Gezegenler Akrep Burcunda

Yayın tarihi: 12.07.2006

AY’I AKREP BURCUNDA OLAN KİŞİLERİN HER SORUNU DUYGUSAL BİR PATLAMAYA NEDEN OLABİLİR.

 

İnatçılıkları, önlerindeki en büyük engellerden biridir. Kendilerine meydan okumaya kalkan kişilere karşı çok güçlü tepkileri olur. Kıskançlık eğilimi göze batacak kadar barizdir. Zarar gördüklerine inandıklarında kesinlikle kin besler, er ya da geç öç almak isterler. Bu zelliklerinin farkına varırlarsa, bu tür yıkıcı duyguları frenleyebilirler ama objektif olmakta zorlanırlar. Bu tip duyguların olumsuz ifadesi psikolojik dengelerini kolayca bozabilir. Başarmak için fiziksel enerjilerini yükseltmeleri gerekebilir. Eğer motivasyon olumlu yönlendirilirse, istedikleri her şeyi başarabilirler.

 

AY AKREP BURCUNDA

 

Ay Akrep burcunda düşer. Bu konumda doğanlar, duygularını ifade ederken ihtiraslı olabilirler. Duyguları güçlü ve yoğundur. Sevgileri, nefretleri, tüm duyguları inanılmayacak kadar zengindir. Kişisel sorunlarıyla başa çıkmakta başarılı olsalar da, psikolojik problemler yaratmakta da bir o kadar ustadırlar. Hayatları çok inişli çıkışlı olabilir. Her sorunları, uygusal bir patlamaya neden olabilir. En küçük sorun karşısında bile uzun ve derin düşüncelere dalarlar. Her şeyi en küçük ayrıntısına kadar ölçüp biçerek bir sonuç çıkarırlar. Şüpheci yapıları, havadan nem kaparak işi abartmalarına neden olabilir.

 

MERKÜR AKREP BURCUNDA

 

Merkür Akrep burcundayken doğanlar, inatçı, eleştirici, direkt ve şüpheci kişilerdir. Merkür’ün yansıttığı mantık ve gerçekçilikle Akrep’in derinliği birleşince, özellikle araştırmacılar, eleştirmenler, yazarlar, danışmanlar, avukatlar, düşünürler, kimyagerler, fotoğrafçılar ve bilim adamları için iyi bir konumlanma sayılabilir.

 

Bu durumda, Yükselen burç üzerinde olmadığı sürece, Merkür fazla konuşmayı teşvik eder durumda değildir. Daha çok düşünmeye vakit ayırmayı severler, hatta kişi, her zaman olduğundan daha içe dönük olabilir. Azim ve sorunların kaynağına inme arzusu, önemli ve güçlü özellikleridir.

 

Merkür, özellikle Mars’tan etkileşim alıyorsa sivri dillilik göstergesi olabilir. Hatta kişileri, savunma hakkı vermeden, kafalarındaki kalıba sokma meyillerinden dolayı, suçsuz olsalar bile, zor durumlara düşürebilirler.

 

 

EŞİNİZİN VENÜS’Ü AKREP BURCUNDAYSA, GİZEMLİ TAVIRLARI, TUTKULARI VE KISKANÇLIĞIYLA ONU TAKİP ETMENİZ GÜÇLEŞEBİLİR.

 

VENÜS AKREP BURCUNDA

 

Venüs Akrep burcunda zararlıdır. Bu konumda doğan kişiler, yaşamlarında cinselliği uç noktalarda yaşamayı severler.

Cinsel potansiyelleri yüksektir, bu yüksek enerjiyi başka alanlara kanalize edebilirlerse çok verimli olurlar.

Aksi takdirde kontrol edilemeyen enerji kişiye zarar verici boyutlara gelebilir. Her konuda tutku yaşarlar. Bunlara kıskançlık ve gizli yanlar eklenince, eşleri onları takip etmekte oldukça yorulabilir.

 

Venüs aynı zamanda artistik yeteneğin de göstergesidir. Venüs’ü Akrep’te olan

bir sanatçının işlediği konular genelde, ya cinsellikle ilgilidir ya da hayatın gizemini sorgulayan derin temalardır. Son derece girift renk harmonileriyle

yarattığı eserler, kendi başına bir ekol olma niteliğinde olabilir.

Ticari zihniyetleri de her konuda maddî kazanç getirecek derecede gelişkin ve pratiktir.

 

MARS AKREP BURCUNDA

 

Mars Akrep burcunda yardımcı yöneticidir. Plüton’un keşfinden önce Akrep burcunun yöneticisi Mars kabul edilmekteydi. Modern astrolojide hâlâ Mars’ın Akrep’te

güçlü olduğu kabul ediliyor. Bu konumda doğanların, şehvetlerine karşılık verebilecek bir eşe ihtiyaçları vardır. Seks, yaşamlarında önemli bir yer tutar. Cinsellik ile bütünleştirilmemiş bir birliktelik yaşıyorlarsa, öfke ve kızgınlıkları artar. Kıskançlıkları karşılıklı ilişkilerinde sürekli

problemler yaratabilir. Onlar için affetmek ya da unutmak zor olabilir. Kapalı bir kutu gibi

ağzı sıkı olabilir, eğer bir problemleri varsa, en yakın arkadaşları bile doğruyu çözmekte  zorlanabilir.

 

Bu yerleşim mühendislik, madencilik ve profesyonel şarap ticareti için iyi bir konumlanmadır. Para kazanmak onlar için zevkli olabilir fakat psikolojik tatmin onlar için daha önemlidir. Kariyerleri doğrudan duygusal tatmine bağlıdır.

 

Eğer Venüs ve Jüpiter açıları da destekliyorsa, gereğinden fazla yiyecek ve içeceğe düşkün olabilirler. Akrep’te olan Mars’ın fiziksel enerjisiyle doğanlar, enerji getiren egzersizlerden zevk alırlar ve spor müsabakalarında çok başarılı olabilirler.

 

SATÜRN AKREP BURCUNDAYKEN DOĞANLAR, SIRA DIŞI İŞ ZEKALARIYLA GENELLİKLE BÜYÜK İŞLETMELERDE VE ULUSLARARASI PARA PİYASALARINDA ÇOK BAŞARILI OLURLAR.

 

JÜPİTER AKREP BURCUNDA

 

Jüpiter Akrep burcunda azmin göstergesidir. Bu konumda doğanlar, hayatı dolu dolu yaşamayı severler. Yaptıkları her hareket duygusaldır. İsteklerine ulaşmak için gayretli ve girişkendirler. Yüksek motivasyonlarıyla arzu ettikleri her şeyi gerçekleştirebilirler. Akrep, yarım işlere tahammülsüzlüğü, Jüpiter ise azmi belirtir. Bu konumlanma, hayatın her döneminde gelişme göstermek isteyen bir karakter yaratır. Bu bireyler hem kariyerlerinde hem de duygusal yaşamlarında ileriye doğru adım attıklarını hissetmek isterler.

 

Hareket, onların atasözü gibidir ve hiçbir şey için ılımlılık göstermezler.

Her şeyi merak ederler ve ilgilendikleri konuyu en iyi şekilde yapmak gibi

eğilimleri vardır. Güneş, Ay ve Jüpiter arasında rahat açılar varsa, yaşamları kolay olur, rahatlarına düşkünlük artabilir ve belirli bir düzene girme ihtiyacı duyabilirler. Aynı zamanda bu insanlar oldukça cömerttirler. Sözlü ikna yetenekleri güçlüdür. Özellikle avukat olmak için olumlu bir yerleşim sayılır. Büyük başarıların göstergesi olabilir.

 

SATÜRN AKREP BURCUNDA

 

Satürn Akrep burcunda iken doğanlar,isteklerini başarmada çok kararlıdırlar. Bazen verdikleri duygusal kararlar, hiçbir şey  söylemeden çekip gitmelerine sebep olabilir. Fakat Akrep genellikle Satürn’ün tedbirliliğini önler niteliktedir. İnatçı ve sabit fikirlilik eğilimi gösterebilirler. Amaçları uğruna yanıp tutuşuyorlarsa, başka kişileri saf dışı bırakmak için acımasız davranabilirler. Çok sert etkileşimde insafsızlık su yüzüne çıkabilir. Arzuların tamamını ifade etme zorlukları yaşanabilir. Akrep’teki Satürn, karşılıklı ilişkilerde zorlayan ve kökeninde psikolojik rahatsızlıkları barındıran cinsel problemleri de belli edebilir.

 

Horoskop bütün olarak olumsuz etkileşim altındaysa, bu kişi aksi karakterli, karanlık düşünceli, melankolik biri olabilir.

 

 

NEPTÜN AKREP’TEYKEN DOĞANLAR, KENDİLERİNİ YENİK HİSSETTİKLERİ ZAMAN, HOROSKOPLARI DA ZAYIFSA, UYUŞTURUCU VEYA ALKOL MÜPTELASI OLABİLİRLER.

 

URANÜS AKREP BURCUNDA

Uranüs Akrep burcunda yükselir. Bu konum aslında Uranüs’ün en zor anlaşılır konumlarından biridir. Uranüs, Akrep burcunu kuvvetlendirmekte, bu da burcun gücünün doğrudan yükselmesini sağlamaktadır. Uranüs’ün dinamik gücü, Akrep’in duygusal yoğunluğuna eklendiğinde, kişinin yüksek enerjisini gösterebilir. Oldukça cesurdurlar fakat bu yönlerini saklamaya çalışırlar. Kontrollerinin ve güçlerinin kaybı gibi değerlendirdikleri için, duygularını göstermekten hoşlanmazlar. Soğukkanlı yapılarıyla en zor anlarında bile,

sakin gözükmeye, sinir ve nefret gibi duygularını yansıtmamaya çalışırlar. Büyük başarılar ve manevî tatmin kazanmak için çalışırlar.

 

Yürüyüşleri ve davranışları,karşı cinsi kolay etkiler. Başarılı olmak için cinsel dürtülerini sürekli kullanabilirler. Uranüs Akrep’te, tıpla ilgili gelişmeleri de hızlandırabilir.

 

Bu konumda doğanlar bilim alanında ilginç buluşların sahibi olabilirler. 1891-1898, 1975-1981 arasında burada bulunan Uranüs, Akrep’te tekrar 2060’larda bulunacak.

 

NEPTÜN AKREP BURCUNDA

 

Neptün Akrep Burcunda’nda 1956-1970 yılları arasında bulunmuştu. Bu devrede Sputnik fırlatılmış, Ay’a ilk insan gönderilmiş, ilk kalp nakli yapılmıştı. Ayrıca hippilerin, pankçıların ve hard-rock hayranlarının arttığı bir devredir.

 

Neptün’ün ilüzyonu kendini farklı bir şekilde yansıtmıştır. Bu nesil ve bir önceki nesil arasında daha dramatik bir farklılık olabilir.

Bu insanların birçoğu temiz, nezih bir yaşam için çok fazla şeyle savaşmak zorunda kalmışlardır. Öte yandan, eğer önlerine olumlu fırsatlar gelirse, inanılmaz şekilde başarı da gösterebilirler. Akrep’in duygusal yoğunluğu, Neptün tarafından artırılmıştır. Enerjileri iyi

yönlendirilebilirse, duygularını sanatın herhangi bir dalında da ifade edebilirler. Gerçi hassas olduklarından, duygusal yaşamları biraz problemli olabilir ama Venüs ve Ay etkileşimi destekliyorsa, başarılı sanatçılar olarak gündeme gelebilirler. Sert Venüs ve Mars etkileşimi söz konusuysa, cinsel konularda aşırı eğilimleri de bulunabilir.

 

 

PLÜTON AKREP BURCUNDA 1983-1995 ARASINDA BULUNDU. BU DÖNEMDE MATERYALİST YAKLAŞIM, İNSANî DUYGULARIN ÖNÜNE GEÇTİ.

 

PLÜTON AKREP BURCUNDA

 

Plüton Akrep burcunda yöneticidir. 1983’ten 1995’e kadar burada kalan Plüton, tüm dünyada zorlu değişimlerin yaşandığı yıllardır. Plüton’un dersleri çok zor bir yoldan öğrenilir. Bu dönem dünyada, toprak, yiyecek ve petrol stoklarının sonuna kadar kullanılmaya zorlandığı bir dönemdir. Dünya kaynakları hızla tüketilerek, doğru yolda kullanılmamış sayılabilir.

Materyalist yaklaşım, insanî duygular üzerine hâkim olmuş, para kazanma arzusu artmış, ekonomik konularda yeni kanunlar getirilmiştir. Genelde tüm dünyada negatif bir etkileşim söz konusu olmuştur. Cinsellikteki özgürlük anlayışı yanlış algılanmış, tedbirsizlik yüzünden bulaşıcı hastalıkların artmasına sebep olmuştur. AIDS’in yaygınlaşması bu devreye rastlamıştır. Şu an henüz genç veya çocuk olan Plüton’u Akrep’te doğanlar için güç ve yetki çok önemli olacaktır. Bu nedenle politika ve ekonomiye ilgi duyabilir, olabildiğince yüksek pozisyonlara yerleşmek isteyebilirler. Bu etkiler, müzik ve moda gibi alanlarda da kendisini gösterebilir. Akrep’in rengi olan siyahın 1980’lerin modasında üstünlük sağlaması ve aynı dönemde heavy metal müziğin ortaya çıkması da tesadüfi değildir. Haritaları sert etkileşim altındaysa psikolojik problemler yaşanabilir. Eğer Güneş veya Ay Akrep burcundaysa bu enerji daha güçlü ve daha etkili olabilir. Fakat kişi, böylesi yüksek bir enerjiyi kontrol altına almayı başaramazsa yıkıcı olabilir. Zodyak’ta 248 yılda bir, aynı yere gelen Plüton’un

bir sonraki Akrep geçişini şüphesiz yaşayamayacağız!

 

 

ŞİRON AKREP BURCUNDA

 

Şiron Akrep burcunda iken doğanlar, kendileri için önemli olan kişileri erken yaşlarda kaybedebilirler. Ölüm teması ile çocukluklarında karşılaşabilirler. Bu, Şiron için oldukça

sert bir yerleşimdir. Çocukluklarında korkutucu olaylar da yaşamış olabilirler. Bu nedenle bilinçaltları kötü anılarla doludur. Genelde onların medyumluk yönleri ve duru görü yetileri gelişmiştir. Gördükleri rüyalar onlara pek çok şey ifade edebilir. Parapsikolojiye ilgileri olabilir. Cinsel konularda garip saplantılar görülebilir. Çok sert açılarda işkence veya cinsel taciz yaşamış olmaları da mümkündür. Şiron, olumlu etkileşim alıyorsa, psikolog ve psikiyatr olmak için çok elverişli bir ortam yaratabilir. Uzun araştırma saatleri ile değişik ve

yapıcı tedavi teknikleri geliştirebilirler.

 

KUZEY DÜĞÜM AKREP BURCUNDA

 

Kuzey Düğum Akrep burcunda doğanlar yaşamları boyunca pek çok dramatik değişim geçirebilir, bunlara ayak uydurmakta zorlanabilirler. Hayata yaklaşımları

genelde yorgundur. Bu konumda güney düğüm Boğa’dadır. Fiziksel olarak çok güçlü kişilerdir. Günlük yaşamlarında çok aktif olacakları işleri tercih edip, enerjilerini sonuna kadar harcama meyilleri olabilir. Duygusal yaşamlarında zorluklarla karşılaşabilirler.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler