Dobla Lezzetleri Türkiye’de

Yayın tarihi: 09.09.2009
Dobla lezzetleri Türkiye’de

Dobla lezzetleri Türkiye’de

 

1955 yılından bu yana Belçika’ da üretim yapan ve 50’ nin üzerinde ülkeye ulaşmış, dünyanın yaratıcı dekoratif çikolata üreticisi Dobla, Koza Gıda ile Türkiye’ de…

 

Eşsiz ve geniş ürün yelpazesiyle farklı kullanım alternatifleri sunan Dobla ürünleri, işinizi kolaylaştırarak size zaman kazandırıyor. Kullanıma hazır olan Dobla ürünleri, özel kalıpları sayesinde her bir dekoratif çikolata birbirinden farklı olarak yapılıyor. Yapımında en iyi malzemeler; Belçika çikolatası ve doğal ürünler kullanılıyor. Dünyaca ünlü pasta şeflerinin danışmanlığıyla yeni ürünler geliştiren Dobla, aynı zamanda Dünya Pastacılık Şampiyonası’nın(Coupe De Monde de la Pâtisserie) resmi sponsoru…  

 

Dobla’yı Türkiye’yle tanıştıran Koza Gıda, kurulduğu 1994 yılından bugüne yiyecek ve içecek sektöründe ithal gıda ürünleri konusunda Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer alıyor. Koza Gıda, 20 ülkeden sektörlerinin dünya lideri olan 35 firmanın 500’e yakın ürününü ithal ederek Türkiye genelinde dağıtımını yapıyor. Konusunda uzman 54 personeli ile İstanbul içi operasyonunu gerçekleştiren Koza Gıda, İstanbul dışı müşterilerine bayileri aracılığıyla hizmet veriyor. Ürün çeşitliliği, gıda güvenliği, kalite, insan sağlığı ve mutlu müşteri ilişkilerini ilke edinen firma, Gıda sektöründeki yeni akımların takipçisi olarak dünya lezzetlerini Türkiye’yle tanıştırmaya devam ediyor.

 

ÇİKOLATA KAHVE FİNCANIN DA PARFE

Malzemeler:

300 gr          Krema

250 gr          Şeker şurubu

8 gr              Yumurta sarısı

2 çkaşığı        Rom

1 çkaşığı        Granül kahve

 

Hazırlanışı:

Yumurta sarısı, şurup ve kahveyi karıştırın. Ateşin üzerine alıp hafifçe ısıtın ve ateşten çekin. Karışım pişip kabarana kadar çırpmaya devam edin. Kremayı çırpın ve yavaşça yumurtalı karışıma yedirin. En son romu ekleyin.

 

Sunum:

Parfeyi hazır Çikolata Kahve Fincanlarına doldurun ve dondurun. Dondurucudan çıkarıp, üzerine çırpılmış krema sıkarak dekore edin. Biraz kakao serpiştirin ve Yelpaze Çikolata ile süsleyin.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler