Turizm Yatırımcılarına 2010 Kazanç Kapısı

Yayın tarihi: 09.09.2009
Basın Bülteni

TURİZM YATIRIMCILARINA 2010 KAZANÇ KAPISI HOSTECH BY TUSİD’DE

 

Turizm yatırımcıları, 18-22 Kasım 2009’da CNR Expo Fuar Merkezi’nde Hostech by Tusid Fuarı’nda buluşuyor. CNR Ekspo Fuarcılık organizasyonuyla TUSİD (Endüstriyel Mutfak Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği)  desteğinde düzenlenen organizasyonda; katılımcı ve alıcılar arasında kısa-orta vadeli  yeni anlaşmaların yapılması bekleniyor.

 

Son yıllarda turizm alanındaki yenilikleriyle atağa geçen Türkiye’nin büyüyen pazarını takibe alan turizm yatırımcıları bu alandaki fırsatlardan yararlanmak istiyor. Yeni teşvik paketiyle birlikte canlılık kazanması beklenen turizme yönelik yapılacak yatırım girişimlerinin şekillenmesinde Hostech by Tusid 2009 iyi bir fırsat olacak. Firmaların 2009’u beklemeden 2008’de fuara katılım konusunda CNR Ekspo Fuarcılık ile irtibat kurduğu organizasyonda İtalya, İspanya, Almanya ve Dubai gibi ülkelerde yapılan tanıtımlar da erken rezervasyonda etkili oldu.

 

Bir önceki döneme göre yüzde 20 Artış

CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek 19. Ağırlama Teknolojileri Fuarı Hostech by TUSİD icra komitesi yetkilileri, turizmde son yıllarda yaşanan olumlu gelişmelere paralel olarak artan yatırımların fuara katılımda firmaların ilgisini tetiklediğini belirtiyorlar. Hükümet tarafından alınan teşvik ve tedbirlerin sektöre hareket getireceğini belirten komite yetkilileri, fuara katılım konusunda talep artışı yaşandığını 2007’nin aynı dönemine göre satışlarda yüzde 20 yükselme sağlandığını belirttiler.

 

İki yılda bir düzenlenen Hostech by TUSİD’de bu yıl 550 katılımcı firma ile 45.000 ziyaretçinin 55.000m² alanda buluşması planlıyor. Fuar sektörce; ağırlama, konaklama ve catering alanında, en geniş ürün yelpazesine sahip, profesyonel katılımcı ve ziyaretçi sayısı en yüksek ve en etkin ticari ortam olarak görülüyor.

 

Mutfak ve catering donanım endüstrisi, fast food ekipmanları, soğutucu ve dondurucu cihazlar, oda ve banyo ekipmanları, otel destek hizmetleri, otel otomasyonu ve yönetim sistemleri, temizlik endüstrisi, çamaşırhane ekipmanları, mobilya ve dekorasyon, tekstil ürünleri, yapı endüstrisi, havuz ve sauna endüstrisi, spor ve rekreasyon endüstrisi, elektrik ve elektronik endüstrisi ve haberleşme sistemleri fuarın ürün gruplarını oluşturuyor.

 

TUSİD 2007’ye yerli yabancı 382 firma katılmış, Hobart GMBH, Adriatie Export Consoro ve Rational İnternational gibi yabancı firmalar katılımcılar arasında yer almıştı.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler