ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 12.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

ETRAFLARINDAKİ TÜM POZİTİF VEYA NEGATİF ENERJİYİ ANINDA ÜZERLERİNE ÇEKEREK, BULUNDUKLARI ORTAMIN ELEKTRİĞİNİ VE ENERJİSİNİ BİR AYNA GİBİ YANSITIRLAR.BALIK BURCU VÜCUTTA AYAKLARI YÖNETİR.

 

Ayakları Yönetir

 

Pozitif etki alan bazı Balıklar  etraflarına sürekli gülücükler dağıtan son derece huzurlu ve sevgi dolu tiplerdir. Pozitif enerjilerini seve seve yaydıkları için etrafları tarafından çok sevilirler. Şifacılar, biyoenerji uzmanları genellikle haritasında olumlu Balık burcu

etkileşimi alan kişilerdir.

 

Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fantezi ve hayalleri gerçek hayatta da yaşamak isterler. Başarılı olamazlarsa morallari çabuk bozulur, depresyona girebilirler. Genelde Balıklar, gerçeklerden kaçmayı tercih ederler. Zodyak’ın belki de en melankolik burcu Balık’tır. Doğum haritalarında Neptün veya Ay etkili ise bu durum kaçınılmazdır. Zodyak’ın en çok içki, sigara içen kişileri seçilmişlerdir. Kafalarına taktıkları problemleri, olması gerekenden çok genişlettikleri için uykusuzluk problemi çekerler. Sinirleri aşırı hassastır. Uyku düzenlerine dikkat etmezlerse herkesten daha çabuk yıpranırlar. Hemen uyku ilaçlarına veya rahatlatıcı maddelere sarılabilirler. Yapılan astrolojik araştırmalarda depresyona meyilleri çok olan Balık burçlu insanların, diğer burçlulara göre daha çok intihar ettikleri görülmüştür. Psikologlara en çok danışan burç da Balık’tır. Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Balıklar’ın ayakları hassastır. Dış etkilerden, özellikle soğuktan korumaları gerekir. Ters etkilerde ayak masajı son derece yararlı bir tedavi olabilir.

 

DİKKAT!

 

Doğum haritanızda Neptün’nüzü kontrol edin. Önerdiğimiz besinleri doktorunuza danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam size sunulabilir.

 

ŞİFALI BİR BİTKİ

 

Karahindiba (Taraxacum Officinale)

 

Çok yaygın bir ottur. Yeşil çimenlerin arasında mutlaka seyrek de olsa bulunur. Sarı renkli papatyaya benzer çiçekleri ile dikkat çeker. Yaprakları dikenli olsa da ele fazla batmaz. Duygusal dalgalanmalara sık yakalanan Balıklar için oldukça şifalı bir bitkidir. Balık burcu ayakları temsil eder.

Bu bitkinin banyosu, ayak şişliklerine ve ağrılarına da iyi gelir. Yaprakları kışın, kar altında bile gelişen bu bitkinin

kaynatılmış suyu eski çağlardan beri güzellik malzemesi olarak kullanılır. Ayrıca safra kesesi taşlarını çözebilir. Alkolü çok seven Balık burçluların karaciğerinin çalışmasını düzenleyebilir. Kaynatılarak yapılan hindiba pekmezi ise bol vitaminiyle daha sağlıklı bir yaşam desteği verecektir. Salatası oldukça lezzetli ve vitamin

deposudur. Çayı için, hindiba kökü,

bir gece önce 1/2 lt. soğuk suda

bekletilir. Ertesi gün kaynatılarak süzülebilir.

Bu çay, yemek öncesinde ve sonrasında yudumlanarak içilmelidir. Çünkü

etkisini ancak tükürük sıvısıyla vücuda dağıtır.

Çiçek sapları da yıkanarak, günde 10 adet yenebilir.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Neptün gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Balık burcuysanız veya Yükselen burcunuz Balıksa) şu ana kadar bahsettiğimiz tüm mineral ve vitaminler gündeme gelir. Neptün, ağır hareket eden bir gezegendir. Etkileşimini uzun süre içinde harita sahibine yansıtır. Tiotik asit (thiox) çeşitli zehirlenmelere karşı oksidasyonu sağlayıcı etkin bir maddedir. Özellikle alkolizmde, narkotik bağımlılıklarda, sigarayı bırakmada çok etkin olabilir. Balık burcundan sert etkileşim almış veya sigarayı bir türlü bırakamayan diğer burçtan kişilere göre bu madde yardımcı olabilir. Ayrıca vücudun B1, B2, B6, B12, C, D vitaminlerini ve gün ışığını yeterince almasını sağlamak, minerallerden ise biotin, kalsiyum, fosfor dengesini düzenlemek iyi olacaktır.

Balıklar’a ayrıca;

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B2 içeren: Peynir ürünleri, süt, tavuk, sakatatlar, balık ürünleri, yumurta, soya fasulyesi, lifli sebzeler, badem.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, yağlar, yoğurt, tuna balığı, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, sebzeler (bamya, bezelye, karnabahar).

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates önerilebilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler