İŞ HAYATI

Yayın tarihi: 11.07.2006
İŞ HAYATI
İŞ HAYATI

 

BALIKLAR, İŞ YERLERİNDE DUYGUSAL ENERJİLERİNİ RAHAT KULLANABİLECEĞİ BİR ORTAMA İHTİYAÇ DUYAR.

 

Duygusal Enerji

 

Kendine karşı gösteremediği dikkati işine odaklayabilir. Onlar işlerinde uzman olmak isterler. Balık burcu ayakları temsil eder. Tıp alanı seçmiş bir Balık’ın uzmanlık alanı, ayaklar ve kemiklerle ilgili olduğundan ortopedi olabilir. Bazı Balık burcu insanları bilim adamı olarak değerli vakitlerini, sabırla araştırma yaparak geçirmekten de hoşlanabilir. Sezgileri güçlü olan Balıklar’ın mistik ve dinsel yanları bazen ağır basar. Din adamı ve filozof olarak çalışabilirler. Bir çeşit psikolojik danışman olarak algıladıkları sezgilerini kullanmaları, tarot veya astroloji konusunda rehberlik yapmalarını sağlayabilir.

 

Onlar yetenekli ve her ortama kolayca adapte olabilen insanlardır. Büyük ya da küçük her iş alanında mutluluk duymak için çalışırlar. Estetik kaygıları son derece gelişmiştir.

Yayıncı ise kusursuz bir kitap çıkarmalı, ressam ise renklerin kombinasyonu sonsuz bir gökkuşağı senfonisiyle yansıtılmalıdır. Mükemmeli, yarattığı her konuda yansıtır.

Üstün yaratıcı güçleri olan tanınmış pek çok sanatçı ve artistin Balık burcu olması

tesadüfi değildir. Resim, yazı, müzik ve sinema sanatlarında yaratıcılıklarıyla

üstün bir başarı sağlayabilirler. Karizmatik ve baştan çıkarıcı Balık burcu insanı, sahnede veya ekranda aktör veya aktrist olarak etkileyici olabilirler.

 

Balık oldukça kibar bir patrondur. Personelini grup halinde bir araya getirecek yeni metotları, düzenlemeleri, yapılması gerekenleri veya diğer eksiklikleri sırasıyla söyler. Personeline her bakımdan dikkat eder. Zekalarıyla bir projeyi en ince ayrıntısına kadar ele alır. Çıkabilecek problemlere hızlı çözümler bulur. Balık işvereni oldukça rahattır ama gerektiği yerde otoritesini belli eder. Kurallara, düzene uyulmasını ister,

iş yerinde herkesi takımın bir parçası olarak görür ve işbirliğinin oluşmasına önem verir.

 

Onlarla çalışanların rolü ve sorumlulukları, başta ufak da olsa, kısa zamanda sorumlulukları artar ve başarıyı yakalayabilirler.

 

Balık çalışanı sürekli teşvik edilmeyi bekler.

Yoksa sıkılmaya başlar ve verimi düşebilir. Genelde hastalık mazeretiyle işi asan tiplerdir.

Huzurlu bir ortamda çalışmayı çok isterler.

Eğer ortamdan memnun kalmazlarsa hayal kırıklığına uğrayabilirler. Patronundan, hassas ve daha az stresli bir ortam yaratmasını bekler.

 

Her ortama kolayca adapte olamaz ama işini severse de hemen asılır, meslektaşlarıyla iyi ilişkiler kurar. Onlar şirketin fahrî moral yükselticisidirler. İlginç karizmalarıyla başkalarını kolayca kendilerine çeker, verdikleri fikirlerle etkili olurlar.

Kişiliğine rehberlik ettiğini ve ilgi alanlarını genişlettiğini düşündüğü her işe sıkı sıkıya sarılır ve gereken karşılığı verir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler