Burası Mardan Palace Antalya

Yayın tarihi: 09.09.2009
görkemi: Mardan Palace

İstanbul’a hoş geldiniz! Burası Mardan Palace Antalya

 

Lüks, görülmemiş bir görkem ve konfor, mükemmel bir ekip, dev bir yatırım ve karşınızda Mardan Palace... Mimari yapısıyla İstanbul’un bir minyatürü olan tesis, 16 bin metrekarelik açık yüzme havuzundan farklı ülkelerden lezzetlerin sunulduğu iddialı mutfağına kadar adından çokça söz ettirecek…

 

Türkiye, Azeri kökenli işadamı Telman İsmailov’un yatırımıyla dev bir turizm kompleksi kazandı. Mardan Palace, Haziran ayında dünyaca ünlü Hollywood starlarının katılımıyla kapılarını misafirlere açtı

AST Group’un yatırımı, Antalya’nın Kundu Oteller Mevkii’nde, Akdeniz’in en ünlü sahillerinden biri olan Lara’da, 180 bin metrekarelik alanda konumlanıyor. Mardan Palace’ın girişindeki yedi farklı yükseklikten havuza dökülen şelale, içeride karşılaşılacak görkemin ilk sinyalini veriyor.

 

21 metre yüksekliğinde cam tavan

Haziran ayında kapılarını misafirlerine açan Mardan’da toplam 560 oda bulunuyor. Dış detayları Mimar Hasan Sökmen ve ekibince tasarlanan tesis, üç ayrı yapıdan oluşuyor. Avrupa Yakası İngiliz Mimar Julian Reed tarafından tasarlandı. Kuleli Askeri Lisesi binasının siluetini yansıtan ve Anadolu’ya özgü mimari özelliklerin kullanıldığı Anadolu Yakası’nın dekorasyonunu ise Hakan Külahçı gerçekleştirdi. Bu iki yapının arasında da Zeynep Fadıllıoğlu tasarımı, Osmanlı’dan izler taşıyan Dolmabahçe Binası yer alıyor. Otelin ana giriş kapısı, Dolmabahçe Sarayı’nın giriş kapısıyla aynı mimari özellikleri taşıyor. Antika mobilyalarla dekore edilen 2800 metrekarelik lobinin 21 metre yüksekliğindeki cam tavanı, geleneksel saray motifleriyle, el süslemeleriyle bezenmiş. Ayrıca lobide yer alan, Kapalıçarşı’dan esinlenilerek tasarlanmış ‘Kapalı Çarşı Alanı’nda dünya markaları, misafirlerin beğenisine sunuluyor.

 

15 Euro’luk Kral Dairesi

Mardan Palace’ta 15 bin Euro’luk iki kral dairesi bulunuyor. Dairelerin içinde yok yok... Royal Suit'ler 600 metrekare toplam alana sahip. 2 yatak odası var, biri King, diğeri ikiz yataklı. Ana yatak odası özel banyo ve giyinme odasına açılıyor. Diğer yatak odası da özel jakuzili, giyinme odası da bulunan banyo dağ manzaralı terasa açılıyor. Yatak odasının hemen bir TV odası var. Royal Suit'lerde özel sauna ve buhar odası da yer alıyor. Mutfak mobilya ve gereçleri de bulunan bu suit’lerde 98 metrekarelik büyük bir salonda 12 kişilik yemek masası da misafirlerin hizmetinde. İki teraslı suit’in biri havuz ve deniz manzaralı, 115 metrekarelik alana sahip. Arka tarafta dağ manzaralı diğer teras ise 80 metrekare...

 

İstanbul Boğazı şeklinde yüzme havuzu

Tesisin en çok ilgi çeken mekanlarından biri ise İstanbul Boğazı şeklinde tasarlanmış, 16.000 metrekarelik yüzme havuzu… Şu anda dünyanın en büyük otel açık yüzme havuzu sayılan yerin tam ortasında, ihtişamlı yapısıyla Kızkulesi yükseliyor. 7 katlı binanın her katında, farklı bir ülkenin mutfağından örneklerin sunulduğu restoranlar ve cafe-bar’lar yer alıyor. Otelin en çarpıcı detaylarından bir diğeri ise Leonardo da Vinci tarafından çizilmiş ancak uygulamaya geçirilememiş olan Galata Köprüsü... Köprü, havuzun iki yakasını birbirine bağlıyor.

16.000 metrekarelik açık yüzme havuzu, yüzme havuzunu çevreleyen, konukların ‘Sultan Gondol’larıyla ulaşımı için tasarlanmış ‘Su Yolu’ da, Mardan Palace’ı benzersiz kılıyor.

7 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine konumlanan Mardan Spa Merkezi ise dünyaca ünlü Klafs tarafından tasarlanmış. Medikal spa’nın da uygulandığı merkezde, özel spa hizmeti talep eden konuklara yönelik VIP spa hizmeti de bulunuyor.

 

 

5 bin balıklı akvaryum

Mardan Palace’ın ilklerinden biri de Akdeniz, Pasifik Okyanusu, Kızıldeniz ve Karayip Denizi’ni temsil eden dört farklı akvaryuma sahip olması… Aquamarine Restaurant’ı çevreleyen akvaryumlarda toplam 5.000 balık çeşidi yaşıyor. Bu dört akvaryum, Aquamarine Restaurant’ta eşsiz lezzetlerin tadını çıkaran konuklara mükemmel bir görsel şölen yaşatıyor.

Tesis içinde 900 metrekarelik çok özel dev bir akvaryum da bulunuyor. Dileyen misafirler, bu balıklarla birlikte yüzme keyfini yaşıyor. Hatta balıkları kendi elleriyle besleyebiliyorlar.

 

 

‘Müşterimizin beklentilerine ulaşmak dileğiyle’

Tesisin Genel Müdürlüğü’nü 36 yaşındaki Cumhur Özen yürütüyor. ‘Müşterimizin beklentilerine ulaşmak dileğiyle’ sloganını kullanan Özen, sadece Türkiye değil, dünyada da konuşulan dev yatırım için çok özel bir kadro oluşturduklarını anlatıyor. Tesisin mükemmeliyetçi bir yapıyla inşa edildiğini anımsatan Özen, “Otel inşaatı, en güzeli yapma adına verilen süreden daha uzun sürede bitti. Ama ortaya içimize sinen, harika bir yatırım çıktı,” diyor.

 

 

Bir yanda banket, bir yanda spa, diğer yanda golf…

Mardan Palace’ın çok farklı ve kuvvetli bir ürün olduğunu anımsatan Özen, turizmin her çeşidine yönelik faaliyetlerde bulunacaklarını bildiriyor. Özen, şu bilgileri veriyor: “Bu bölgeye kaliteli bir ürün armağan etmek istedik. Örneğin tesisimizin Avrupa Yakası’ndaki odalarının altında, çok kapsamlı banket organizasyonlarımız olacak. Anadolu tarafının altı ise tamamıyla spa’dan oluşuyor. Burada Medikal spa da uygulanıyor. Önümüzdeki dönemler için çok iddialı bir golf yatırımı düşünülüyor. 1.2 milyon metrekarelik bir alana 18 delikli golf sahası yapılacak. Bu sahamız, Antalya’ya da yeni bir soluk getirecek.”

 

Uçak bulamayan müşteriye uçak sağlanıyor…

Cumhur Özen, tesiste sunacakları ayrıcalıklardan bazılarını şöyle anlatıyor:

“Örneğin misafirimiz, uçakla servis istiyorsa, iki tane uçağımız var. Misafirimiz gelmek istiyorsa ve uçuş bulamıyorsa, biz uçağımızı gönderir, alır getiririz. Butler servisimiz 24 saat mevcut… Limuzin servislerimiz var. Teknelerimiz bulunuyor. Projemizin içinde gerekli izinler alındıktan sonra helikopter pisti de yapılacak. Bu artılar, bizi çok daha farklı kılıyor.”

 

 

Yemeğe Haydarpaşa Vapur İskelesi’ne bekleriz!

Tesiste, ana restoranın dışında dünyanın farklı ülkelerinden örnekler sunan 24 restoran ve bar yer alıyor. Mardan Palace’da ayrıca İstanbul’un simgelerinden olan Haydarpaşa, Beşiktaş Vapur İskeleleri ‘Sultan Gondol’ların durak noktalarını oluştururken, aynı zamanda restoran olarak hizmet veriyorlar. Haydarpaşa Vapur İskelesi ‘Vejetaryen Restaurant’, Beşiktaş Vapur İskelesi ise ‘Türk Restaurant’ olarak konuklarını ağırlıyor. 

 

 

Mutfak Direktörü Burj Al Arab’dan Jean Paul Naquin

Dünyaca ünlü Mutfak Sanatları Direktörü Jean Paul Naquin liderliğinde hizmet veren restoranlar ve barlar birbirlerinden farklı lezzetler sunuyorlar. Farklı ülke tatlarını misafirlerle buluşturan mutfaklar için Chef Jean Paul Naquin önderliğinde farklı bir yapılanma modeli kurulmuş. Jean Paul, mutfak direktörü olarak görevini sürdürüyor. Onun hemen altında Richard Stuard çalışıyor. Stuard’ın altında ise iki Türk şef Executive Sous Chef Levent Karahan ile Ex Sous Chef Sedat Buğday görev alıyor.

Mesleğe 16 yaşındayken başlayan Jean Paul, dünyaca ünlü bir isim... Burj Al Arab Oteli’nden transfer edilen Naquin, çok sağlam bir takımı olduğuna inanıyor. Türk kültürünü ve ülkemizi tanımak için gelen teklifi kabul ettiğini anlatan Naquin, “Burada çok özel tesisler var ancak her şey dahil sistemi uygulanıyor. Antalya’da yetişen en iyi meyve ve sebzenin en kalitesi istanbul ve Avrupa’ya ihraç ediliyor. Personelimizin bir kısmı daha önce küçük bütçeli otellerde çalıştıkları için hayatlarında hiç canlı ıstakoz, kazciğeri, trüf mantarı gibi ürünleri kullanmamışlar. Bu nedenle ilk başta biraz zorluk yaşadık ancak zamanla bu zorlukları aştık”

 

Ürünler Electrolux’ten

Mutfak için hiçbir masraftan kaçınılmadığını anlatan Naquin, “Tüm ekipmanlardan memnunum. Bir örnek vereyim size. Kesme tahtası, bıçak, tencere, tava, süzgeç gibi küçük ekipmanların maliyeti, 1.4 miyon Euro’yu buldu. Ürünler Elextrolux’ten... Siparişi verirken, en iyi ürünü nereden bulabiliriz mantığıyla hareket ettik.”

 

Farklı seslerle mükemmelleşen bir takım

Farklı kültürdeki insanların birarada olmasının, mutfağa zenginlik kattığını düşünen Naquin şunları söylüyor “Takım olarak çalışmanın çok faydası var. Sıradan birkaç insanın birleşmesiyle sıradışı işler çıkarılabiliyor. Bir ekipteki tüm personel mükemmelse, bilin ki o ekipte bir sorun vardır. Farklı insanların bir arada olmalarıyla gerçek takım oluşuyor. Mutfak yönetimde 4 kişiyiz Herkesin farklı bir tecrübesi var. Kendi aramızda tartışıp, en doğru kararları vermeye çalışıyoruz.” Naquin Türk yemekleri arasında en çok mezeler, gözleme ve mercimek çorbasını sevdiğini de sözlerine ekliyor.

 

 

 

Özel şarap mahzeni

Tesis içinde nadide şarapların bulunduğu çok özel bir şarap mahzeni de bulunuyor.  Dünyaca ünlü Head Sommelier Peter Huy,  Mardan’ın şarap kültürüne ilişkin şu bilgileri veriyor: “Mardan’da çok özel bir konsept oluşturmak için bölge bölge gezerek, şarap tadımları gerçekleştirdik. Mahzende 180 adet özel şarabımız bulunuyor.” Peter Huy, her şarapta, farklı bir tat ve aroma olduğunu anlatıyor. Huy, “Her içtiğiniz şarap, sizin için bir keşif gibidir. Dikkatinizi verirseniz, her seferinde başka bir şey dikkatinizi çekecektir. Aynı marka şarap bile olsa, her şişede farklı tatlar alırsınız” diyor.

 

 

 

Kaliteli yiyecek içecek sunuyoruz

Yiyecek İçecek Direktörü Robert Marek, tesisteki tüm ürünlerin yurtdışından ithal edildiğini anlatıyor. Otelin konseptine uygun modeller gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirten Marek, tesis içinde çok özel bir vejetaryen mutfağı hizmete sunmanın gururunu yaşadıklarını anlatıyor. Paranın değerini getirecek bir mönü sunduklarını belirten Marek, “Antalya için yüksek görünebilir ama kaliteli yiyecek içecek sunmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm yemeklerimiz, yurtdışından getirilen özel şeflerimiz tarafından bizzat hazırlanıyor. Bu nedenle mutfakta iyi bir ürün verdiğimizi düşünüyoruz.”

 

 

Odalar ve Özellikleri

271 Superior Oda

62 Premium Oda

16 Dolmabahçe Deluxe Oda (2 engelli odası dahil)

38 Grand Hammam Oda (Her biri özel Türk Hamamı içeriyor)

41 Grand Deluxe Dubleks

41 Junior Suit

38 Studio Suit

3 Grand Junior Suite

4 Presidential Suite

2 Royal Suite (Herbiri özel havuzlu)

44 Garden Suite (16 Oda 170 m2 ve 28 Oda 85 m2)

 

Mardan Palace’dan detaylar...

Mardan’ın yatırımcı Telman İsmailov’un babasının adı olduğunu öğreniyoruz. Tesise girdiğinizde hemen sağ tarafta bulunan Mardan İsmailov’un fotoğrafı yer alıyor. Mardan Palace’ın logusu akrep. Akrep, aynı zamanda İsmailov’un burcu... Tesis yetkililerine göre akrebin bu kadar güzel tasvir edilmesi, büyük bir tasarım başarısı...

Otelin her yerinde altın yapraklarıyla bezeli eşyalarla karşılaşıyorsunuz. WC’lerdeki çöp kovalarından tutun da, musluk başlarına kadar her şey  altından.... Gerisini siz düşleyin…

 

Oda    fiyatları 300 Euro’dan başlıyor

Tesisteki odaların yüzde 75’i deniz görüyor.. Hiçbir odanın rengi, birbiriyle aynı değil.İçerdeki halılar da birbirinden farklı....

Mardan’da odalar için hazırlanan mini ikramlar da özel... Sabah tatlı, öğleden sonra tuzlu tadımlıklar odalara konuluyor. Bu mönü, 9 günde bir değişiyor.

Mardan, tam anlamıyla ekmek diyarı. Kahvaltılık ürünlerle birlikte 103 çeşit ekmek çıkarılıyor tesiste...

Ana restorandan ‘a la cart’ restoranlarına uzaklık 700 metre olunca, yemeklerin a la carte’lere taşınması için 3 özel araç  temin edilmiş. Sadece bu servis için toplam 6 kişi çalışıyor.

 

Mardan’ın mutfağında dünyaca ünlü havyarlar kullanılıyor. Havyarları kavanozdan çıkarırken, ezilmesini önlemek için fildişi kaşık kullanılıyor.

Tesisteki en ilgi çekici noktalardan birisi de dev bir akvaryum manzarası eşliğinde, dünyanın farklı yerlerinden deniz ürünleri mönüsü sunan Aquamarine... Restoran, 264 kişilik oturma kapasitesiyle Mardan Palace’ın en etkileyici mekanlarından biri.

İtalyan restoranında dünyaca ünlü Herves yemek takımı kullanılıyor. Herves, dünyada ilk kez Mardan için seri üretim gerçekleştirmiş. Takımların değerinin toplam 3 milyon Euro değerinde olduğu bildiriliyor. Yatırımın ne kadara mal olduğunu ise siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz

 

Ne, nereden

Masa örtüleri, peçeteler, skirtler, banket giydirme: Ship Art Tekstil

Oda meyve tabakları, açık büfe cam tabak ve displaylar, yiyecek içecek bölümünde kullanılan füzyon cam tabak ve display’lerin tümü: İlkpen Cam  

 

 

Mardan Palace, Electrolux’u tercih etti

Akdeniz'in en lüks otelleri arasında yerini alan Mardan Palace’ın mutfaklarında dünya lideri Electrolux Profesyonel tercih edildi. Electrolux Profesyonel’ın cihazları, yüksek standartları ile Mardan Palace’ın mutfak ve çamaşırhanesinde hizmet veriyor. Toplam 560 odası bulunan otelin 1 ana mutfağı, 1 banket mutfağı, 16 restoranı ve 32 barında Electrolux Profesyonel’in ekipmanları kullanıldı. Ayrıca günlük 10 ton çamaşır yıkama kapasitesine uygun olarak Electrolux tarafından kurulan Mardan Palace’ın çamaşırhanesinde de gelişmiş otomasyon sistemleri bulunuyor.  Mardan Palace’ın mutfak ekipmanlarının değeri ise 80 restoran veya 10 resort otel mutfağına eşdeğer gösteriliyor. Electrolux Professional Türkiye Müdürü Semih Orcan gerçekleştirilen çalışma ile ilgili olarak “Electrolux markasının standartları bakımından Türkiye’nin en prestijli projelerinden biri olan Mardan Palace tarafından tercih edilmesinden büyük gurur duyuyoruz. Mardan Palace’ın mutfağında yer alan cihazların bütçesi ile Türkiye’de üst gelir grubuna hitap eden 10 resort otelin mutfakları kurulabilirdi. En ileri teknolojik ekipmanlarımızın kullanıldığı bu projede bir yandan yüksek performansı hedeflerken aynı zamanda çevreye saygılı olmayı amaçladık. Mardan Palace’da kullandığımız tüm ürünler yeşil sertifikaya sahiptir ve yüzde 97 oranında geri dönüşümlüdür.” şeklinde konuştu.

Mimar Hasan Sökmen

 

23 Mayıs’ta düzenlenen görkemli bir törenle konuklarına kapılarını açan Mardan Palace’ı yaratıcılarından mimar Hasan Sökmen’den dinledik. Sökmen, oldukça uzun ve titiz bir çalışmayla üç yıl gibi bir sürede inşa edilen Mardan Palace için, ‘hiç bitmeyecekmiş gibi gelen bir projeydi’ diyor.

 

Bize kendinizden ve Mardan Palace öncesindeki çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz? Mardan Palace size nasıl ulaştı ve süreç nasıl gelişti?

Aksu Bölgesi’nde 4 tahsisli arazi yatırımı çıktı. İlki Topkapı Palas oldu. Bu dört tahsisli arazi yan yana bulunuyorlardı. İkinci otelden teklif geldiğinde bu bölgeye palas tipi ve sonu palasla bitecek temalar bulmak güzel olur düşüncesiyle Venedik Palas’ı yaptık. Venedik’ten sonra üçüncü projemizi tropikal (Uzakdoğu) temalı gerçekleştirdik ve adı Green Palas koyuldu. Dördüncü ve tahsisli son parsele de Moskova Kızıl Meydan temalı Kremlin Palas yapıldı. Bu 4 Palas tipli otelin ardından Topkapı Palas’ın solundaki parsel Telman İsmailov tarafından satın alındı ve firma palas tipli oteli yapan mimarla irtibata geçmek isteyerek bana ulaştı. Ben de buraya yine sonu ‘Palas’la biten ve yine temalı bir otel düşündüğümü söyledim. Topkapı’nın hemen solunda oluşacak bu otelin de Topkapı temasını tamamlayabilecek bir proje ile daha güzel duracağını düşünerek İstanbul profilli ve temalı düşüncemi önerdim ve kabul gördü. O dönemde otelin adı İstanbul Palas olarak belirlenmişti. Daha sonra Telman Bey ismi Mardan Palace’a dönüştürdü. Böylece bu bölge palas tipi oteller bölgesi oldu. Mardan projesi bilindiği gibi İstanbul temasını işliyor, otelin her bölümünü zevkle tasarladım diyebilirim. En hoşuma giden tarafı Boğaz’ı simgeleyen 24.000 m2’lik Türkiye’nin en büyük yüzme havuzu ve etrafındaki saltanat kayıklarının yüzdüğü 8 metre genişliğindeki kanal oldu. En zorlandığımız uygulama da kız kulesinin bodrumundaki  80 metre uzunluğunda balık restoranının okyanus akvaryumuydu. Bu akvaryumu uzman bir Amerikan firmasıyla projelendirdik ve dünyada 3 yönden bakılıp seyredilen ilk akvaryum olarak hayata geçirdik.

 

Çok uzun süren bir çalışma olduğunu biliyoruz. Uzun sürme sebeplerini anlatabilir misiniz?

Uzun sürmesinin nedeni yabancı bir yatırımcının Türkiye koşullarına uyum sağlamasının zaman alması ve yapının niteliğinin Türkiye standartlarının dışında olmasıydı. Otelin yapımı üç yıl kadar sürdü.

 

Mardan Palace görkemi ve maliyetiyle son günlerin en çok konuşulan konuları arasında. Mimarı olarak otel üzerine yaptığınız çalışmayı genel hatlarıyla aktarabilir misiniz?

Otel için yaptığımız proje çalışmaları diğer projelerden farklı değildi. Fark detaylardaydı aslında. Projelerde bilhassa dış cepheler için nerdeyse 1/1 detaylar verdik. Mimarisi tam olarak saraylardan esinlenmiyor. Otel denize dik duran uzun bir arsada yapıldığı için  plan şemasını ağız deniz cephesinde açık ‘u’ plan şeklinde yaptım. U’nun sağ tarafı İstanbul Avrupa Yakası profilinde uzun bir yatak bloğu, sol tarafı da Avrupa Yakası profilinde uzun bir yatak bloğudur. Bu iki uzun bloğu ‘u’nun kısa kenarı olarak Dolmabahçe Sarayı’ndan esinlenilen blokla bağladım ki, bu blok otelin girişi ve lobisi. U’nun ortasında kalan boşluğa Boğaziçi’ni anımsatan ortasında da kız kulesi olan Avrupa’nın 24 bin metrekarelik en büyük havuzunu yaptık.

 

Tesisin genel özelliklerinden bahsedebilir misiniz?

Tesis yalnız u şeklindeki bloklardan oluşmuyor. Blokların dışında 20 adet CIP ve 10 adet VIP villaları var. Ayrıca 4.000 m2 büyüklüğünde de bir saray yavrusu presentisiel (başkan) villa bulunmakta. Tesis 1500 kişilik, 1000 m2 sahnesi olan açık gösteri tiyatrosuna sahip. bunların dışında giriş cephesinde de St. Petersburg’un yazlık sarayının katlı şelalesini anımsatan fıskiyeli ve lazer gösterili 5.000 m2’lik bir şov havuzu bulunuyor.

 

Otelin en küçük detaylarında bile müthiş bir görkem sözkonusu. Bu kadar büyük bir otelin tasarımını kurgularken detaylarda nasıl bir çalışma yaptınız?

Otelin dış detaylarını biz hazırladık. Ama iç detaylarını yapmak için dekoratörlerle çalıştık, Anadolu yakasını Hakan Külahçı’ya, Dolmabahçe binasını Zeynep Fadıllıoğlu’na, Avrupa yakasını ise İngiliz Julien Reed’e teslim ettik sonuçlardan çok memnunuz.

 

Otelin spa bölümünden, özel havuzlarından ve dev akvaryumundan bahsedebilir misiniz? Aynı zamanda yine saraylara özgü bir Türk hamamı da bulunuyor sanırım…

Otelin spa bölümü herhalde Türkiye’nin en büyüğü. 8.000 m2 spa’nın özelliği genel misafirlerin dışında özel misafirlerin kullanacağı VIP spa’ların olması. Bu tür bir spa Türkiye’de bir ilk. Akvaryum daha önce de bahsettiğim gibi kız kulesinin bodrum katında ve havuzun içinde, 3 yönden de görülebiliyor. Bu büyüklükteki bir akvaryum da Türkiye’de ilk kez yapılıyor. Havuzdan gelen tonlarca suyun basıncına dayanması için havuz cephesindeki camın kalınlığı 20 cm kalınlığında akrilik malzemeden yapıldı.

 

Sandalyelerden duvarlara kadar pek çok alanda altın kullanılmış. Yine mermer alanların çok fazla olduğu söyleniyor. Malzemeler nasıl tedarik edildi? Bu konuda sıkıntı yaşadınız mı?

Malzemelerin çoğu yurtdışından geldi. Bu konuda yatırımcı hiç bir fedakarlıktan kaçınmadı ve seçilen malzemeler hep en iyisi oldu.  Otel bahçesini ithal bitki ve ağaçlarla oluşturduk. Otelin görkemine uygun bir peyzaj yapıldı. Çok kaliteli malzemelerle çalışmak büyük sorumluluklar getiriyor tabii, malzemeyi yanlış uygularsanız bir daha sökme şansınız yok. Bu nedenle sıfır hatayla çalışmak zorundaydık.

 

Dünya’da ya da Türkiye’de sadece Mardan Palace’a özgü diyebileceğimiz ne tip özelliklerden bahsedebiliriz?

Avrupa’nın en büyük, dünyanın 2’nci büyük havuzu burada bir kere… 3 yönden (önden, arkadan ve üstten) seyredebileceğiniz ilk okyanus akvaryumu, Leonardo’nun Haliç için düşündüğü ahşap köprünün eskizinden çıkardığımız projeyle 600 yıldır yapılmayan 42 metre açıklıklı Leonardo köprüsünü inşa ettik bu da çok özel bir çalışma. Ayrıca otel lobisinde bulunan avizelerden de bahsetmek gerekir. Otel lobisinin atriyumunda her biri 5 ton kristalden toplamı 25 tonu bulan avizeler yer alıyor.  

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler