BALIKI NASIL TANIYACAKSINIZ

Yayın tarihi: 12.07.2006
BALIKI NASIL TANIYACAKSINIZ
BALIK’I NASIL TANIYACAKSINIZ?

 

UZAK UFUKLARA BAKAN DENİZCİ EDASIYLA SALINA SALINA

YÜRÜYEN BALIKLAR, DÜNYAYA İNSANLARI MUTLU ETMEK İÇİN GELMİŞLERDİR. GENELDE KIRIK KALPLERİYLE ORTALIKTA DOLAŞAN BALIKLAR’I MUTLU ETMEK İÇİN HERKES SEFERBER OLUR. HÜZÜN DOLU BAKIŞLARI, KALPLERİNİN SICAKLIĞINI TAŞIRKEN MUTSUZLUKLARINI BELLİ ETMEKTEN HOŞLANMAZLAR. ŞİİRSEL KONUŞMASIYLA VE FANTASTİK GİYİM TARZIYLA ZODYAK’IN DİĞER ELEMANLARINDAN KOLAYLIKLA AYRILABİLİRLER.

 

GİYİM STİLİ

 

Balıklar’ın imajı romantiktir. Erkek Balıklar kadife ceketler giymekten hoşlanırken kadınları ise modaevlerinden çıkmış nostaljik tarzları tercih ederler. Özel günler için gardroplarında antika birkaç parça kıyafetleri mutlaka bulundurmak isterler. Yumuşak, tenlerine batmayan, etnik görünüşlü kumaşlardan kıyafetler seçerler.

 

Pelerinler, enterasan şapkalar, üzerleri balık figürlü dizaynlar âdeta Orta Çağ’ı andıran bir stil Balıklar’ın hoşuna gider. Denizi çağrıştıran her rengi kıyafetlerinde kullanırlar.

 

YÜZ YAPISI

 

Gür saçlarını dağınık şekilde bırakmaktan hoşlanırlar.

 

Genelde kıvırcık veya dalgalı saçları, koyu kumral, kestane rengi olabilir. Balıklar’ın gözleri ön plandadır. Gerek bakışlarıyla gerek gözlerinin büyüklüğü ve uzun kirpikleriyle hemen dikkati çekerler. Akrepler’in aksine bakışları son derece yumuşaktır. Karşısındakini dinlerken göz ifadeleriyle konuşurlar. Genellikle göz kapakları, gözlerinin üzerine düşük olur. Hafif topluca olan yüzlerindeki uzuvlar o kadar dengeli oturmuştur ki burun, ağız, kaşlar son derece simetriktir. Kemerli bir burun dikkat çekebilir. Bu, onlara eski Yunan heykellerinde bulunan nostaljik bir güzellik katar.

 

VÜCUT

 

Günlük yaşantıdan uzak, hayaller içinde dalgın bir şekilde yürüyenlerin, genelde Balık burcundan oldukları söylenir.

 

Pozitif düşüncelerle dolu, hayatın stresinden uzak yaşamayı isterler. Balık burcu ayakları temsil ettiği için, bekleme pozisyonlarında sürekli ayaklarıyla oynarlar.

Genelde ayaklarını çapraz tutarlar. Vücutlarına çok önem vermeyen Balıklar kilo alma problemleriyle sürekli karşı karşıya gelirler. Kilolarına rağmen vücutlarını çok dengeli kullanıp Zodyak’ın en iyi dansçıları seçilirler. Yaratıcılıklarını yeni dans figürleri

oluşturmak için kullanırlar.

 

 

DİKKAT!

 

Unutmayın Yükselen burcunuz Balık ise, bu tanımlar sizin için de geçerli sayılır!

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler