Domates ve keçi peynirli Patlıcan Sarma

Yayın tarihi: 29.06.2006
Domates ve keçi peynirli Patlıcan Sarma 4 adet sert domates 4 diş doğranmış sarımsak 1 yemek kaşığı ince kıyılmış taze fesleğen 2 yemek kaşığı ince doğranmış maydanoz 60 ml (1/4 ölçü) zeytinyağı 1 adet büyük boy patlıcan, 5 mm’lik halkalar halinde kes

 

Domates ve keçi peynirli Patlıcan Sarma

4 adet sert domates

4 diş doğranmış sarımsak

1 yemek kaşığı ince kıyılmış taze fesleğen

2 yemek kaşığı ince doğranmış maydanoz

60 ml (1/4 ölçü) zeytinyağı

1 adet büyük boy patlıcan, 5 mm’lik halkalar halinde kesilmiş

8 adet fesleğen yaprağı

85 gr ufalanmış keçi peyniri

Fırını 180ºC’de ısıtın. Domatesleri ikiye bölün ve içlerini çıkarın. Her domatesin içine çeyrek sarımsak yerleştirin ve üzerine kıyılmış fesleğeni ve maydanozu koyun. Hazırladığınız yarım domatesleri tepsiye dizin ve bir yemek kaşığı yağ dökün. Tuz ve baharat serptikten sonra, 40 dakika ya da yumuşayana kadar pişirin.

Izgarayı ısıtın. Fırın tepsisini zeytinyağı ile yağlayın ve patlıcan dilimlerini dizin. Kalan yağı patlıcan dilimleri üzerinde gezdirin. 5 dakika boyunca ya da altın rengi olana kadar pişirin.

185 ml’lik küçük fırın kaplarını hafifçe yağlayın ve bir patlıcan, iki fesleğen yaprağı, bir parça domates, ufalanmış keçi peyniri ve son bir dilim patlıcan olacak şekilde dizin. 20 dakika fırınlayın ve servis tabağına ters çevirmeden önce 5 dakika bekleyin.

4 kişilik

Başlangıçlar » Konu Başlıkları

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler