Marina Yacht Club

Yayın tarihi: 09.09.2009
Bodrum aşıklarının Bodrum kadar vazgeçemedikleri bir mekan Bodrum Marina Yatch Club…

Marina Yacht Club

 

Tüm dünyadaki Bodrumseverlerin

en gözde buluşma noktası  

 

Kaliteli müzikler eşliğinde değişik lezzetleri tadabileceğiniz, kale romantizmini sabahın ilk ışıklarına kadar yaşayabileceğiniz Marina Yacht Club, sıcak ve beyaz bir Bodrum akşamının tadını çıkarmak isteyen Bodrumseverleri biraraya getiriyor. Yaz-kış müşterilerine canlı müzik sunan ve Marina’nın büyülü atmosferinde hoş sohbetlere evsahipliği yapan Marina Yacht Club, Türk, Akdeniz ve Dünya mutfaklarından çeşitli lezzetleri üç ayrı restoranında misafirleriyle buluşturuyor.

 

Bodrum aşıklarının Bodrum kadar vazgeçemedikleri bir mekan Bodrum Marina Yacht Club… Bodrum’da yaşayanların veya sıkça gelip gidenlerin uğrak yeri olan Marina Yacht Club, misafirlerine çeşitli mutfakların en leziz örneklerini eşsiz bir manzara ve kaliteli müzik eşliğinde sunarak öne çıkıyor. 1800 metrekare alan üzerinde 3 restoran ve 4 barı bünyesinde barındıran Marina Yacht Club, tecrübeli 120 personeliyle kaliteli hizmet veren ve yılın 365 günü açık olan nadir işletmelerden biri…

 

Bodrum Marina’nın girişinde konumlanmış olan Marina Yacht Club, şehir merkezinde yer aldığı için ulaşımı oldukça kolay. Marina Yacht Club, Bodrum’un genel havasından farklı, keyifli ve nezih atmosferinde misafirlerini ağırlıyor. Bodrum’da yaşayan müdavimlerinin dışında genellikle yat sahipleri ve büyük şehirlerdeki Bodrumseverlerden oluşan müşteri profiline sahip Marina Yacht Club, Bodrum’a farklı yerlerden gelen bu konukları keyifli bir sohbet ortamında buluşturan tek mekan olma özelliğini taşıyor. Marina ve Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde hoş sohbetler için vazgeçilmez olan mekan, kaliteli ürün ve hizmet ile farklılık arayanların buluşma noktası niteliğinde. Mekan aynı zamanda yelken sporuna gönül vermiş deniz aşıklarının rutin uğrak yeri konumunda…

 

Bodrum’da kalite ve alternatifin başarılı örneği

Mekanın dikkat çekici dekorasyonunun altında Ada Yapı‘nın imzası var. Ali Somer ve Cengiz Kurt‘un farklı bölümlerdeki etkileyici çalışması birbirlerine uyum sağlayan değişik mekanlar ortaya çıkarmış. Bunlara marinanın büyülü atmosferi de eklenince kendinizi özel bir dünyaya adım atmış buluyorsunuz. Bir Bodrum aşığı olan işletmenin sahibi Selim Şenkar Öztüzün, alternatif mekan yaratma arzusunun sonucunda ortaya çıkan Marina Yacht Club’ın doğuşunu şöyle anlatıyor: “1993 yılında Bodrum’a yerleştim, merkezde Avlu Bar isminde bir bar işlettim. Yaz-kış açıktı bu bar ve bu nedenle Bodrum’da sürekli yaşayan insanlardan bir müşteri portföyü oluştu. Zamanla aramızda karşılıklı güvene dayalı bir ilişki doğdu. Yaz-kış burada olmanın verdiği avantajla ve ‘İnsanların beklentileri nedir? Neler eksiktir?’ gibi konulardaki gözlemlerimizden sonra 2000 yılında Bodrum Marina’da ufak bir bölümünü açtık mekanın. O yıllarda Bodrum genelinde müzik iyice yozlaşmıştı. Alternatif olarak daha kaliteli müzikle uygun fiyatlarla kaliteli servisle değişik ve alternatif bir mekan yapalım istedik. Sadece yaz aylarında gelenlere değil, burada yaz-kış yaşayan insanlara da hitap eden ve 12 ay yaşayabilecek bir mekan olması için yola çıktık. Talep de bizim beklediğimizden fazlaymış zaten. Açtığımız günden bu yana yoğun ve artan bir taleple karşı karşıyayız. Sonrasında ek bölümler ilave edip büyüterek 2004’te bugünkü haline getirdik. Ali Somer ve Cengiz Kurt ile marinaya da uygun bir konsept belirledik. İç kısımlar bir ‘yacht club’ dizaynında tasarlandı. Dışarıda da yine bu konsepte uygun birbirine uyumlu ama değişik tarzları biraraya getirdik. Güzel bir konsept oluşturduk. Bu kadar yıl geçmesine rağmen halen beğenildiğine göre başarılı olduğunu düşünüyorum.”

 

Popülariteden uzak, istikrarlı

Mutfakları ayrı olan 3 restoranıyla hizmet veren Marina Yacht Club’da 35’i aşçı 120 personel görev yapıyor. Mekanın bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden biri de personel konusunda istikrarlı olması. Marina Yacht Club’ın, yaz aylarında günde 1000-1500 kişi ağırlayarak senede 300.000 kişiyi aşan bir kapasiteye ulaşmasında ekip çalışmasının rolü büyük. Sabah kahvaltısıyla başlayan servis gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken, uzun yıllar aynı personelle hizmet vermenin getirdiği avantajla mekan, hizmet kalitesini en üst düzeyde tutabiliyor. Yakaladıkları başarıda ekip çalışmasının önemini vurgulayan Selim Şenkar Öztüzün, “İşletme başarısının bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu düşündük. Kalifiye ve kaliteli profesyonellerle oluşturduğumuz ekibin, istikrarlı bir şekilde hizmet vermesinin başarıda katkısı çok büyüktür. Uzun vadeli planlarla belli bir konsept ile başlayıp, o çizgiyi günlük politikalarla işletmenin tarzında sık sık değişikliklere gitmeden, inandığımız konseptte sürdürdük. Bodrum’da yabancılara ve Türklere yönelik değişik mekanlar var. Hatta ülkelere göre değişen mekanlar mevcut, Hollandalılara, İngilizlere yönelik gibi… Ama bizim mekanımızda dünyanın her yerinden insanı aynı anda bulabiliyorsunuz. O nedenle Bodrum’un uluslararası mekanı olarak görüyoruz kendimizi. Değişik ülkelerden gelen insanlar da, Türkler de hoşnut kalıyor. Bodrum’a gelen üst düzey misafirler muhakkak uğruyor. Krallar ve prensesler geliyor, onlardan da çok övgü aldık. Yat sahipleri, Bodrum’da yaz-kış yaşanlar, sanatçılar gibi değişik müşterilerimiz var her kesimden. Yaptığımız çalışmaları hepsini uluslararası standartlarda yapıyoruz ki, gelen her misafire hitap edebilelim. Popülariteyi takip etmiyoruz. Bunda da başarılı olduk uzun yıllardır, aynı performansta devam ediyoruz. Klasik olmaya çalışıyoruz ve o yolda da ilerliyoruz” diye konuşuyor.

 

3 restoranda 300 ayrı lezzet

Mekanın lezzet ve sunumlarıyla dikkat çeken ürünlerinin altında uzun yıllar İstanbul’un beş yıldızlı otellerinde hizmet vermiş ve Aşçılar Milli Takımı’yla ülkemizi temsil ederek uluslararası müsabakalarda pek çok madalya sahibi olmuş Hasan Hüseyin Erdem'in imzası bunuyor. Marina Yacht Club, dünya mutfağının seçkin örneklerini misafirlerine sunan üç farklı restoranı bünyesinde barındırıyor ve her restoranın mutfağı ayrı. Club Restaurant, Cafe Le Vela ve Roof Marine; kendilerine özgü mutfaklarıyla farklı lezzet arayanlara toplamda yaklaşık 300 farklı ürünle 700 kişiye hizmet verebiliyor. Daha çok müdavimlerinin geldiği, yaz-kış açık olan Club Restaurant, barla restoranın iç içe olduğu keyifli bir ortama sahip. Türk ve dünya lezzetlerinin yer aldığı Club Restaurant’ta sürekli değişik ürünler sunmaya özen gösteriliyor. Club Restaurant mönüsündeki Yacht Club Spesiyal Kebap ve taze zeytinyağlılar şefin tavsiyeleri arasında yer alıyor. Mekanın girişinde yer alan Cafe La Vela, İtalyan ağırlıklı Akdeniz Mutfağı’nın nadide örneklerini sunuyor. Özellikle buzlu kokteyl eşliğinde odun fırınında pizza, sıcak sandviçler veya Dana Robespiyer denemeye değer lezzetler arasında. Sadece yaz aylarında açık olan, doyumsuz manzarasıyla ve diğer restoranlarda olduğu gibi güleryüzlü ve tecrübeli personeliyle yemek keyfine keyif katan Roof Marine ise Akdeniz Mutfağı’nın seçkin örneklerinin ve Türk meze çeşitlerinin uyum içinde sunulduğu ‘fine dining’ restoran olarak hizmet veriyor. Fırında Kral Yengeç Bacağı, Tuzda Balık, Buğulama ve Ahtapot Güveç gibi lezzetler şefin tavsiyeleri arasında. Bodrum otları, kabakçiçeği dolması, deniz börülcesi gibi yöresel lezzetler ve özellikle balık mezeleriyle de iddialı olan mekan, zengin çeşidiyle misafirlerini mutlu kılıyor.   

 

Bodrum’da kaliteli müziğin adresi

Marina Yacht Club’ı ayrıcalıklı kılan bir diğer özellik ise misafirlerine her akşam alternatif ve kaliteli canlı müzik sunuyor olması. Marina Yacht Club’ın restoran ve barlarında haftanın yedi günü yaz-kış demeden Türk ve Dünya Müziği’nin ustalarından canlı performanslar dinlemek mümkün. Marina Yacht Club yemek dışında sohbet ve müzik için gelen misafirlerini Club Bar, Roof Bar, La Vela Bar ve Jazz Bar’da ağırlıyor. Yazın 5 ay boyunca açık olan Jazz Bar’da çeşitli sanatçılar canlı performanslarını sergilerken, canlı müzik yılın diğer bölümünde daha küçük gruplarla mekanın iç kısmında yine her akşam devam ediyor. Marina Yacht Club bu sezon yine bambaşka sesler, yüzler ve kulüp ruhuyla Bodrum gecelerinde özlem duyulan kaliteli müziğin adresi olmayı hedefliyor. Mekan, Zeynep Cassalini Sibel Tüzün, Fatih Erkoç gibi isimleri misafirleriyle buluşturuyor. Şarkıcı Ernesto Cassalini ve tiyatrocu ve şarkıcı Deniz Türkali’nin kızları Zeynep Cassalini, bu sezonun sürprizleri arasında. Eğitimi, yeteneği ve etkileyici sahne performansıyla Türkiye’nin en başarılı bayan vokallerinden biri sayılan Sibel Tüzün de, yeni jenerasyon Türk caz piyanistlerinin ve kompozitörlerinin başında gelen Selen Gülün ile beraber caz standartları ve müzikal şarkılarına uzanan etkileyici bir repertuarıyla dikkat çekiyor. Projenin prömiyerinin yapıldığı 6. Alanya Caz Günleri’nin açılış konserinde dakikalarca ayakta alkışlanan Sibel ve Selen, kontrbas’ta Efecan Tuncer, davulda Ediz Hafızoğlu’nun eşlik ettiği bu özel projeyi, Perşembe ve Cuma geceleri Marina Yacht Club’da Bodrumseverlerle paylaşacaklar. Duayen sanatçı Fatih Erkoç ise orkestrasıyla cazdan, 70 ve 80’li yılların klasiklerine kadar uzanan zengin repertuarları ve enstrüman ziyafetiyle Pazartesi-Salı geceleri Marina Yacht Club misafirlerinin karşısına çıkıyor. Yılların efsane orkestrası Lokomotif ise softrock tarzındaki 70’lerden 90’lara uzanan klasik repertuarları eşliğinde, yaz sezonu boyunca her Çarşamba geçmiş yılların enerjisini tekrar hissettirmek için sahnedeki yerini alıyor.

 

Bodrum’da mekan işletmeciliğine 1994 yılında Barlar Sokağı’nda Avlu Bar ile başlayan Öztüzün, halen Bodrum Merkez’de Liman köftecisi ve Marina Yacht Club’ın sahibi ve işletmecisi olarak iş hayatını sürdürüyor. Eski milli yelkenci ve Türkiye şampiyonu olan Öztüzün, 1974 yılında Optimist sınıfı ile başladığı yelkencilikte Optimist, Cadet,  Pirat, Fin, 470 gibi sınıflarda yarıştı. Aynı dönemde ‘Deli Dumrul’ teknesinin ekibinde yurtiçi ve yurtdışı müsabakalara katılan Öztüzün, Milli Takım antrenörlüğü geçmişinde 1994 yılında Bodrum’da ilk Optimist sporcularını yetiştirdi ve yetiştirdiği sporculardan birçok Türkiye şampiyonu ve milli yelkenci çıktı. Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü kurucuları arasında yer alan ve yönetim kurulu üyeliğiyle Bodrum’da yat yarışlarının başlamasına katkısı büyük olan Öztüzün, Bodrum’lu 2 Laser sporcusunun 2012 Olimpiyatları’na hazırlanmasıyla ilgili ‘Bodrum Olimpik Hareketi’nin de başında yer alıyor.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler