KİM BU BALIKLAR

Yayın tarihi: 12.07.2006
KİM BU BALIKLAR
KİM BU BALIKLAR?

 

ÇOK MU DUYGUSALSINIZ?

GİZİMLİ KONULAR İLGİNİZİ Mİ ÇEKİYOR?

DUYGULARINIZDA İKİLEM Mİ YAŞIYORSUNUZ?

İÇKİNİN DOZUNU MU KAÇIRIYORSUNUZ?

CEVAPLARINIZ EVET İSE SİZ TAM BİR BALIK’SINIZ.

 

Hayal Dünyasında

 

Balık burcu insanları çok hassas ve duygusaldır. Hayal kurmayı o kadar severler ki bazen gerçek ve hayal dünyası birbirine karışabilir.Çok derin insanlardır, bunun için mistik konulara, felsefeye, dine yönelebilirler.

 

Tüm evrenle aralarında bir sempati vardır. Kendilerini hiç ilgilendirmeyen konular, tanımadıkları insanların sorunlarıyla bile ilgilenir, yardımcı olmaya çalışır, hatta onlar için üzülürler. Altıncı hisleri inanılmaz kuvvetlidir. Genelde okumayı, yazmayı seven insanlar olurlar ama hiçbir şey okumasalar dahi onlar gerçek birer bilgedir.

 

Balık insanları bir duygu süngeridir. Etraflarında iyi kötü ne varsa sindirirler. Onları doğuştan bilge kılan da bu özellikleridir. Tecrübeleri sonucunda büyük okyanuslara açılabilir ya da çöldeki küçük bir akıntı gibi zamanla kuruyup gidebilirler. Ruhlarla, öte dünyayla ilişki içinde olan (ya da inanan) Balıklar hayli fazladır.

 

Balık burcunun sembolü, farklı yönlere yüzen iki balıktır. Onların duyguları da tıpkı sembolleri gibi iki farklı yöne doğru gider.  Ne hissettiğini anlamakta, karar vermekte zorlanır. Ne tarafa yüzeceğine karar vermesi onun için aşılması gereken bir sınavdır.Kaderleri gerçekten kendilerine bağlıdır. Bir şeyin siyah olduğuna inanırken, aynı zamanda beyaz olduğunu da kabul etmemeleri için hiçbir neden yoktur.

 

Balık insanları dokundukları her şeye duru bir güzellik katarlar. Bu en iyi şekilde giysilerinde ve evlerinde görülür. Yaratıcı yönleri çok gelişmiştir. Balık burcundan yetenekli ve verimli sanatçılar çıkar. Yoğun duygularını müzik, resim, yazı aracılığıyla ifade ettiklerinde ortaya şaheserler çıkabilir. Mitoloji ve fantastik öyküler ilham kaynakları olabilir.

 

ONLAR İÇİN SEVGİ, RUHUNUN EKSİK OLAN DİĞER YARISINI BULUP BÜTÜNLÜĞE ULAŞMAKTIR. TÜM BENLİKLERİYLE BUNU İSTEDİKLERİ HALDE, BİR YANDAN DA KAÇARLAR . BİR İLİŞKİYE BAĞLANIP, SONUNDA İNCİNMEKTEN KORKARLAR. BU NEDENLE DALDAN DALA KONAR DURURLAR.

 

Çok eli açık insanlardır.

Paralarını har vurup harman savurmaları olasıdır. Yaratıcılıkları sayesinde iyi para

kazanabilirler, kazandıklarını yatırıma çevirmeyi öğrenmelidirler.

Kendileri çalışmayı çok sevmezler ama etraflarındaki kişileri çalıştırmayı çok iyi bilirler. Giriş çıkış saatleri belli, masa başı işler ruhlarını sıkar. Yüksek anlayışları, sezgileri ve meraklı yapıları akademik kariyer için de uygundur.

 

 

 

Balık insanları doğuştan

romantiktir. Gün batımında, deniz kıyısında yapılan yürüyüşler, doğaya kaçışlar onları mutlu eder. Ayrıca romantik atmosferler yaratmakta da üstlerine yoktur. Mum ışığı, iyi bir şarap, müzik... bunları üstelik çok doğal bir şekilde, mizansen izlenimi vermeden yapmayı becerirler.

 

Balık insanları arkadaşlığa çok önem verir. Birisini sevdikleri zaman tam bir adanmışlık örneği gösterirler. Arkadaşlarından da aynı tavrı beklerler. Bu nedenle sık sık hayal kırıklığına uğramaları mümkündür. Çok neşeli, eğlenmeyi seven insanlardır. Balık burcu ayakları yönettiği için, bu burçtan çok iyi dansçılar çıkar. İnsanlar arasında olmak, yemek yemek, özellikle de içmek (bazı balıklar içkinin dozunu fazla kaçırabilir) çok hoşlarına gider.

Kendilerine ait bir dünyaları vardır. Dışarıdaki insanlar, ancak onun gösterdiği ya da görülmesini istediği kadarını görür. Aslan insanlarıyla yarışacak kadar güçlü bir rol yetenekleri vardır.

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizi daha net anlayabilirsiniz. Balık’ın ilk on gününde doğduysanız, Balık’ın özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Su grubunda sıralamada Balık’tan sonra gelen burç olan Yengeç’in özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Su’yun üçüncü burcu Akrep gibi derin, mistik, bilge bir Balık olabilirsiniz.

 

  1. DEKANAT

 

(19 Şubat - 29 Şubat)

Neptün özellikleri çok yoğunlaşır. İçine kapanık ve utangaç olabilirler.Hayal dünyaları çok zengindir. Çok hassas olurlar. Başkalarının duygularını anlamak ve sezmek konusunda başarılıdırlar. Felsefe, psikoloji, psikiyatri alanlarında çok başarılı olurlar. Kendilerini en iyi sanat, edebiyat yoluyla ifade ederler.

 

  1. DEKANAT

 

(1 Mart - 10 Mart)

Ay özellikleri baskındır. Balıklar arasında en doğurgan olan tiplerdir.Bu dönemde doğanlar evlerine çok düşkün olur, zihinsel faaliyetlerinin büyük kısmı evlerinde geçer. Hayırsever insanlardır. Anaç duyguları da çok gelişmiştir. Bu nedenle evleri, düşkünler evi gibidir. Ellerinden geldiğince herkese, karşılık beklemeksizin yardımcı olurlar. İnsan ilişkilerinde başarılıdırlar. Ailelerine önem verirler.

 

Sezgileri çok gelişmiştir. Medyum, falcı olabilirler.

 

  1. DEKANAT

 

(11 Mart - 20 Mart)

Plüton’un özellikleri Balıklar’ın cinselliğe karşı ilgisini artırır.Ölüm, ruhlar âlemi ve her türlü mistik konu ilgilerini çeker. Sezgileri çok gelişmiştir. Medyum, falcı olabilirler. Diğer Balık insanlarına göre daha kararlı hareket ederler. Cinselliğe önem verirler, çok renkli bir cinsel yaşamları olabilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler