Tasarimin Odak Noktasi; Tendence Fuari

Yayın tarihi: 09.09.2009
Tasarımın odak noktası;

Tasarımın odak noktası;  Tendence Fuarı

 

Messe Frankfurt tarafından 3-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Tendence Fuarı, tüketici ürünlerinde dünyanın buluşma noktası olmanın yanında tasarım odaklı perakende ticareti için en önemli platform olmaya devam ediyor.

 

Tendence Fuarı’nda ziyaretçiler, tasarım odaklı ev dekorasyonu, zücaciye ve hediyelik eşya açısından eşsiz bir uluslararası tüketici ürün yelpazesi ile karşılaştı. Bu yıl itibariyle Tendence çatısı altında üç başlık yer aldı: Living, Giving ve önümüzdeki yılın ilkbahar ve yaz ürünlerinin yer aldığı Collection… Fuarda ayrıca sektördeki toptan alıcı ve satıcılar için oluşturulan Passage bölümü de düzenlendi.

Tasarım odaklı Living, modern iç dekorasyon ürünlerine yer verdi. Ev aksesuvarları, ev tekstili, resimler, çerçeveler ve aydınlatma ürünleri bu alanda sergilendi. Giving fuar alanı ise hediyelik eşyalara ayrıldı. Bu alanda geleneksel hediyelik eşyalardan, trendy ürünlere geniş bir ürün yelpazesinin yanısıra kırtasiyelik ürünler, oyuncaklar, el işi, mumlar ve gurme hediyelikler de sergilendi. Bu yıl Collection’da katılımcı firmalar 2010 ilkbahar ve yaz sezonunun trendlerini ilk kez sergilediler. Tendence Fuarı’nın bu bölümü perakende zincirleri, büyük mağazalar, yapı ve hobi marketlerinin toptan alıcıları için çekici bir alan oldu. Collection’da ziyaretçiler, yeni yılın dekorasyon ürünlerinden, bahçe-teras ve balkon eşyalarına kadar geniş bir ürün yelpazesi buldular. Passage alanında ise; yurtdışından gelen katılımcı firmalar çok çeşitli ev aksesuvarları, hediyelik, masaüstü ve mutfak ürünlerini sergilediler.

 

Top Turkish Designers

 

Tendence Fuarı’nın Loft bölümünde İMMİB tarafından düzenlenen Türk Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın üç farklı daldaki birincileri açıklandı. Yarışmayı kazanan kişiler, 2010 yılında Ambiente Fuarı’nda tasarımlarını sergileme şansını yakaladı. Türkiye’den birçok profesyonelin ziyaret ettiği fuarda Akcam, Ansan ve Aras firmaları katılımcı olarak yer aldı.

Tendence Fuarı’nda iletişim alanlarında konferanslar ve workshop’lar da düzenlendi. On stage konferans alanında mağaza ve ürün sunumları yapıldı, müşteri iletişimi ve vitrin tasarımı konuları tartışıldı.

Bu yıl Personel Shopper, uluslar arası ün yapmış iki önemli tasarımcı olan Londralı Studio Doshi/Levien ve Viyana’dan Studio Polka tarafından yönetildi. İki tasarımcı, ziyaretçiler için fuar açılmadan önce ziyaret ettikleri katılımcı firmalardan aldıkları yeni ürünlerden oluşan bir sergi oluşturdular. Bu sergi sayesinde fuar ziyaretçileri aradıkları ürünler ve stiller için ilham alabildiler.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler