55 - Sinir sisteminize işlerlik kazandırın

Yayın tarihi: 22.06.2006
Sinir Sisteminize İşlerlik Kazandırın

 

Sinir sisteminize işlerlik kazandırın

 

 

Vücudunuzun haberleşme yollarını açmak, düşünmek olarak nitelendirilebilir. Vücudunuzda küçük değişimler yapmanıza olanak tanıyan şey düşüncedir. Bazen bu küçük değişiklikler daha büyük değişikliklere yol açarak daha dengeli bir yol bulmanızı sağlar. Alexander’ın keşiflerinden biri düşüncelerin fiziksel değişimlerde etkili olduğudur. Bu konu üzerinde yoğun biçimde çalışmıştır. Pilates de bu düşünceyi temel alır.

 

Vücudunuzla düşünün

İlk anda vücudunuz içindeki bilgeliği yakalamak oldukça yabancı olduğunuz bir his olacak. Önceleri hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz. İlk olarak düşünceler vücudunuzun içine yönelecek. Bir süre sonra oldukça faydalı geri dönüşler alacaksınız.

 

Yollar açılıyor

Sinir sistemi beyinden kaslara, tendonlara ve eklemlere mesaj taşır. Düşünce egzersizleriyle vücudumuzdaki bağlantı yollarının tekrar tekrar kullanılması sebebiyle, mesajları daha çabuk, daha kolay anlayabilir hale gelecek ve ihtiyacınız olduğunda bu mesajları kolayca işleme koyabileceksiniz. Hareketleri basit ve dikkatli biçimde tekrar edin. Böylece daha karmaşık hareketleri yapmak için gereken yolları açmış olacaksınız. Vücudunuza mesaj gönderme çalışmasını her yerde ve her zaman yapabilirsiniz. Bir kez bu yolları açtığınızda hem daha kolay hareket edecek, hem de daha çok keyif alacaksınız. 

Pilates » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler