Kim Bu Akrepler

Yayın tarihi: 11.07.2006

KİM BU AKREPLER

TUTKULARIN DENİZİNDE Mİ YÜZÜYORSUNUZ?

İÇGÜDÜLERİNİZ KUVVETLİ Mİ?

DÜNYANIN GİZEMİ SİZİ ÇEKİYOR MU?

GÖZLERİNİZ HERKESİ ETKİLİYOR MU?

CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR AKREP’SİNİZ.

 

 

Akrep burcu insanını tek kelimeyle tanımlamak mümkündür: tutku. Hayatları tutkular üzerine kurulmuştur. Zekaları gözlerinden dışarı yansır. Onlar yüzeydeki değil, derinlerdeki gerçeği arar. Gerçeği bulmak uğruna hem kendisine hem de başkalarına karşı acımasız olabilir. Toplum tarafından, tabu kabul edilen olaylara özel ilgileri vardır. Bu nedenle bu burcun insanları genelde tehlikeli tipler olarak tanınır.

 

Akrep burcu insanları çok güçlü bir zeka ve hafızaya sahiptir. Özellikle duygusal olarak etkilendikleri olayları en ince ayrıntılarına kadar hatırlar. Yenilgiler ve aleyhlerine yapılan her türlü olay, belleklerine derinlemesine işler.

 

Gizli kapaklı işlerin ustası olan Akrep, büyük bir kararlılık ve sabırla çalışacak, en umulmadık yerde ölüm vuruşunu indirecektir.

Yoğun kin ve öç alma duygularının, düşmanına olduğu kadar, kendisine de zarar verdiğini bilir. Bu ilkel duyguları, başarıyla kontrol altına alır.

 

Akrepler’in yazı yazmakta en usta kişiler olduğunu biliyor musunuz?

 

Akrepler karizmatik ve çekim alanı güçlü kişilerdir. Düşmanları dahi ona ister istemez, gizli bir hayranlık duyar. Ruhu öğrenme hırsıyla doludur. Nereden geldim, nereye gidiyorum, yaşam, ölüm, cinsellik gibi konular, çözmesi gereken fenomenlerdir.  Huzursuz ruhu, bu tür sorularla çalkalanır durur.

 

Akrepler cinselliğe karşı takıntılı olmakla suçlanır. Çok yüksek cinsel enerjilerini, spor, iş gibi konulara kanalize etmelidir.

 

İşlerini sevdikleri ölçüde başarılı olurlar. Tutunabilecekleri bir şey yoksa kendilerini boşlukta hissedebilir, bunalıma girerler. Kendi işlerini yapma ihtimalleri yüksektir,

fakat birisi için çalıştıklarında da kendilerini işlerine adarlar. Zor şartlar altında çalışmak onları yormaz hatta güçlendirir.

Başarısızlıklar, moralini bozar ancak çok çabuk toparlanır, eskisinden daha donanımlı

bir şekilde tekrar yola koyulurlar. Zekaları, hırsları ve yüksek enerjileri,

onları iş dünyasında aranılan tipler yapar. Kıskanç, dalavereye müsait, tuttuğunu koparan, şüpheci, sezgi gücü son derece yüksek, kıvrak zekalı, sabırlı, çalışkan, güçlü Akrep insanları, politikada oldukça iddialıdır.

 

EVLERİ

 

Evleri, fırtınalı denizlerde gezmeyi seven gemilerin demirledikleri sakin bir koydur. Kitaplar, filmler, evle ilgili uğraşlar, meditasyon, ruhlarına iyi gelir. Genelde, eski, kendine özgü kişiliği olan binalardan hoşlanır, sığınağını da böyle yerlerde kurmayı tercih eder.

 

 

GENELDE KENDİLERİNE GÜVENEN İNSANLAR OLDUKLARINDAN, KARŞISINDAKİ KİM OLURSA OLSUN DÜŞÜNCESİNİ DOĞRUDAN SÖYLER. KISACASI DİLİ BİRAZ SİVRİDİR. BU DİREKT TAVIRLARI FAZLA

DÜŞMAN KAZANMALARINA NEDEN OLABİLİR.

 

Hayatlarının her alanında olduğu gibi, arkadaşlıklarında da ilkeleri, hep ya da hiçtir.

Genelde kendi kendilerine yetebilen insanlar oldukları için, gerekli görmedikçe arkadaş edinmezler. Akrep’in, birisini kendisine arkadaş seçmesi için, bu kişinin ya ruhuna hitap etmesi gerekir ya da amaçlarına giden yolda bir basamak oluşturması. 

 

Eğlenmeyi severler. Sosyal hayatları hareketlidir. Barlar, kokteyller, partiler, yaşadıklarını hissetmelerine yardımcı olur ve enerjisini yükseltir.

 

Çok konuşmazlar. 

Bilgi sahibi olmadığı konularda fikir yürütmektense sessiz kalmayı tercih eder. Bildiği konularda dili açılır ve görüşünü sonuna kadar savunur. Çok iyi bir dinleyicidir. Her şeyi iyi dinler, aldığı izlenimleri de ilave ederek, en doğru yorumu yapar.

Soğuk tavırları, insanların zararsız olduklarına inanana kadar içlerine sokmamak içindir. Zayıf yönleri keşfedildiğinde, çok büyük yara alacaklarını bilirler.

Kendilerini ve yakınlarını korumak uğruna, önem vermedikleri insanlar tarafından sevilmemeyi, kötü tanınmayı da umursamazlar.

 

ARKADAŞLIK

 

Arkadaş grubu çok farklı tiplerden oluşur. Sevdiği kişilerle zaman geçirmek onları hayata bağlar. Kaliteli içkiler ve iyi yemekler onları cezbeder. Damak tatları gerçekten gelişmiştir. Hobi olarak, şarap kültürüyle ilgilenmek hoşlarına gidebilir.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Akrep’in ilk on gününde doğduysanız,  Akrep’in özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Su grubundaki sıralamada Akrep’ten sonra gelen burç, Balık’ın özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Su’yun üçüncü burcu Yengeç gibi davranıp, duygusal travmalar geçiren bir Akrep olabilirsiniz.

 

 

  1. DEKANAT

 

(24 Ekim - 2 Kasım)

Yönetici Plüton’un yakıcılığını derinden yaşayan çok tutkulu ve hırslı insanlardır.

Matematik, fizik, mühendislik konularında başarılı olurlar. Cesur, korkusuz kişilerdir. Ölümü, hayatın bir parçası kabul eder, korkmazlar. Biraz acımasız ve katı yürekli olabilirler.

 

  1. DEKANAT

 

(3 Kasım- 12 Kasım)

Balık’ın yöneticisi Neptün, Plüton’a merhamet aşılar. Diğer Akrepler’e göre daha

çok merhametli olurlar.Gizemli bilimlere, bilinmeyenlere karşı büyük ilgileri olur. Sanata düşkündürler. Hayal dünyaları çok zengindir.

 

 

 

  1. DEKANAT

 

(13 Kasım- 22 Kasım)

Yengeç yöneticisi Ay, sezgilerine kuvvet katar. Burçlar kuşağının en tutarlı kehanetçileridir.Gerçekte var olmayan şeylerden korkabilirler. Ay’ın etkisiyle, ruh halleri çok sık değişebilir. Sezgileri inanılmaz kuvvetlidir. Öte dünyayla iletişim kurmaya çalışabilirler.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler