Wyndham Grand İstanbul Levent

Yayın tarihi: 05.01.2015

Wyndham Grand İstanbul Levent

Konaklamada kentin yeni dinamiği

İstanbul’un en modern iş ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Levent’te kapılarını açan Wyndham Grand İstanbul Levent; avantajlı konumu,modern tasarımı ve konseptiyle hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden konuklarının tüm beklentilerini karşılıyor. Özdilek Center bünyesinde yer alan ve 5 yıldızlı bir otel olarak hizmet sunan Wyndham Grand İstanbul Levent, proje kapsamındaki River Plaza İş Merkezi ve ÖzdilekPark İstanbul Alışveriş Merkezi ile şehrin dinamiklerine katkı sağlıyor.

Wyndham Grand İstanbul Levent şehrin en modern iş ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı Levent Büyükdere Caddesi üzerindeki avantajlı konumuyla iş, toplantı ve tatil amaçlı seyahat eden misafirlerin beklentilerini karşılayacak 5 yıldızlı bir otel olarak hizmet sunuyor. Wyndham Grand İstanbul Levent’in Genel Müdürü sektörde deneyimli bir isim olan Funda Bezircioğlu. 2004 yılından bu yana Özdilek Holding bünyesinde görev yapan Funda Bezircioğlu yine Özdilek Holding’e ait ve geçtiğimiz yıl Wyndham Grand Özdilek İzmir olarak hizmet vermeye başlayan Crown Plaza İzmir’in Genel Müdürü olarak görev yapıyormuş. Özdilek Holding, Wyndham Grand İstanbul Levent’i açmaya karar verince geçtiğimiz Ocak ayında, otelin inşaat döneminde ekibiyle birlikte İstanbul’a transfer olmuş. 6 Eylül itibariyle de otel konuklarını ağırlamaya başlamış.

Wyndham Grand İstanbul Levent, salt bir otel projesi olarak düşünülmemiş. Özdilek Center bünyesinde yer alan proje kapsamında, River Plaza İş Merkezi ve ÖzdilekPark İstanbul Alışveriş Merkezi de yer alıyor. Bir kompleks şeklinde hayata geçirilen yatırımla konuklar için bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanmış.

Wyndham Grand İstanbul Levent

Doğayla barışık ve fonksiyonel 
Wyndham Grand İstanbul Levent’in dış mimari çalışmalarını Piramit Mimarlık, iç mimari çalışmalarını ise Arketipo Design gerçekleştirmiş. Ciddi bir teknolojik alt yapı oluşturulan tesiste üstünde en fazla durulan konulardan biri kullanım rahatlığı. Otelin tasarımında en çok misafirlerin nelere ihtiyacı olabileceği konusu üstünde durulmuş. Bu kapsamda çevreye duyarlı bir tesis yaratma fikri de Wyndham Grand İstanbul Levent’in kapısından girer girmez kendini gösteriyor. Zira otel, her anlamda gün ışığından faydalanacak şekilde dizayn edilmiş. Bütünüyle gün ışığı alan lobinin yanı sıra otelin her katında balkonlar ve teraslar konumlandırılmış ve yine hemen hemen yerde pencereler açılabiliyor.

Odaların yanı sıra tüm genel mahallerin fonksiyonel olmasına dikkat ettiklerini söyleyen Funda Bezircioğlu, “Yaşadığınız mekanın, fonksiyonel ve rahat olması çok önemli. Biz de buna çok dikkat ettik. Rahat, geniş, gün ışığı ve temiz hava alan
mekanlar yarattık” diyor.

Wyndham Grand İstanbul Levent, eksi yediyle birlikte toplam 40 kat ve iki binadan oluşuyor. Her iki binanın üzerinde de bir helikopter pisti var. “İstanbul’da en önemli konu ulaşım” diyen Funda Bezircioğlu şöyle konuşuyor: “Metronun direkt olarak otelin içine bağlanması büyük avantaj. Bu çok büyük bir lüks çünkü buradan İstanbul’un farklı noktalarına kısa sürelerde ulaşmak mümkün oluyor.”

Wyndham Grand İstanbul Levent Odalar

Akıllı odalarda üst düzey konfor
Wyndham Grand İstanbul Levent’te toplam 389 oda var. Standart, executive, deluxe konseptlerdeki odaların dışında her otelde göremeyeceğiniz farklı konseptler de sunuluyor. Örneğin, uzun soluklu konaklayan iş adamları için 1+1 küçük mutfaklı; içinde yine küçük bir mutfağı olan iki oda-bir salon odalar da bulunuyor. Bunların yanı sıra corner suite, senior suite, teraslı suite ve dublex suite olmak üzere pek çok farklı alternatif yaratılmış. Bu da otelin her türlü konaklama beklentisine cevap verebilmesini sağlıyor. Odalarda da son teknolojiden faydalanılmış ve akıllı otomasyon sistemleri uygulanmış. Misafir odaya girdiği an itibariyle sistem tarafından algılanıyor ve ışık, ısı gibi ayarlamaları misafirin tercihine göre her seferinde otomatik olarak ayarlıyor. Funda Bezirciğioğlu, “İhtiyaç duyulan her şeyi odalarda bulabiliyorsunuz” diye konuşuyor.

 

Wyndham Grand İstanbul Levent

Dünya mutfaklarından farklı lezzetler
Wyndham Grand İstanbul Levent yiyecek-içecek bakımından da konuklarına farklı alternatifler sunuyor. All Day Dining, Careme Restaurant ve Plaza 177 olmak üzere otel içerisinde üç adet restoran yer alıyor. Restoranlarda Türk ve dünya mutfaklarından seçilmiş, farklı coğrafyalardan rafine lezzetlerin yer aldığı mönüler sunuluyor. Mutfak operasyonunun başında Executive Chef İlhan Güler var. Açık büfe şeklinde hizmet veren Plaza 177 otelin ana restoranı. Sabah kahvaltısıyla başlayan gün, her öğünde kurulan zengin bir büfeyle devam ediyor. Ekmekler dahil olmak üzere otel bünyesinde üretilmeyen hiçbir ürün büfede yer almıyor. Plaza 177 ile aynı katta yer alan All Day Dining Restaurant ise A La Carte servis veriyor ve mönüsünde 90 kalem seçenek bulunuyor.

Otelde yer alan üçüncü ve en özel restoran olan Careme Restaurant’ta farklı bir mönü konsepti oluşturulmuş. Osmanlı, Fransız ve İtalyan mutfaklarından lezzetlerin harmanlandığı yemekler sunumlarıyla da son derece iddialı. A La Carte servis sunan restoran yüksek tavanlı olmasının yanında çok büyük de bir terasa sahip. Yalnızca öğle ve akşam yemeklerinde servis veren restoranda, uluslararası deniz mahsulleri dahil çok özel ve leziz yemeklere akşam saatlerinde canlı müzik eşlik ediyor. Et yemeklerinde Osmanlı Mutfağı’na has lezzetleri sunmayı tercih ettiğini belirten Executive Chef İlhan Güler, özellikle Kuzu İncik ve Dana Kaburga’nın çok fazla rağbet gördüğünü belirtiyor. Bunun yanı sıra tamamen orijinaline göre hazırlanmış Fransız ve İtalyan mutfaklarına ait lezzetleri de Careme Restaurant’ta bulmak mümkün.

İhtiyaca göre farklı mekanlar
Konukların farklı noktalarda hizmet alabileceği birçok mekan, otelin katlarına serpilmiş durumda. İki adet lobisi bulunan Wyndham Grand İstanbul Levent’in ikinci lobisinin bulunduğu alanda Ozone Night Club adında bir de gece kulübü var. Yine otelin ana girişinde Bistro W adıyla küçük bir cafe bulunuyor. Buraya gelenler “quick lunch” konseptiyle lezzetli seçeneklere ulaşabiliyor.

Otel, 1200 kişilik kapasiteye sahip 1270 metrekare ile 54 metrekare arasında değişen, modern teknolojik alt yapısı iyi oluşturulmuş 22 adet toplantı salonu ve havuz başı alanıyla ulusal ve uluslararası çapta kongre, seminer, konferans, toplantı ve davet organizasyonları için de ideal çözümler sunuyor. Yalnızca Executive Suite’lerde konaklayan misafirlerin faydalandığı Executive Lounge’ın yanı sıra Wyndham Grand İstanbul Levent’te 3200 metrekare alana sahip Qualitas Spa ve Güzellik Merkezi de ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor.

www.wyndhamgrandlevent.com

NENEREDEN

ENDÜSTRİYEL MUTFAK PROJESİ
Ekiphan
SET ÜSTÜ PİŞİRME EKİPMANLARI
Gico – Rational - Robotcoupe
AÇIK BÜFE EKİPMANLARI
Ekiphan
PORSELENLER
Dudson
BARDAKLAR
WMF - F&D
ÇATAL-BIÇAK-KAŞIKLAR
Hisar Exclusive
MASA ve SANDALYELER
Evinoks
HİJYEN ÜRÜNLERİ
Winterhalter
BUKLET MALZEMELERİ
Haten

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler