The Sofa Farkıyla Bodrum'da Hamak Keyfi

Yayın tarihi: 09.09.2009
The Sofa tarzını Bodrum’a taşıma fikri nasıl oluştu ve süreç nasıl gerçekleşti

 

 

The Sofa farkıyla

Bodrum’da ‘Hamak’ keyfi

 

The Sofa’nın kişiye özel hizmet anlayışı artık Bodrum’da… Mayıs ayı itibariyle Gündoğan koyunda açılan butik otel, Hamak-The Sofa Hotels&Resorts, konuklarının alışkın olduğu ayrıcalıklı hizmeti, bu kez deniz keyfi eşliğinde sunuyor.

 

Konuklarına sanatla içiçe, keyifli bir atmosfer sunan Türkiye’nin ilk hip ve aynı zamanda ‘Design Hotel’ üyesi oteli unvanlarına sahip The Sofa Hotels&Residences, zarafetini ve farklı hizmet anlayışını bu yaz Bodrum’a taşıdı. Mayıs ayı itibariyle turizm dünyasının önde gelen isimleri Ali Sözmen, Ali Güreli ve Talha Çamaş ortaklığında Gündoğan koyunda açılan Hamak-The Sofa Hotels&Resorts konuklarına Sofa ayrıcalığıyla hizmet veriyor.

Hamak Hotel’in, iskele üzerine kurulu restoranı, barı, mini spa’sı, fitness salonu, su ve kara sporları, ayrıca sanat galerisi ve kültür-eğlence aktiviteleri ile birlikte artık Bodrum’da da The Sofa ayrıcalığını yaşamak mümkün.

Dekorasyonu, ferah tasarımı ve konforu ile ayrıcalıklı bir tatil için tüm ihtiyaçları karşılayan Hamak Hotel, özellikle yiyecek-içecek alanında oldukça iddialı. Restoran için Şef Yener Özden önderliğinde hazırlanan özel mönü, birbirinden lezzetli seçenekleri ve sunulan hizmet kalitesine göre uygun tutulan fiyatları ile dikkat çekiyor. Gündoğan’da farklı ve özel bir alternatif sunan restoran, sadece otel konuklarına değil, tüm Gündoğan sakinlerine günboyu hizmet veriyor.

Hamak-The Sofa Hotels&Resorts’un muhteşem deniz manzarasına hakim beyazlarla süslü atmosferinde kahvaltıdan atıştırmalıklara, et ve balık seçeneklerinden nefis tatlılara özenle hazırlanmış farklı seçeneklerden tatmak büyük bir keyif. Yine iskelede bulunan bar bölümünde, çeşit çeşit kokteylleri, hem alışkın olduğunuz içecekleri, hem de yepyeni lezzetleri keşfedebiliyorsunuz. Bar ve restoran bölümlerinde yaz boyunca farklı müzik grupları ve yerli-yabancı DJ’lerle birlikte düzenlenen parti ve etkinlikler de konukları bekliyor olacak. 

Hamak-The Sofa  Hotels&Resorts, özel teknesiyle konuklarına istedikleri gibi şekillendirebilecekleri bir tekne turu imkanı da sunuyor. Tekne için ayrıca hazırlanan mönüde hafif ve pratik yemekler, salata ve zeytinyağlılar ağırlıkta. Tekne ile açılarak dilediğiniz koylarda yüzerken lezzetli yemekleri ve yine dilediğiniz içkileri tadabiliyorsunuz. Tekneyi gece için kiralamak da mümkün.

Otelin 12 kişilik güleryüzlü ve uyumlu ekibi, The Sofa farkını yansıtan temel unsurlardan bir diğeri. Tüm isteklerinize anında ve doğru çözümlerle yanıt verebilen ekip, otelde yaşadığınız keyfi ikiye katlıyor.

Hamak Hotel’in Genel Müdürlüğü’nü oldukça genç bir isim; Perviz Resuli üstlenmiş. Daha önce Kitchenette ve Tike gibi ünlü markaların yaratım süreçlerinde önemli görevler alan Resuli, Hamak Hotel’in hem otel, hem de restoran bölümüyle Bodrum’a farklı bir soluk getirebilmesi için titiz bir çalışma gerçekleştiriyor.  

The Sofa tarzını ve ‘kişiye özel hizmet anlayışını’ Bodrum’a başarıyla taşıyan Hamak-The Sofa Hotels&Resorts’u ortaklarından ve sektörün duayenlerinden Ali Sözmen ile konuştuk. Sözmen, Hamak Hotel’i hayata geçirirken sofistike, dünyayı takip eden, aynı zamanda kimseye yabancı gelmeyen bir mönü ve kişiye özel servisin Bodrum’a taşınması için oldukça kapsamlı ve özenli bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiriyor.

 

The Sofa tarzını Bodrum’a taşıma fikri nasıl oluştu ve süreç nasıl gerçekleşti?

 

The Sofa olarak otellerimizin sayısını artırma projesi doğrultusunda atılımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yakın gelecekte diğer projelerimizi de hayata geçireceğiz. Hamak The Sofa’da, ilk önce The Sofa’yı yaratan bütün etkenlerin bulunmasını sağladık. The Sofa İstanbul’un farklılığını yaratan çağdaş sanat, kişiye özel hizmet, farklı ve kendini iyi hissettiren bir dizayn ve dekorasyon bizim için çok önemliydi. Sofistike, dünyayı takip eden, aynı zamanda kimseye yabancı gelmeyen bir mönü ve kişiye özel servisin Bodrum’da da gerçekleşmesi için çalıştık ve ortaya Hamak The Sofa’yı çıkardık.

 

Bize Hamak Otel’in genel özelliklerinden ve hizmet anlayışından bahsedebilir misiniz?

 

The Sofa’nın Hip, yani kişiye özel hizmet veren anlayışı Hamak The Sofa’da aynen devam ediyor. Burada konuklarımızın otele gelmeden tüm planlarını yapmalarında yardımcı olarak zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak en önemli görevimiz. Aileleri veya arkadaşlarıyla tatile gelmiş olan konuklarımızın, isteklerine göre hem dinlenebileceği, hem de eğlenebileceği bir ortam yarattık.

 

Özellikle yiyecek -içecek alanında oldukça iddialısınız… Şefinizden ve mönüdeki farklılıklarınızdan bahsedebilir misiniz?

 

Yeni şefimiz, birçok uluslararası yarışmada ödül almış, Hyatt Regency’den bizim grubumuza geçen Yener Özden. Mönümüzü, şefimizin yaratıcı özelliklerini ve konuklarımızın damak zevkini gözönüne alarak özenle hazırladık. Yazın gerektirdiği gibi hafif, sıcak havada insanı rahat ettiren, damağında hoş bir lezzet bırakan yemekler tercih ettik. İçki mönümüzü de aynı görüşle hazırladık. Her zaman olduğu gibi şarap bizim için önplanda. Geçtiğimiz yazdan bu yana Avrupa’da çok ilgi gören roze şarapları özellikle bu yazın en iddialı şarapları arasında.

 

Otelin dekorasyonu için kimlerle çalıştınız?

 

Otel zaten varolan bir yerdi. Biz sevgili dostumuz Mimar Mustafa Toner’in danışmanlığıyla yaptığımız renovasyon sonucu oteli The Sofa konseptine uygun hale getirdik.

 

The Sofa İstanbul sanatla içiçe bir otel. Hamak Hotel’in bu anlamda nasıl bir duruşu olacak?

 

Bu kesinlikle en önem verdiğimiz konulardan biri. Renovasyonda ilk olarak bunu tamamladık. Şimdi sürekli olarak otelde önemli sanatçıların eserlerine yer veriyoruz. Dönem dönem de farklı sergilere ev sahipliği yapacağız. Hamak’ın genel dekorasyonu içinde şu an heykeltıraş Osman Dinç, fotoğraf sanatçısı Sıtkı Kösemen ve tasarım sanatçısı Yılmaz Aysan’ın eserleri bulunuyor.

 

Otele ait özel tekneden ve turlardan bahsedebilir misiniz?

 

20 kişiye kadar kapasitesi olan çok şık bir teknemiz ve çok sempatik bir filikamız var. İkisini de gündüz ve gece konuklarımıza kiralıyoruz. Konuklarımız bu güzel teknede keyifli saatler geçirirken, hazırlamış olduğumuz özel tekne mönülerinden de tatma imkanı buluyorlar. Bu mönüde zeytinyağlılardan salatalara kadar pek çok lezzetli ve hafif seçeneği bulmak mümkün.

 

 

Otelde kaç kişilik bir ekip çalışıyor, ekibi nasıl oluşturdunuz?

 

Otelde çalışan ekip sayısı Bodrum şartları doğrultusunda temmuz ve ağustos aylarında yükselip diğer aylarda azalıyor. Ekibimizin bölüm müdürleri İstanbul’da The Sofa standartları ile ilgili eğitim aldılar. Ekibin tamamına yakını İstanbul’ dan getirildi.

 

Otelin konuk profili nasıl? Gelen taleplerden memnun musunuz?

 

Otelin konuk profili yerli ve yabancı The Sofa konukları, otelin bulunduğu bölgede bulunan A ve A+ sitelerin ev sahipleri. Son derece zevkli, iyi servisten anlayan ve bunu bekleyen bir misafir kitlemiz bulunuyor. Hizmet ederken bizi geliştiren, daha da iyi hizmet etme şevki veren bu durumdan çok mutluyuz.

 

The Sofa için farklı şehirler de düşünülüyor mu?

 

The Sofa öncelikle İstanbul’da genişlemeyi planlıyor ancak tarzımıza uygun şehir otellerinde uygun projelerle ilgilenmeye hazırız.   

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler