Kcd Cam Dekor Dizayn

Yayın tarihi: 09.09.2009
Estetiğin teknolojiyle buluştuğu noktada…

Estetiğin teknolojiyle buluştuğu noktada…

KCD Cam Dekor Dizayn

 

2006 yılında Konya’da cam ürünler üretmek üzere kurulmuş olan KCD, geniş altyapısı ve güçlü Ar-Ge çalışmalarıyla günden güne kendini yenileyen ve geliştiren bir firma. Türkiye’nin seksen ilinde  katlı mağaza, zincir mağaza ve bayiliklerle çalışmalarını sürdüren KCD, halen elde ettiği cironun  yüzde 30’unu yurtdışı  müşterileri ile gerçekleştirmekte…

 

2006 yılında geniş bir altyapı ve Ar-Ge çalışması yapılarak hayata geçirilen KCD Cam Dekor Dizayn Konya’nın tanınmış sanayici ve işadamlarından biri olan ve halen birçok sektörde faaliyetlerini sürdüren Ömer Faruk Özcan tarafından kuruldu. İş hayatındaki prensipli duruşu ve milli ekonomiye katkı sağlama hedefiyle çalışmalarına yön veren Özcan, KCD’yi kurma gayesiyle yola çıktığında emek yoğun insan gücünün ve insan beyninin yoğun kullanıldığı bu sektörde biraz da duygusal davranarak ülke kalkınmasına katkı sağlamak ve bu hazzı yaşamak amacıyla hareket etmiş. Zaman içerisinde sektörün görsel açıdan son derece tatminkâr ve keyif verici olduğunu anlayan başarılı girişimci, yatırımlarına hız vermiş. İlk etapta sektöre yıllarını vermiş piyasa ve iş tecrübesi oldukça iyi noktada olan satış ve Ar-Ge ekibini kuran Ömer Faruk Özcan, devamında genç, eğitimli yeni kadroların yanısıra yine tecrübeli yöneticilerden oluşan bir yönetim kadrosu ile yola çıkmış. Ürünlerinin şeffaflığı ve estetiği daha çok hanımlardan talep gören KCD’nin hedef kitlesini ayrıca son yıllarda ofis kültürünü benimsemiş, ofislerinde son derece şık ürünlere yer vermek isteyip, KCD tasarımlarına yönelen firma yöneticileri oluşturmakta.

 

Birbirini Takip Eden Trendler

 

Oldukça geniş, ülke ve dünya trendlerini takip eden bir ürün yelpazesine sahip olan KCD’nin ürün gamında ağırlıklı olarak sofra takımları, çeyiz setleri, konsol ve dekorasyon ürünleri bulunuyor. Ömer Faruk Özcan firma felsefelerini şu sözlerle dile getiriyor: “Firmamızın temel anlayışı camın o benzersiz sadeliği ve şeffaflığını bozup kaybetmeden daha spor ve modern desenlerle ürünlerimizi her türlü mobilya ve ev dekorasyonuna rahatlıkla uyum sağlayabilen halde sunmak. Bu bağlamda talep görmeyen ürünlerimizi ürün gamından derhal kaldırarak aktif olan ürünlerle hızlı hareket etmekteyiz. Bu da çalıştığımız tüm ürünlerde iddialı olduğumuzu göstermekte.”

Trendlerin dünya genelinde giyim, mobilya ve dekorasyon olmak üzere birbirini takip ettiğini söyleyen Özcan; kendi ürünlerinde de bu doğrultuda ilerlediklerini dile getiriyor. “Tarzı; daha çok o yılın renkleri ve moda trendleri belirliyor, bunu kaçırdığınızda siz de sınıfta kalmış oluyorsunuz. Bu nedenle firmamız bu konuda çok tedbirli davranmakta ve değişen dünyayı her anlamda yakinen gözlemlemekte. Ülkemizin sosyal yapısına ve alışkanlıklarına çok aykırı olmayan ve yumuşak geçişlerle çabuk kabullenilecek ürünleri derhal gündeme alıyoruz.”

Ürün tasarımlarını kendi bünyesindeki eğitimli tasarımcılarla gerçekleştirdiklerini söyleyen Özcan, tasarım ekiplerinin dünya trendlerini yakından takip ederek ve sürekli bir donanımla çalışmalarını sürdürdüklerini vurguluyor. Ekim ayında düzenlenecek sektörün en büyük fuarına heyecanla hazırlanmakta olduklarını dile getiren başarılı yönetici, yakın dönemde müşterilerine özel sürprizlerinin olacağını da sözlerine ekliyor.  

 

Gelişmiş Donanım, Son Teknoloji

 

Sektördeki birçok firmanın aksine, yaklaşık 3.500 metrekare kapalı, 21.000 metrekare açık alanda, çok kapsamlı ve rahat bir ortamda üretim yapan KCD, teknolojik olarak dünyanın en ileri tekniklerini ve en iyi malzemeleri kullanmaya özen gösteriyor. “İnsan faktörü vazgeçilmez unsurumuz olmasına karşın fabrikasyon yeteneğimizi de en iyi şekilde kullanmaktayız” diyen şirket kurucusu Ömer Faruk Özcan kalite bağlamındaki çalışmalarını ise şu sözleriyle açıklıyor: “Üretimimizin her aşamasında, ilk kontrol, periyodik kontroller ve son kontrol olan paketleme aşamasındaki kontrollerimiz yine kalite kontrolle görevlendirilmiş ve sadece o işten sorumlu departmanımız tarafından son derece hassasiyetle yürütülerek nihai tüketicinin hizmetine ve beğenisine sunulmakta. Bu konuda her geçen gün daha da özenle kontrol mekanizmamızı çalıştırmaktayız.”

 

Doğru Müşterilere Doğru Noktalardan Ulaşıyor

 

Sektöre ilk adım attığı yıllarda sürekliliğini sağlamak amaçlı olarak altyapısını geliştirip öz sermaye artırımına ağırlık veren KCD, zaman içinde, yaptığı çalışmalar neticesinde kısa sürede gerekli kaynakları işletmeye sağlamış. 2009 yılını değişim yılı olarak kabul eden firma önümüzdeki yıllar için stratejik hedeflerini şimdiden belirlemiş durumda. Henüz çok genç bir firma olmalarına karşın ülkemizin sektördeki en iyi noktaları ile çalışmalar yaptıklarını söyleyen Ömer Faruk Özcan, bundan sonraki hedeflerini marka bilinirlik oranlarını artırmak olarak ifade ediyor. “KCD olarak, Türkiye’nin seksen iline katlı mağaza, zincir mağaza ve bayiliklerle ulaşmaktayız.  Her ilde  yaptığımız araştırmalar neticesinde o yörenin seçkin ve tanınmış mağazaları ve AVM’leri ile çalışmaktayız, bu vesileyle doğru müşteri gurubuna, doğru noktalardan ulaştığımızı söyleyebilirim. Ayrıca pazarlama hedeflerimiz doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılmaya da devem etmekteyiz.”

Elde ettiği cironun yüzde 30’unu yurtdışı müşterileriyle gerçekleştiren KCD, 2006 ve 2007 yılında sade cam üzerine ihracat yürütürken 2008 ve 2009 yılında tamamen kendi ürünlerini ihraç etmeye başlamış. Şu an için ağırlıklı olarak  İran, BAE, Pakistan, Mısır, Azerbaycan, Kuveyt, Suudi  Arabistan ve Avrupa ülkeleri ile ilgili çalışmalarını devam ettiren firmanın gelişim politikasını ise şirket kurucusu Ömer Faruk Özcan şu sözlerle ifade ediyor: “KCD olarak  bundan sonraki süreçte marka ağırlıklı ve nihai tüketici odaklı çalışmaları hedef almaktayız. Bu doğrultuda bizim ürünümüzü satan bayilerimizin satışını kolaylaştırıcı aktif faaliyetlere ağırlık vereceğiz. Tanıtım ve tutundurma çalışmaları, yerel ve ulusal reklam çalışmaları, görsel tasarımlarımızın bilinirliğinin artırılması ve sürekli gündemde kalmak gibi çalışmalarımız şu an hızla devam etmekte.”

www.kcd.com.tr

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler