2009
Hisar 41

Hisar 41. yılda gururla sunar…

 

Yıllardır sektörün lider markaları arasında yer alan Hisar, bu yıl 41. yaşını kutluyor. Firma altı yıldan bu yana uyguladığı değişim planını başarıyla gerçekleştirebilmenin gururunu yaşıyor.

 

Çatal-kaşık-bıçak, tencere ve ev aksesuvarları ile yıllardır sektörün lider firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Hisar, 41. yılında tasarım ve mağazacılık alanlarında yaptığı yoğun çalışmaların meyvelerini topluyor. Sürekli geliştirilen ve tasarımlarıyla göz dolduran konsept mağazaların yanısıra yeni Hisar mağazaları ile genişleyen ürün gamını müşterilerinin beğenisine sunan Hisar, aldığı tasarım ve başarı ödülleriyle de yükselen grafiğini belgeliyor.
Tasarım ürünlerini dünya çapında tanıtmayı amaçlayan Hisar, sürekli yenilenen tasarım ekibinin dışında dünyaca ünlü Türk tasarımcılarından Can Yalman ve İnci Mutlu ile çalışarak birbirinden farklı ve güzel tasarım ürünler sunuyor. Can Yalman’ın ‘Şah’ isimli tasarımıyla Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde özel ödüle layık görülen Hisar, aynı zamanda firma olarak yakaladığı tasarım yönetimi başarısıyla da ödüle değer görüldü. Firma, Avrupa’nın önde gelen tasarım kurumu Design Management Europa tarafından DME Awards ile ödüllendirildi.

Yenilikçi ürünleriyle ürün gamını sürekli geliştiren Hisar’ın 41. yılını ve başarılarını konuştuğumuz Hisar Genel Müdür Yardımcısı Cengiz İnce, 41. yaşlarını kutladıkları bu senenin Hisar için önemli bir yıl olduğunu dile getirdi: “Alanında lider bir marka olarak bu yıl 41. yaşımızı kutluyoruz. Marka’nın 40 yıllık geçmişine baktığımızda Türkiye’de lider marka konumunda olmak, yurtdışında da alanımızda yaygınlaşmak, Hisar markası ürünlerinin bütün dünyada satılmasını sağlamak gibi misyonlarımız var. Tabii bunun için önce Türkiye’de en iyi olmak, lider olmak gerekiyor. Hisar’a son altı yılda önemli bir değişim planı uygulandı. Bunun sonuçlarını şu anda görüyoruz”.

 

Üretici Perakendeci Kimlik

İnce, altı yıldan bu yana uyguladıkları değişim planını ise şöyle anlatıyor: “Hisar, paslanmaz çelik, mutfak eşyası denildiğinde akla gelen ilk marka. Tüm Türkiye’de yaygın bir satış ağına sahip. Yaklaşık 3000 bayimiz var, bütün il ve ilçelerde ürünlerimizi bulabilirsiniz. Bu büyük bir keyif bizim için. Hisar’ın altı yıl önceki stratejik değişim planının temeli üretici toptancı kimlikten üretici perakendeci kimliğe doğru geçişiydi. Perakende kelimesini kullanmaya başladığınız zaman yenilik çok önemli, çünkü perakende de yenilik önplandadır. Yenilik dediğimizde de ürün grubumuzun genişlemesi ve teşhirin iyileşmesi gerekliydi. Hisar mağazalarında yaygınlaşma ve Hisar Studio kavramı oluşturuldu. Devamlı tabanımızda olan Ar-Ge çalışmaları üzerine konusunda uzman dünya çapında markalara tasarım yapan Türk tasarımcılarla çalışmalar gerçekleştirdik. Can Yalman’la, İnci Mutlu’yla ürün tasarımları konusunda çalıştık. Can Yalman’ın tasarladığı ‘Şah’, Selçuklu Mimarisi’nden esinlenen ve bizim kültürümüzü geniş bir kitle ile birleştirmek adına üretilen bir üründü ve ödül aldı. Ardından ‘Mamba’ ve ‘Diamond Line’ da yine Can Yalman’ın tasarımları olarak piyasaya sürüldü. Diamond Line için Swarovski ile birlikte çalıştık. Bu dünyada bir ilkti. Bizim ürünlerimiz zaten ışıl ışıl biliyorsunuz, onların üzerine Swarovski’nin değerli taşlarının özenle yerleştirilmesi ile bir üst grup çalışması gerçekleştirmiş olduk. Çatal- kaşık- bıçak ile beraber mutfak eşyalarında da bu seriyi devam ettirdik. Şık sofralar kurmak isteyen müşterilerimiz için özel bir seçenek olarak sunduk. Golden serisi de yine bu anlamda özel bir seri. Artık renkler çok önemli, Golden serimizde tencere kulpları, çatal- kaşık- bıçak ve çaydanlıkların hepsi altın renkli. Müşterilerimiz parıltıyı seviyor biz de bunu onlara sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Ülke genelinde 50 konsept mağaza hedeflediklerini ve şu anda 55 mağaza sayısına ulaştıklarını dile getiren İnce, mağaza konseptlerine ve ürün sunumlarına büyük özen gösterdiklerini söylüyor: Corner’larımızı Türkiye’nin her yerine ulaştırıyoruz. Konseptimizi taşıdığımız noktalarda satışların da arttığını gözlemledik. Hem marka değerimiz yükseldi, hem de satışlarımız arttı. 2010 yılına gelindiğinde 10-12 Hisar mağazası olacak dedik, şu anda 6 tane Hisar mağazamız var. Geniş mağazalarımızda sergilenecek oldukça geniş bir ürün gamımız bulunuyor. Bu da bizim için önemli bir aşama. Biliyorsunuz ülkemizde Avm’ler giderek artıyor. Dolayısıyla Avm’ler için taşların yerine oturmasını bekliyoruz. Doğru alışveriş merkezlerinde yer almak istiyoruz çünkü. Mağazacılıkla ilgili yatırımlarımız devam edecek”.

 

Konusunda Uzman Ekip

Tasarım konusundaki çalışmalarını da hızla sürdüren Hisar, fuarlar için aylar öncesinden hazırlıklara başlıyor. Her fuarda yeni ürünler ve sürprizlerle müşterilerini şaşırtmayı

hedefleyen Hisar, 14-17 Mayıs’ta gerçekleştirilecek İdeal Home Fuarı’nda da tasarım ağırlıklı yeni ürünlerini sunuyor. Cengiz İnce, fuarlarla ilgili verilecek en önemli mesajlardan birinin, uzman kişilerle çalışmak olduğunu söylüyor: “Her kademede gereken özveri ile çalışılınca ortaya toplu bir başarı çıkıyor. Dünyanın geçtiği krizden ülkemiz de biz de etkileniyoruz tabii. Ancak biz çalışmalarımızın meyvesini topluyoruz. Tüm dünyada rekabetin yolu tasarım ve yenilikten geçiyor. Biz altı yıl evvel başladığımız yolculukta, Hisar markası olarak bugün aldığımız ödüllerle bu mutluluğu erkenden yakaladığımız için çok mutluyuz. Çalışmalarımızın takdirini aldık şimdi daha da ileriye gitmek istiyoruz”.

Tasarımda yakaladığı başarılar Hisar’ın yurtdışındaki bilinirliğini de büyük oranda etkiledi. Hisar, Uzakdoğu ve Amerika fuarlarının yanısıra sektörün kalbi Ambiente’de yer alarak ürünlerini tanıtıyor. İnce: “Yurtdışı fuarlarında mütevazı bir firma olarak yer almayacağız artık. Ödüllerimizle firma olarak konumumuz belgelendi. Dünya markası olarak ürünlerimizle kendimizi göstermek istiyoruz” diyor.

 

 

KUTU KUTU Hisar’dan bahar kampanyaları

Kaliteyi müşterilerine uygun fiyatlarla sunmayı ilke edinen Hisar, bahar ayıyla birlikte birçok kampanya düzenliyor. Anneler Günü’ne özel olarak Hisar Turbo Kahve Robotu ile birlikte kalp şeklinde kahve fincanları hediye ediliyor. Ayrıca evlenen ve yeni ev kuranlar için oldukça hesaplı bir çeyiz seti de sunulanlar arasında. Bir evin tüm ihtiyaçlarını,  pişirme gruplarından porselene kadar karşılayan bu ev paketi, indirim ve taksit seçenekleriyle sunuluyor.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler