10 Karaköy A Morgans Original

Yayın tarihi: 23.01.2015

10 KARAKÖY Konforda sınır tanımıyor

Los Angeles, New York, San Francisco, South Beach ve Londra’dan sonra Türkiye pazarına giren Morgans, Büyük Balıklı Han’ın bulunduğu tarihi binada 18 Kasım’da ilk otelini açtı. 10 Karaköy A Morgans Original, şehrin kültür ve tarih merkezi olarak kabul edilen Karaköy’de misafirlerini ağırlıyor. Tesisle ilgili bilgi aldığımız 10 Karaköy A Morgans Original  Genel Müdürü Yeşim Özmen, yatırımla ilgili şunları söylüyor: “Morgans otel zinciri İstanbul’u hatta Türkiye’yi çok iyi tanıyan bir zincir. Sultanahmet’te Mondrian, Çeşme’de Delana  markalarıyla gelmeyi planlarken, Kerem Tümay girişimiyle İsmail Ekşioğlu Originals markasını daha önce getirdi ve Originals olarak 10 Karaköy 18 Kasım’da hizmete girdi. Proje, Morgans yetkilileriyle görüşmeler başladıktan iki yıl sonra tamamlandı. Morgans, ikonik tasarıma gönül verirken, bunu eğlenceli bir şekilde yapmayı hedefleyen bir şirket. 10 Karaköy olarak bizler de aynı bakış açısını benimseyerek misafirlerimize samimi, içten ve özenli bir hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

 

"10 Karaköy A Morgans Original eski Büyük Balıklı Han binasında konumlanıyor. Orijinalliği korunarak yeniden hayat verilen binada her alan özenle dekore edilmiş."

 

10 Karaköy A Morgans Original

Hizmet anlayışıyla öne çıkıyor

10 Karaköy A Morgans Original, 71 odalı butik bir otel olarak faaliyet gösteriyor. Misafir memnuniyetine verilen önemin üst düzeyde olduğu otelde, girişlerin hepsinde misafir resepsiyonda karşılandıktan sonra misafire odaya kadar eşlik ediliyor ve otele giriş işlemleri odada yapılıyor. Otel ayrıca ağırladığı her misafirinin tercihine göre mutlaka minik bir sürpriz hazırlıyor. Otelde bir teraslı penthouse, ikisi teraslı olmak üzere toplam dört suite, 24 deluxe, 17 superior ve 25 standart oda bulunuyor. Penthouse ve en üst katta özel bir koridorda bulunan odaların özelliği ise teraslı olmaları. Tüm odaların birbirinden farklı olduğu otelde birinci kattaki odaların camları binanın eski yapısına uygun yapısıyla kemerli olduğundan sıcak bir atmosfer yaratıyor. İkinci kattakilerinse cam doğramaları yerden başlıyor ve odaların yüksek tavanlı olması öne çıkıyor. Her odada ayrıca markaya özel olan Malin+Goetz banyo ürünleri, kahve makinesi ve iPod dock mevcut. Otelin en alt katında ayrıca spor salonuyla Balıklı Toplantı Odası bulunuyor. Toplantı hizmeti alan misafirler için son derece teknolojik olarak yapılanan toplantı odasında sunulan yiyecek-içecek hizmeti de yerel sürprizlerle dolu. Otelin öne çıkan bir diğer özelliğiyse oda+kahvaltı hizmetini açık büfe değil set mönü olarak sunması. Özmen, otelin misafir portföyüyle ilgili de şunları söylüyor: “Morgans bir Amerikan zinciri. 10 Karaköy olarak da bunu web sitemizi ilk açtığımız günden beri hissediyoruz. Markanın takipçileri şimdiden otelimizi doldurmuş durumda. Amerika’nın yanı sıra İngiltere’de üç otelimiz olduğundan oradan da misafirlerimiz mevcut. Ayrıca Avrupalı, Orta Doğulu, Rus ve Türk misafirlerimiz de var.”

10 Karaköy A Morgans Original

Tarihi binada modern hizmet

10 Karaköy A Morgans Original eski Büyük Balıklı Han binasında konumlanıyor. Orijinalliği korunarak yeniden hayat verilen binada her alan özenle dekore edilmiş. Giriş katta mermer döşeli avlu, dış mekan etkisini içeriye taşıyor. Otelin simgesi olan bronz balıklarla vurgulanan süs havuzu, binanın “Büyük Balıklı Han” olan ismine de bir gönderme yapıyor. 150 yıllık binadan Fatih Sultan Mehmet’in bile geçtiği söyleniyor. Özmen, “Binamız daha önceleri Balıklı Rum Hastanesi olarak kullanıyormuş. Son olarak da elektronikçiler varmış binada” diyor. Tarihi bir yapı olduğu için renovasyonu yaklaşık iki yıl süren binayı otele dönüştüren ekip Sinan Kafadar’ın şirketi Metex olmuş. Hüray Erk ve Kağan Erk de projenin mimarları olarak öne çıkıyor.

10 Karaköy A Morgans Original

Günümüze uyarlanan mistik tarih

150 senelik binanın renovasyon sürecinde binanın içinde ve dışında orijinallik korunmuş. Örneğin, üst katlardaki odalar klasik Osmanlı hanlarında olduğu gibi revaklar arasına dizilmiş durumda. Oda tavanlarında yapının mevcut volta döşemeleri açıkta bırakılarak iç mimariyi zenginleştiren bir unsur olarak kullanılmış. Bodrum kat, kemerli geçişlerin olduğu tonozlu geniş birimlerden oluşurken eski halinin hissedilmesi hedeflenmiş. Duvarlar, odaların tavanı ve camların şekli tamamen eski binadan kalma. Özmen, “Öne çıkarmaya çalıştığımız şey ise tarihi mistik binanın günümüze otantik bir şekilde uyarlanması oldu” diyor. Otelin dekorasyonunda da ana düşünce; binanın kendi karakteristik mimarisiyle yarışmayacak, tarihsel dokusuyla uyumlu, özel seçilmiş ürünlerle yapıyı daha da ortaya çıkarmak olmuş. Detaylarda bronz ana materyal olarak tercih edilmiş. İç dekorasyonda ise modern sanat öne çıkıyor. Otelin odaları ve genelinde otelin sanat danışmanları Tuğba Doğan ve Evren Basık’ın kullandığı Karaköy temalı birçok eser öne çıkıyor.

 

Şef Rudolf Van Nunen, 10 Karaköy A Morgans OriginalRudolf ile lezzet serüveni

Otelin bünyesinde ünlü şef Rudolf Van Nunen’in restoranı Rudolf yer alıyor. 22 yıldır Türkiye’de yaşayan ve Türk damak zevkine ilişkin tüm detaylara hakim olan Rudolf Van Nunen 82 kişi kapasiteli restoranında Akdeniz ve dünya mutfağından örneklere yer veriyor. Şef, Slow Food konseptiyle hazırlanan birbirinden lezzetli başlangıçlar, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlıları misafirleriyle buluşturuyor. Özmen, “Rudolf kendi ekmeğini, lokumunu, çikolatasını ve şarabını sunan bir otel olmamızı sağlıyor” diyor. Restoran mönüsünü her üç ayda bir mevsimsel olarak değiştirecek olan şef, mutfağa verdiği önemi kendi restoranında her fırsatta gözler önüne seriyor. Ev yapımı ekmek ve pastalar, yöresel peynirler gibi daha birçok lezzet, doğallığı simgeleyen Rudolf’ta misafirlerini bekliyor. Uzun çalışmalar sonucu oluşturulan geniş şarap kavıyla da adından söz ettiren mekanda “Riedel” odasında uluslararası ödüllü şaraplar bulunuyor. Şef, “Rudolf, duyguların hayat bulduğu, ruhun yenilendiği, günün tamamında her öğüne tat ve duygu katmaya kendini adamış bir mekan” diyor. Otelin bünyesinde ayrıca teras katında konumlanan Sky Terrace bulunuyor. Burası da panoramik İstanbul ve Boğaz manzarası eşliğinde içkisini yudumlamak isteyenlerin buluşma noktası olarak öne çıkıyor.
www.morganshotelgroup.com

NENEREDEN

PİŞİRME EKİPMANLARI
aderno – De Buyer
SUNUM EKİPMANLARI
Mile
PORSELENLER
Matfer
SERVİS ÜRÜNLERİ
WMF
TEKSTİL ÜRÜNLERİ
DK Tekstil
BUKLET MALZEMELERİ
Malin+Goetz
ÇAMAŞIRHANE ÜRÜN VE HİZMETLERİ
Ecolab
ENDÜSTRİYEL MUTFAK
Electrolux Profesyonel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler