Akrep Burcu Özelliklerini Ne Kadar Taşıyorsunuz

Yayın tarihi: 11.07.2006

AKREP BURCU ÖZELLİKLERİNİ NE KADAR TAŞIYORSUNUZ? GÜNEŞ DIŞINDA AKREP BURCUNA GİREN GEZEGENLER KENDİ ÖZELLİKLERİNİ NASIL YANSITACAKLAR?

 

Derin Bir Analiz

 

Doğum anında, Güneş dışındaki diğer gök cisimlerinin Akrep burcundan geçmesi sizin Akrep özelliklerini taşımanıza yardım eder. Bazen Akrep olduğunuzu bildiğiniz halde Akrep burcu özelliklerini taşımıyor olabilirsiniz.

Bu durumda diğer gök cisimlerinin haritaya nasıl dağıldıklarına bakmanız gerekiyor...

 

Akrep burcu olduğunuz halde, Güneş’in dışındaki gezegenler Akrep’te değilse *Akrep özelliklerini az taşıyacaksınız. Başka bir burçtan olup (Güneş, Akrep burcundan geçmiyorsa), Akrep gibi tepkiler veriyorsanız, gezegenleriniz

Akrep burcundan etkiler aldığını söyleyebiliriz.

 

DİKKAT!

 

Doğum haritasında Güneş veya Plüton Akrep’te/ Plüton 8. evde/ Yükselen burcunuz Akrep/ bazı gezegenler Akrep’te yer alıyorsa; Akrep burcunun özelliklerini yoğun bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Gezegenlerin doğum haritasındaki ev konumlarını, Yükselen burçlarla ilgili detaylı hesaplamaları Astroloji Atlası, EVLER ve PLACIDUS EV TABLOLARI cildinde

bulabilirsiniz.

 

Yılmaz Erdoğan

 

Türk Tiyatrosu’nda farklı bir yetenek.

 

Haritasında Güneş, Merkür ve Neptün Akrep’te bulunurken, Plüton/Venüs/Uranüs ve Jüpiter Başak’ta. Yılmaz Erdoğan’ın Akrep olduğu kadar Başak özelliklerini de yoğun taşıdığını söyleyebiliriz. Mars ise Oğlak’ta. Başak’ın yöneticisi Merkür Akrep’te, Akrep’in yöneticisi Plüton’un Başak’ta bulunması karşılıklı etkiyi yoğunlaştırıp, Başak ve Akrep özelliklerini artırıyor. Haritasında Merkür’ün Akrep’te geri gitmesi güzel konuşmayı ifade ediyor. Erdoğan değişik bir espri yeteneğine sahip, oyunlarında ve kitaplarında kelimelerle dans ediyor adeta. Seyircisi, rollerinde derin ve ısrarlı bakışlarıyla Akrep’in sahipleniciliğini, konuşma yeteneğinde ise Başak’ın eleştiriciliğini yakalabiliyor. Su-Toprak karakterlerini taşıyan Erdoğan’ın Türk Tiyatrosu’na farklı bir bakış açısı getirdiğine şüphe yok!

Yılmaz Erdoğan, 4 Kasım 1967

 

 

DETAYLI YORUMU NASIL YAPACAKSINIZ?

 

Her gezegenin bulunduğu burçtaki anlamını, üyesi olduğu gruplarda bulabileceksiniz. Koç, Aslan, Yay burçları “Ateş Burçları”; Boğa, Başak, Oğlak “Toprak Burçları”; İkizler, Terazi, Kova “Hava Burçları”; Balık, Yengeç, Akrep “Su Burçları” ciltlerinde bulunuyor.

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler