Holiday Inn Gaziantep

Yayın tarihi: 05.01.2015
Holiday Inn Gaziantep

Holiday Inn Gaziantep
Medeniyetler beşiğinde bir dünya markası

Özellikle business otel segmentinde global bir marka olan Holiday Inn, IHG olarak Türkiye’de 14’üncü otelini Gaziantep’te açtı. Holiday Inn, tekstil ve bakliyat üretiminde dünya lideri konumunda bulunan, sınırlarında altı ayrı uygarlığı barındırmış olan ve dünyanın gelişen 8’inci kenti olan Gaziantep’te misafirlerini bekliyor.

 
20 milyon dolarlık yatırımla kurulan 93 odalı Holiday Inn Gaziantep, toplam 280 konuk ağırlama kapasitesine sahip. Antep Mutfağı’nın yanı sıra “Sandal” balık restoranı da olan otelde 64 personel görev yapıyor. Modern bir mimari ve dinamik renk yelpazesinin kullanıldığı Holiday Inn Gaziantep, iş dünyasının tercihi olacağa benziyor. 29 Eylül’de açılan otel Gaziantepli iki iş adamı Mehmet Kahraman ve Hüseyin Aykaç’ın girişimiyle şehre gelmiş. Tesisin 20 milyon Dolarlık bir yatırımla hayata geçirildiğini belirten Genel Müdür Hakan Göksal ile oteli konuştuk.
 
Otelin genel özelliklerinden bahseder misiniz?
Holiday Inn Gaziantep olarak misafirlerimize 85 standart, yedi king size ve bir suite olmak üzere toplamda 93 odamızla birlikte çok özel yemeiçme imkanları sunuyoruz. İş ve kongre merkezlerine yakınlığımızın yanı sıra kentin kalbinde bulunan konumumuz ve havalimanına 22 km mesafemizle her yere kolay ulaşım imkanı sağlıyoruz. Biri restoran&bar ve biri de A La Carte olmak üzere iki farklı restoranımız bulunuyor. Uluslararası yerel ve yöresel yemekler sunan restoranımız 60 kişi, barımız ise 30 kişi ağırlayabiliyor. Ayrıca çatı katımızda 42 kişi kapasiteli bir A La Carte balık restoranımız da mevcut.
 
Holiday Inn Gaziantep
Odalarınızın genel özellikleri nedir?
Biz ekip olarak odalarımızdamisafirlerimizin evlerinde bulduğu rahatlığı sunmaya çalışıyoruz. Farklı yastıklar sunarak daha rahat bir uyku, anti alerjik yastık ve yorganla da sağlıklı bir konaklama imkanı tanıyoruz. Yüksek hızda ve otelin her alanında erişilebilen Wi-Fi ağımızla özellikle iş amaçlı konaklama yapan misafirlerimizin online ortamda kesintisiz bağlantılarını sağlıyoruz. Odalarda çay ve kahve ikramı, yağmur duş sistemi ve minibar, sunduğumuz diğer belli başlı hizmetler.
 
Bir iş oteli olarak toplantı salonlarınızda ne gibi farklılıklar yarattınız?
Modern teknoloji ekipmanlarıyla donatılmış, misafir ve organizasyon sahibinin ihtiyacına uygun dizayn edilmiş 500 kişilik kapasiteye kadar beş ayrı toplantı salonu sunuyoruz. Konuklarımıza, her biri işinde uzman ekibimizle konferans, kongre, düğün, toplantı, bayii, panel, workshop ve farklı kurumsal etkinlikler için en kaliteli hizmeti taahhüt ediyoruz. Salonlarımızda ferah ve gözü yormayan gündüz ışığı ve pastel renkler kullandık. Toplantıda ihtiyaç duyulabilecek kablosuz projeksiyon, barkovizyon, perde, flipchart ve telefon gibi tüm teknik imkanların yanı sıra yenilikçi teknolojiyi kullanarak da fark yaratıyoruz.
 
Düğün ve kına organizasyonları için ise Evlilik Tanrıçası’nın ismini verdiğimiz Hera adında bir balo salonumuz var. Nişan, düğün ve kına gibi mütevazi ve şık organizasyonlarda ses ve ışık sistemimizle organizasyon sahibine ekstra bir sistem ve masraf gerektirmeden kaliteli bir donanım sunuyoruz. Usta aşçılarımızın hünerli ellerinden çıkmış sıradışı lezzetler ve şık sunumlarla misafirleri en iyi şekilde ağırlıyoruz.
 
 
“Otele ruhunu veren çalışanlarıdır”
Müşteri memnuniyeti konusunda ne gibi çalışmalarınız olacak?
Otelleri otel yapan esas etmen yapıları değil, o otele ruh veren çalışanlarıdır. Misafirlerimize empati ve takım ruhuyla hitap etmek istiyoruz. Ekip olarak genciz, heyecanlıyız, tutkuluyuz ve markamızın sorumluluklarının bilincindeyiz. Takım anlayışıyla hareket eden profesyonel bir aileyiz. Misafirlerimizi tanıyoruz, ne istediklerini biliyoruz ve onları sadece dinlemiyor, anlamaya çalışıyoruz. Girdiğimiz tüm ortamlarda, misafirlerimizi memnun etmek için göstereceğimiz maksimum azmin, bizi en iyiye götüreceği inancındayız.
 
 
Holiday Inn Gaziantep
 
2015 projeleriniz ve doluluk hedefiniz nedir?
Dünyanın en büyük zinciri olmanın gücüyle güler yüzlü personelimiz ve kaliteli hizmetimizle beraber Gaziantep pazarında en büyük dilime sahip olmayı hedefliyoruz. Fuar dönemlerinde yüzde 100 doluluk olmak üzere, yılın geri kalan dönemlerinde ortalama yüzde 75 doluluğu yakalamak istiyoruz.
 
Gaziantep’in, turizmden aldığı payı arttırabilmek için sizce neler yapılmalı?
Gaziantep hızla büyüyen bir şehir. Gaziantep’in gittikçe artan iş potansiyeli, genişleyen sanayi alanları ve iş imkanları, markalaşma sürecinin hızlanmasıyla birlikte daha da önem kazanmakta. Tabii ki bu gelişimle paralel olarak, kentin ziyaretçi sayısı da oldukça artıyor. Gaziantep’in turizmden aldığı pay, gün geçtikçe yapılan doğru çalışmalarla zaten artış gösteriyor. Bu konuda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin de doğru stratejileri, kentin reklamına ve tanıtımına ivme kazandırıyor.
 
www.higaziantep.com

NENEREDEN
ENDÜSTRİYEL MUTFAK PROJESİ
Cağ Mutfak
PİŞİRME GEREÇLERİ
Kapp (Galeri Kristal)
AÇIK BÜFE ÜNİTELERİ
Mundo
AÇIK BÜFE SUNUM EKİPMANLARI
Kapp
ÇATAL-BIÇAK-KAŞIKLAR
Porland
PORSELENLER
Porland
BARDAKLAR
Paşabahçe
HİJYEN ÜRÜNLERİ
Sealed Air İş Birimi Diversey
TEKSTİL ÜRÜNLERİ
Plusman
SANDALYE VE HAREKETLİ MOBİLYA
Sandalyeci & Mundo
BUKLET ÜRÜNLERİ
S. Tanay
ÇAMAŞIRHANE
Permak Girban

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler