49 - Denge

Yayın tarihi: 22.06.2006
Denge

 

 

Denge

 

 

İnsan vücudu karmaşık bir makineye benzetilebilir. Eğer parçalar birbirleriyle uyum içinde çalışıyorsa vücut da sağlıklı demektir. Eğer birbirleriyle dengeli değillerse, bu dengesizliği gidermek ve olumsuz etkileri yok etmek için ekstra enerjiye ihtiyaç duyar. Bu yüzden vücudun bazı bölümleri daha hızlı yorulur ve yaşlanır.

 

Vücuttan en iyi performansı alabilmeniz için maksimum üretim gerekir. Bunu da minimum kas gücü ile elde etmeniz doğru olan çözümdür. Görevi tamamlamak için, kas üzerinde sadece gerekli gerilimi oluşturmalısınız, ne daha fazla, ne de daha az… Örneğin ayakta durmak fazla yorucu bir duruş olarak görülmeyebilir. Ancak bu herkes için geçerli değildir. Dolaşım bozukluğu, yumuşak dokuları ve gergin kasları, özellikle kol ve bacakların alt kısımlarında baskı altına alır. Ancak vücudun uyumlu çalışması ve kullanımı ile minimal kas hareketleri için az bir enerji gerekir.

Bu bölümde vücudun üç ana ağırlık bölümünü çalıştıracağız: Baş, göğüs ve kalça. Her bir bölüm kendi içinde hareket edecek. Vücut alışık olduğu biçimde dikey durmadığında kaslar vücudu ayakta tutmak için her zamankinden daha fazla çalışmak zorunda kalacaklar.

 

 

Pilates » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler