GEZEGENLER GERİ GİDER Mİ

Yayın tarihi: 11.07.2006
GEZEGENLER GERİ GİDER Mİ
GEZEGENLER GERİ GİDER Mİ?

 

 

BURCUNUZUN ÖZELLİĞİNİ DAHA İYİ ANLAYABİLMENİZ İÇİN,

GERİ GİDEN GEZEGENLERİNİZİN (EĞER VARSA) HARİTANIZDA HANGİ BURÇTA, NEREDE DURDUĞUNA DİKKAT ETMELİSİNİZ. GERİ GİDEN GEZEGENLERİN

DOĞUM HARİTALARINDAKİ YERLEŞİMİ, KİŞİNİN İÇİNDE SAKLADIĞI DÜRTÜLERİ

GÖSTEREBİLİR. ÖZELLİKLE SEKS YAŞAMINIZIN GİZLENMİŞ

SORUNLU NOKTALARINI SU YÜZÜNE ÇIKARABİLİR.

HOROSKOBUN ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTASIDIR!

 

Başıboş kalan Enerjiler

 

 

Geosentrik astrolojide Güneş dahil tüm gezegenler, Dünya çevresinde dönüyor kabul edilerek yorumlar yapılır. Tüm gözlemler Dünya’dan yapıldığında, Dünya’nın kendi yörüngesindeki gidiş hızı, diğer gezegenlerin gidiş hızından farklı olduğu için, yılın farklı dönemlerinde gezegenler, izledikleri yollarında geri gidiyormuş gibi gözükürler. Gezegen aslında yörüngesinden dönerek geri gitmez. Bu sadece bir görüntüdür. Gezegen önce durur gibi gözükür, sonra geri gider gibi hareket eder, sonra tekrar durur gözükür ve ileri harekete başlar. Bu, sanal bir görüntüdür. Bir top alın ve onu  yukarıya boşluğa doğru fırlatın, kendi fırlatma gücünüz derecesinde top fırlar ve yerçekimi gücüyle aşağıya düşer. Bunu, doğum anınızda sahip olduğunuz gezegenlerinizin gücü gibi düşünün. Ama bu topu bir duvara var gücünüzle fırlatırsanız, topun size nasıl geri döneceğini kestiremezsiniz. Top duvara çarpar ve belki sekerek tam kucağınıza düşmez, yakalamak için enerji harcamalısınız. İşte bu top, geri giden gezegene benzer. Topun size hangi enerji ile döneceğini kestiremeyebilirsiniz. Hatta topu dengesiz fırlattıysanız, yakalamakta güçlük bile çekebilirsiniz. Belki de atış hızınıza göre top size kolay bir şekilde geri dönebilir.

Modern astrologlar, geri giden gezegenlere çok önem verirler. Gezegenlerin geri gitmeye başlamadan önce, durdukları, hareketsiz kaldıkları günlerde astrolojik olarak enerjilerini tam yansıtamadıkları günler gibi düşünülebilir. Bu hareketler Gök günlüğü dediğimiz Efemerislerde gösterilir. Durduğu gün “S” harfi ile (Stationary=duran), geri gittiği gün “R” harfi ile (Retrogrades=geri gidiş), ilerlemeye başladığı gün ise “D” ile (Direct=direkt gidiş) belirtilir. Doğum haritasındaki geri giden gezegen, kişinin hayatında değişik etkileşimlerle karşılaşacağını gösterecektir. Geri harekete kısaca retro denebilir. Retro Merkür’le doğmuş biri, düşünsel seviyede fazlaca aktivite edilmiş bir iş hayatına sahipken, kişinin seks yaşantısına bakış açısı, mental düzeyde değişir ve yüksek düzeydeki düzensiz enerji bir şekilde açığa çıkar. Duygusal ve fiziksel gereksinimleri arasında çelişkiye kapılarak seks yaşantısında doyuma ulaşması zorlaşır. Seksüel zorlukların ve uyumsuzlukların sebeplerini de gösterebilen geri giden gezegenler, astrologların son zamanlarda daha fazla ilgisini çekiyor. Geri giden Venüs’e sahip bir kişi ile geri gitmeyen bir Venüs’e sahip kişinin hayat akışı aynı olmaz. Özellikle erkek ise kadınlarla olan ilişkilerinde zorlanacak, duygusal yaşamında iniş ve çıkışları sık yaşayacaktır. Retro Venüs, aynı zamanda sanatsal konularda değişik bir yeteneğe sahip olduğunu gösterir. Mars, kadının haritasında geri gidiyorsa, erkeklerle ilişkilerinde zorlanan bir kişiyi anlatacaktır. Plüton, retro ise, bilinçaltındaki karmaşa onu cinsel yaşamında karışık ilişkilere sürükleyebilir. Çok utangaç veya garip takıntıları olan birinden bahsedilebilir.

Kadın-erkek ilişkilerindeki başarının, uyumlu iki kutup arasındaki düzenli enerji akışı olduğu düşünülürse, dengeleyemedikleri enerjilerden dolayı, çok sayıda geri giden gezegeni olan birinin, dışarı vurabildiği veya içinde gizlediği bir homoseksüel dürtülerden veya garip zevklerden bahsetmek son derece olağan olacaktır. Tabiî kişinin homoseksüel olup olmadığını anlamak için tüm doğum haritasını incelemeniz gerektiğini unutmamalısınız. İster homoseksüel ister heteroseksüel olsun, retro etkileri yoğun hissedilen bir haritada kişi, önce fazla aktif olup sonra da birdenbire enerjisini geri çekerek, başarısız durumlara düşebilir. Aşırı hassas olan kişi, bu durumda kendini kapatır ve toplumdan uzaklaşabilir. Durumu, tüm sosyal yaşantısını altüst edecek boyutlara kolayca ulaşabilir.

Retro gezegenleri olanların, olmayanlara göre korkuları daha fazladır. Diğer açıların ve konumların eşliğinde, haritadaki retro Neptün sudan korkmayı, retro Plüton ölümden, retro Satürn kapalı yerlerden, retro Jüpiter ise büyük alanlardan tedirginlikleri belirleyebilir.

Günlük astrolojik yorumlar yaparken geri gidişlerde gezegenin temsil ettiği konularda aksamalar görülebilir. Venüs ve Merkür’ün geri gittiği günlerde resmî bir konuda imza atmak, yeni bir işe girmek veya gayrimenkul satın almak, kişiyi daha sonra istenmedik zor durumlara sokabilir. Yarım kalmış işlerinizi bitirmek içinse mükemmel zamanlardır. Özellikle birkaç gezegen aynı anda retro ise kararlarınızı daha çok düşünerek vermelisiniz. Tabiî Ay’ın boşlukta kaldığı zamanları (açı almaması hali), Ay ve Güneş tutulmalarını da hesaba katmanız gerektiğini unutmayın.

Geri giden gezegenin enerjisi, zayıf olduğumuz noktaları işaret ederken, bu gezegenin enerjisinin başıboş kaldığı dikkat çeker. Yani bu enerji dikkatle ele alınmalıdır. Gezegenin durduğu günde, yani istasyonel (stationary) olduğunda güçlendiğini ve yaydığı tehlikeyi bir miktar fazlalaştırdığını da göz ardı etmemelisiniz. Ay dışındaki diğer gezegenler yılın belli günlerinde geri giderler.

Bu olaylarla ilgili detaylı açıklamaları her burcun yönetici gezegeni bölümünde bulabileceksiniz. Hatta Güneş’in de geri gittiğini biliyor musunuz?

 

 

 

 

HATTA GÜNEŞ’İN DE GERİ GİTTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?

SON 3400 YILDA 7 KEZ RASTLANAN BU NADİR OLAYDA,

DÜNYADA BÜYÜK DEĞİŞMELER VE FELÂKETLER OLMASI

HİÇ DE TESADÜFİ OLAMAZ!

 

 

 

 

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler