Akrep Burcu Astro Sağlık

Yayın tarihi: 11.07.2006

ZODYAK’IN BELKİ DE EN YANLIŞ ANLAŞILAN BURCU OLAN AKREPLER, SÜREKLİ SEKSÜEL MERAKLARINDAN DOLAYI ELEŞTİRİLİRLER.

 Manyetik Mıknatıslar

Akrep burcunun yönetici gezegeni Plüton’dur. Plüton astrolojide bilinmeyen, derinde yatan, gizemli ve güçlü bir yapı ile ilişkilendirilir. Ayrıca kişinin seksüel yaşam tarzı, cinsel organların işleyişi ve hormon akışı ile ilgili bilgileri de yansıtır. Akrep burçlu insanlar duygularını çok derinden yaşarlar. Duyumsamaları yakıcıdır. Yoğun duyguları kıskançlıklarının sebebi olabilir. Bu nedenle zor hastalıklar onları gelir bulur. Çoğu zaman bir Akrep’in yakalandığı hastalığın teşhis edilmesi zordur. Uzun tahliller ve araştırmalar sonucu neticesiz kalan çok sayıda vakaya rastlanmıştır. Hastalıklarının çoğu hırslarından dolayı oluşan psikosomatik tabir edebileceğimiz niteliktedir. Cinselliklerini herkes kadar yoğun yaşamak isterler. Diğer burçlardan tek farkı Akrepler’in vücut elektriklerinin doğuştan fazla yoğun ve cinsiyet hormonlarının daha hızlı çalışmasıdır. Üzerlerinde taşıdıkları yüksek manyetik enerjileri ile bir etki alanı oluştururlar. Kendilerinin bile çoğu zaman farkında olmadıkları bu alan sayesinde, etrafındaki insanları bir mıknatıs gibi kendilerine çekerler. Bu yüzden Akrepler’e manyetik mıknatıs denir.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Plüton gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Akrep burcuysanız veya Yükselen burcunuz Akrep ise) şu ana kadar bahsettiğimiz tüm mineral ve vitaminler gündeme gelir. Plüton ana enerjinin döngüsünü sağladığı için özellikle vücudun ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri dengeli kullanması önem kazanır.  P vitamini deposu olan, kayısı, siyah üzüm, kiraz, limon, portakal, erik, kuşburnu, biber ve maydanoz çok yararlı besinlerdendir.

Bunların dışında;

Vitamin B2 içeren: Peynir ürünleri, süt, tavuk, sakatatlar, balık ürünleri, yumurta, soya fasulyesi, lifli sebzeler, badem.

Vitamin B7 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıl.

Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz.

Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, tuna balığı, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates faydalı besinler arasındadır.

 

 

CALENDULA OFFICINALIS

 

Bir bahçe çiçeği olan aynısafa (calendula officinalis), sarı çiçekleriyle, etli dokusuyla, ellendiğinde yapışkanımsı his veren bir bitkidir. Bozuk Plüton açılarına sahip olan Akrepler’e çok iyi gelir. Doğum haritasındaki sert Plüton, olası kistleri ve kansere karşı riski gösterir. Özellikle deri kanserinde, kanser türü çıbanlar ve tümörlerde, açık yaralarda atkuyruğu ile çay hazırlanarak tedavi denenebilir. Yan etkisi olmayan bu şifalı bitkinin çayı, kan temizleyici ve aynı zamanda da dolaşımı uyarıcıdır. Merhem olarak, ameliyat sonralarında yaraların acılarının hafifletilmesi işinde de kullanılır. Merhem, yanık yaralanmaları, ayak mantarları, damar iltihapları, varis çıbanları için de birebirdir. Cinselliğe düşkün Akrep kadınlarının vajinal mantar rahatsızlıkları için, aynısafa oturma banyoları da tedavi edici özelliğe sahiptir. Banyosu için, 150 gr. kurutulmuş veya taze çiçek, bir banyo suyuna karıştırılabilir. Çayı, bir tutam kuru çiçek, iki fincan kaynamış suda demlenip, süzülerek içilebilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler