GEZEGENLER BALIK BURCUNDA

Yayın tarihi: 11.07.2006
GEZEGENLER BALIK BURCUNDA
GEZEGENLER BALIK BURCUNDA

 

AY BALIK BURCUNDA DUYGULARLA İLGİLİDİR. DOĞUM ANINDA AY’I BALIK BURCUNDA OLANLAR, ÇOK DUYGUSAL KİŞİLERDİR. BURCUN DUYGUSAL İÇERİĞİ YÜZÜNDEN YARATICILIKLA İLGİLİ MÜZİK, RESİM, EDEBİYAT GİBİ SANAT DALLARIYLA YAKINDAN İLGİLENİRLER. AY BALIK BURCUNDA DUYGULARLA İLGİLİDİR. DOĞUM ANINDA AY’I BALIK BURCUNDA OLANLAR, ÇOK DUYGUSAL KİŞİLERDİR. BURCUN DUYGUSAL İÇERİĞİ YÜZÜNDEN YARATICILIKLA İLGİLİ MÜZİK, RESİM, EDEBİYAT GİBİ SANAT DALLARIYLA YAKINDAN İLGİLENİRLER.

 

AY BALIK BURCUNDA

 

Çok kolay kırılabilen bu insanların ruh halleri, bir anda olumlu ya da olumsuza dönüşebilir. Paraya önem vermezler, hatta savurgan oldukları söylenebilir. Meslek bilinçleri gelişmişse, Ay’ın bu konumu, işine dikkat eden, ona kendini adamış bir karakteri anlatacaktır. Özellikle doğum haritalarında sanatla ilgili başka olumlu görünümler ve açılar da varsa, çok değerli sanatçılar ortaya çıkarabilir. Çünkü Ay Balık’ta iken, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını en yüksek düzeyde ifade etmelerini sağlar. Ama imgeleme güçleri, gerçekleri gölgeleyebilir. Bağımlılıklara karşı biraz zayıftırlar.

Bu nedenle alkol, uyuşturucu ve sigaradan mümkün olduğunca uzak durmalıdırlar. Ay Balık’tayken sert açılar çoğunluktaysa ne yazık ki, gerçek hayata hazırlanmaları kolay olmaz. Hayatın pratik yönlerinde sınıfta kalma ihtimalleri vardır. Duygularını ifade etmekte çok zorlanırlar. Mücadele gerektiren işler cesaretlerini çok çabuk kırar. Ancak Mars ve Plüton iyi konumlanmışsa cesaretlerini körükleyecek etkiler yoğunlaşır, daha mücadeleci olabilirler. Doğrudan tepki vermekten çekinme huyları yüzünden dolambaçlı yollara başvurabilirler. Amaçlarına ulaşmak için adil olmayan yöntemlere başvurmaya çalışabilirler. Bilinçli kötülük yapma peşinde olmadıklarından, tehlikeye girdiklerini sonradan farkederler. Kendilerine karşı da tavırları böyledir. Gerçeklerle yüzleşmek yerine, onlardan kaçmayı tercih edebilirler.

 

Yardıma ihtiyacı olan, acı çeken insanlara karşı inanılmaz bir hassasiyetleri vardır. Başkalarının dertleri sanki kendi sorunlarıymış gibi ilgilenirler.

Hayır kurumlarında ya da toplum yararına hizmet veren kuruluşlarda çok başarılı olabilirler. Ellerindeki avuçlarındakini yardıma ihtiyacı olanlar için harcamaktan

çekinmezler. Gerçekten çok yumuşak kalplidirler. Ancak çok duyarlı oldukları için, çevrelerindeki insanların sorunları onları derinden etkileyebilir. Bu yüzden sık sık psikolojik sorunlar yaşayabilirler.

 

MERKÜR BALIK BURCUNDA

 

Merkür Balık burcunda zararlıdır. Nükte yapan bazı astrologlar bu konuma “Merkür boğulmuş” der. Merkür burada özelliklerini tam yansıtamaz. Bu konumla doğanlar özellikle ticari bir alanda çalışıyorsa, diğer kişilerden daha dikkatli olmaları tavsiye edilir. Son derece derin bir sezgi gücüne sahip oldukları halde, aşırı dikkatsiz, unutkan ve dağınık olabilirler. Özellikle Merkür geri gidiyorsa olumsuzluk daha yoğun yaşanabilir. Güçlü sezgilerini doğru yönlendirebilirlerse, dağınıklıklarından kaynaklanabilecek, zor durumlara düşmekten kurtulabilirler.

 

Yaratıcılıkları çok gelişmiştir.

Yazarlık ve düşünsel işlerde oldukça başarılı olabilirler. Son derece canlı bir hayal

güçleri vardır. Mistik konulara da ilgileri olur. Hatta bazı yardımcı açılar eşliğinde bu konum, medyumluk gücünü de gösterebilir. Yapıları itibariyle nazik ve sempatik kişilerdir. Çevrelerindeki insanlar için her şeyi yaparlar. Etraflarının huzurlu ve sakin olmasını isterler. Bulundukları ev veya iş yerleri de böyle olmalıdır. Haritada sert etkileşim varsa dertlerinden kurtulmak için gerçekte var olmayan olaylar yaratma eğilimleri de olabilir.

 

 

 

MARS BALIK BURCUNDA ENERJİSİNİ İYİ YANSITAMAZ, FİZİKSEL OLARAK ÇOK FAZLA KUVVETİ DESTEKLEMEZ

 

 

VENÜS BALIK BURCUNDA

 

Yaratıcılıkları gelişmiş olduğundan, dekorasyon anlayışları oldukça zevklidir. Boş zamanlarında resim yapıp sergileri dolaşmayı severler. Sanatın bir dalıyla ilgili işte çalışıyor olmaları da muhtemeldir. Renk bilgileri çok gelişmiş olduğundan, bu konumda iyi makyözler ve kozmetik uzmanları da çıkabilir. Hassas yapılarına açık kalplilikleri de eklenince çabuk kırılabilirler.

 

 

Venüs Balık burcunda yükselir.

Venüs Balık’ta kibar, yardımsever, duygusal, şefkatli bir kişiyi tanımlar. Sevgisiz ve aşksız bir yaşamı düşünemezler. Etrafları güzelliklerle dolu olmalıdır. Lüks bir yaşamı arzu ederler ama paranın esiri de olmazlar. Akıllarına gelen güzel eşyaları aldıkları için, bütçelerini bir türlü dengeleyemezler.

 

 

 

 

Kolayca çıkarcı insanların ağına düşebilirler. Sert açılar varsa bir sorunla karşılaştıklarında, üzerine gitmeden en kısa yoldan işi halletmeye çalışırlar.

Ya da tamamen görmezlikten gelebilirler. “Hayır” demeyi öğrenmezlerse yaşam boyu

sömürülmeye mahkûm olabilirler.

 

 

MARS BALIK BURCUNDA

 

Mars Balık burcunda huzursuzluk göstergesidir. Mars enerjiyi simgeler. Ama Balık burcu sezgiler ve düşünsellikle ilgilidir. Bu konumda doğanlar çok hızı sevmezler, fazla hareketli olmayabilirler. Çabuk yorulurlar. Yorucu egzersiz ve spor onlar için pek uygun olmayacaktır; fakat içinde hayal gücü ve duygusallığın şiirsel bir şekilde

yerine getirilebileceği dans veya bale uygun olabilir.

 

Duygusal inişleri ve çıkışları yoğun yaşarlar. Kendilerini sınırlandıracak işler ve arkadaşlar onları strese sokabilir. Zihinleri durgunlaşabilir ve hatta psikolojik problemler ortaya çıkabilir. Tutkulu ve duygusal olduklarından, yardıma ihtiyacı olanlar için kendilerini kurban bile edebilirler. Mars Balık’ta yaratıcı bir yolla orijinal bir hayal gücünü destekleyecektir ama Mars’ın bu yerleşimi pratiklik ve disiplin vermez ve başka gezegen etkileşimlerine ihtiyaç duyar. Örneğin sert bir Neptün veya Ay etkileşimi, kararsızlık ve gerçeklerden kaçma eğilimini ortaya çıkarabilir, güven eksikliğini etkileyebilir, bu yüzden arkadaşlarının desteğine de ihtiyaç duyabilirler.

 

 

JÜPİTER’İN  BALIK BURCUNDA OLMASI DOKTOR, HEMŞİRE VE İLK YARDIM GÖREVLİSİ OLMAK İÇİN İYİ BİR KONUMDUR.

 

 

JÜPİTER BALIK BURCUNDA

 

 

Jüpiter Balık burcunda yardımcı yöneticidir. Neptün’ün keşfinden önce, Balık burcunun yöneticisi Jüpiter kabul edilmişti. Jüpiter’in sembolizmi filozofik yaklaşımlar, yardımseverlik, hümanizm ve mistik konular Balık burcunda yabancılık çekmez. Yardım işlerinde çalışan çoğu kişinin doğum haritasında Jüpiter’in bu yerleşimi görülür. Onların hayvanlara karşı doğal bir sevgileri vardır, onlarla ciddi dostluklar kurabilir, çok başarılı veteriner olabilirler.

 

 

 

Duygu ve hayalleri son derece pozitiftir. Öğüt vermeyi severler. Başkalarına karşı kibar ve sempatik olurlar. Şefkat, doğal bir arkadaşlık ile birleşir. Medyumluk, meditasyon gibi gizemli konularla oldukça ilgilidirler. Altıncı hisleri gelişmiştir. Eğer Jüpiter Güneş ve Ay’dan etkilenmişse bencil insanlar olabilirler.

 

 

SATÜRN BALIK BURCUNDA

 

Arkadaşları ile buluşup eski günleri konuşmaktan pek hoşlanırlar.

 

Satürn Balık burcunda doğanlar geçmiş anılarına fazla değer verirler. Çocukluğunda baskı görmüş olmaları muhtemeldir. Bu yüzden büyüdüklerinde ellerindeki gücü defans oluşturmak için kullanmak ihtiyacında olacaklardır.

 

 

 

Giyim stillerinde çok modern çizgilere rastlanmaz. Ruh halleri çabuk değişmez ama Satürn Ay’la sert etkileşim içindeyse, çabuk endişelenip kuruntulu olurlar.

 

Biraz eski kafalıdırlar. Genelde sempatik ve alçakgönüllü hareketleri ile sevilen tiplerdir. Onlar kendilerini fazla anlatmak istemez, geri planda kalmayı tercih ederler.

Bu konum, sabrı destekler ve olumsuzluklara karşı koyma gücünü artırabilir. Sert etkileşim altındaysalar, kendilerine olan güvenin azlığından ve çekingen yapılarından dolayı başarıya geç ulaşacaklardır. Venüs ve Ay açıları desteklemiyorsa

artistik kabiliyetleri fazla gelişkin olmayabilir. Hatta biraz yeteneksiz olabilirler.

 

 

NEPTÜN’Ü BALIK’TA OLAN BİRÇOK KİŞİNİN POZİTİF BİR İMAJA SAHİP OLDUĞU GÖRÜLÜR.

 

 

URANÜS BALIK BURCUNDA

 

 

 

Uranüs Balık burcunda değişken, yaratıcı, mistik bir kişiliğin belirtisidir.

Balık burcu sezgilerin gücüyle ilgilidir. Uranüs ise eksantrikliği sembolize eder.

Bu konumdaki kişiler farkında olmasalar bile bazı duru görü ve paranormal

yeteneklere sahiptirler. Yaşamlarının bir döneminde bu yüzeye çıkabilir.

 

 

 

Onlar güçlü ve idealist bir yapı sergiler. Karşılaştığı sorunları son derece objektif bir şekilde çözerler. Özgürdürler, hayal güçleri ve ilham yetenekleri yüksektir. Bu enerjilerin birleşimi yaratıcı bir düşünceyle birleşerek iyi işlerin ortaya çıkmasını sağlar. Cinselliğe düşkündürler. Garip fantezileri olabilir. Hassastırlar, sinir sistemleri zayıf olabilir. Sert açılar mevcutsa hayat yükünden kaçan, kendini aldatan bir tutum sergileyebilirler. Hatta uyuşturucu ve alkole sığınma eğilimleri görülebilir.

 

NEPTÜN BALIK BURCUNDA

 

 

Neptün, Balık burcunda yöneticidir.

Bir gezegen yönetici olduğu yerde kendi sembolizmini kolay oluşturabilir. Neptün, petrolü, ilaçları, denizleri, hayalleri, teorileri ve mistisizmi simgeler.

 

1847-1862 arasında Balık’ta olan Neptün devresinde Darwin Evrim Teorisi’ni ortaya atmıştı. İlk planör yapılmış, okyanus bilimciliği gelişmişti. Neptün’ün

bir sonraki Balık geçişi, 2011-2026 yılları arasında gerçekleşecek.

 

 

 

ŞİRON BALIK BURCUNDAYKEN DOĞAN KİŞİLER, KENDİLERİNİ TANIMA ZORLUĞU ÇEKEBİLİRLER. GERÇEK DÜNYA İLE İLGİLERİNİ KOPARACAK BOYUTTA ÇEVRELERİNDEN KENDİLERİNİ SOYUTLAYABİLİRLER. 

 

PLÜTON BALIK BURCUNDA

 

 

 

Plüton Balık burcunda yükselir.

Plüton Balık’taki geçişini 2043-2067 yılları arasında yapacak. Bir önceki geçişini ise yaklaşık 1795’te yapmıştı. Balık’ın sembolize ettiği mistisizm ve hümanizm konularında toplumsal değişimler bekleyebiliriz.

 

ŞİRON BALIK BURCUNDA

 

Şiron, Balık burcunda düşer. Bu konumda doğanlargenellikle psikoloji ile çok ilgili olurlar. Şiron sert etkiler almadığı sürece araştırmacı olurlar. Bu konumda iyi şifacılar ve biyo-enerjiciler çıkabilir. Pek çok ünlü müzisyen ve kompozitörün haritasında Şiron Balık’tadır.

 

 

 

KUZEY DÜĞÜM BALIK BURCUNDA

 

Kuzey Düğüm Balık burcunda kişi, kendi gücünü görmektedir. Kendine olan güven arayışını sağlamlaştırmak peşindedir. Bu konumda doğmuş kişilerin cinsel problemleri olabilir. Bunun kaynağında gençlik yıllarında gördüğü kötü muamele yatabilir. Beyinleri çok hızlı çalışır, bu nedenle pek çok şeyi aynı anda düşünüp kafalarını kolayca karıştırabilirler. Başlarına gelen olaylardan ötürü birilerine güvenmeleri çok zor olabilir.

 

 

Başkalarına yardım etmek için hayatlarında pek çok konuda fedakârlık yapmaktan kaçınmazlar. Sert etkileşim varsa bilinçaltları karmaşık olabilir.  Ailelerinin veya

arkadaşlarının başına kötü olaylar geldiyse olaylardan kendilerini sorumlu tutabilirler. Çok zorlanırlarsa psikolojik tedavi ve rehabilitasyon yararlı olabilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler