GEZEGENLER YENGEÇ BURCUNDA

Yayın tarihi: 11.07.2006
GEZEGENLER YENGEÇ BURCUNDA
GEZEGENLER YENGEÇ BURCUNDA

 

AY YENGEÇ BURCUNDAYKEN DOĞANLARIN, BİRAZ TEMBEL YA DA İŞİN KOLAYINA KAÇAN TİPLER OLDUĞU SÖYLENEBİLİR.

 

 

Geçmişlerine bağlıdırlar. Geçmişten bir şeyler hatırlattığı için, gereksiz eşyaları biriktirirler. Evleri bir antikacı dükkânına ve hatta hurdacıya benzeyebilir. Her zaman geçmişe özlem duyarlar.

 

AY YENGEÇ BURCUNDA

 

Ay Yengeç burcunda yöneticidir. Bu konumda doğanlar, yakın çevrelerine çok önem verir, onları kendileri gibi korumak isterler. Günlük hayatlarını, güçlü olan içgüdü ve sezgileri yönlendirir. Duyguları çok yoğun, değişken ve çelişkilidir. Bu durum anlaşılması zor insanlar ortaya çıkarır. Aile bağlarına büyük önem verir, sevdikleri kişilerin iyiliği için birçok gereksiz sorumluluğu üstlenebilirler. Mükemmel aileler kurarlar, fakat aşırı koruma dürtüleri çocuklarıyla aralarında sorunlara yol açabilir.Endişe ve vesvese sindirim sistemlerini etkileyebilir. Çoğunlukla hassas bir cilde sahip olduklarından, güçlü güneş ışığına karşı tedbirli olmaları gerekir. Haritada Toprak grubu (Başak, Oğlak, Boğa) etkileri yoğunsa, sezgilerini pratik gerçeklere uygulayabilirler. Duygularını kontrol altına almaları da daha kolay olur.

 

Bu erkeğin haritasında annesine benzeyen bir eş seçtiği, kadının haritasındaysa duygusal erkeklere meyil görülebilir. Onların anneleri genellikle duygusal, şefkatli ve çok fedakâr kişilerdir.

 

MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA

 

Merkür Yengeç Burcunda doğanlar diplomatik kişilerdir. Fazla nostaljik olabilirler.

Gelecekten çok, geçmişle yaşamak eğilimindedirler. Duygusal tepkileri, mantıksal yaklaşımları ile çelişince, olaylara uyum sağlamakta zorlanabilirler.

Güneş ve Ay’ın bulunduğu burçlar, bu konumu destekler durumda ise, kişi iyice içine kapanabilir. Çok sert etkilerde inatçılıkları artar, diplomatik davranışlarını yitirebilirler. Düşünmeden konuşmaları başlarına iş açabilir. Ama haritada Jüpiter ve Mars etkileşimleri olumluysa, kendilerine çok fazla güvenlerinden dolayı iyi mevkilere geleceklerdir.

 

 

MARS YENGEÇ BURCUNDAYKEN DOĞANLAR İÇİN EN İYİ EGZERSİZ, HERHANGİ BİR SU SPORU OLACAKTIR. SU, ONLAR İÇİN EN MÜKEMMEL RAHATLAMA ARACI OLABİLİR.

 

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA

 

Etraflarındaki evsizlere ilgi gösterip, onlara yardım etmekten çok hoşlanırlar. Özellikle Venüs, 12. evde Yengeç’te bulunuyorsa, hayır işleri için çok çaba gösterirler.

Onlar değişiklikten korkarlar ve duygusal bağlılıklardan hoşlanmalarına rağmen, sıkılabilirler. İlişkilerinde sevgiliden çok, koruyucu rolü üstlenirmiş gibi tavırlar takınabilirler. Kadınlareşlerine bir anne edasıyla davranabilir. Erkekler ise iş hayatı yerine ev yaşamını tercih edebilir ve çocuklarının tüm sorunlarıyla bir anne şefkati ile ilgilenebilirler.

 

 

Para konularında oldukça dikkatlidirler. Ama yumuşak Ay veya Jüpiter açıları varsa, evleri ve rahatları için bütçelerinindengesini bozacak harcamaları düşünmeden yapabilirler

İdealisttirler.

Fikirlerini sonuna kadar savunurlar. Duygusallıklarını ve kırılganlıklarını örtmek için yoğun gözükmeyi severler. Evle ilgilenmek hoşlarına gider.

 

 

MARS YENGEÇ BURCUNDA

 

Mars Yengeç burcunda düşer. Aşk ve cinsel yaşam hakkında bilgi verebilir.

İyi bir yerleşim sayılmamasına rağmen, Mars, Yengeç burcundayken doğanlar şehvetli ve koruyucudurlar. Eşlerini nasıl mutlu edeceklerini iyi bilirler, yine de ilişkiler için çabalayacak kişiler değildirler. Bu da bıktırıcı bir atmosfer yaratabilir.

 

Evlerine ve ailelerine önem verir, inanılmaz bir çaba harcarlar. 

 

Onların üstlerine aldıkları projenin, işin sonuna doğru fiziksel ve duygusal enerjiyle beslenmesi gerekir. Eğer Mars, Güneş, Ay ve Uranüs’ten olumsuz etki alıyorsa, stres ve tansiyon artabilir.

 

Onlar genelde sinirli bir mizaca sahip olurlar. Kendilerini öfkeleriyle sert, hatta insafsızca  ifade edebilirler. Biraz kinci yapıları olabilir, bu nedenle onlar için herhangi bir suçu, kusuru affetmek kolay olmaz. Kafalarından silmeyi çok zor başaracakları kızgınlıklar yaşayabilirler.

 

 

HARİTASINDA JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA DOĞAN KİŞİLER, ÇOCUKLARININ YETENEKLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN

GELENİ YAPARLAR.

 

JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA

 

Doğal sempatileri, kibarlığı ve başkalarının sorunlarını anlama yetileri gelişmiştir. Her zaman yardım işlerinde gönüllü olarak çalışabilen kişilerdir. Doğal olarak yaratıcılıkları varsa, Jüpiter bu durumu güçlendirerek, değişik bir sanat anlayışı ile ortaya çıkabilirler.

Fakat bu insanların kendilerine güveni pek fazla değildir.Huzursuz halleri ile başarısız olmaktan korkabilir ve sürekli farklı iş alanlarında çalışabilirler. Kendilerini ailelerine ve gönüllü işlere adamışlardır.  İş yaşamlarında çok akıllıdırlar. Üzerlerine aldıkları her türlü görevi başarı ile tamamlarlar.

 

Tarihe meraklı olurlar. Belli bir dönemin sanat akımının detaylarını ortaya çıkarmaktan hoşlanırlar. Bu nedenle başarılı olabilecekleri en uygun konulardan biri, antikacılık veya tarihî eserlerle ilgili sanatsal bir dal olabilir.

 

Jüpiter Yengeç burcunda yükselir. Jüpiter’in en verimli çalıştığı burçlardan biri Yengeç’tir. Bu yerleşimde yer alanlar, evlerini ve ailelerini çok severler. Genel olarak kendilerini insanî hareketlere adamışlardır.

 

SATÜRN YENGEÇ BURCUNDA

 

Karar verdikleri bir konuyu takip ederken çok güçlü hedefler belirleyebilirler.

Maddî başarıların yanı sıra Satürn Yengeç’te duygusal kısıtlamalar getirebilir.

Bazıları katı olabilir. Bir çeşit duygusal yoksunluk çekebilirler. Dengeli ve güvenli bir aile yaşamı için büyük istek duyarlar, ama önlerine sorunlar çıkabilir. Bu insanların endişe, kuruntu eğilimleri vardır ve problemlerini başkaları ile paylaşmakta zorluk çekerler. Eğer bu, onların ilişkilerini etkiliyor ve eşleriyle ilişkilerinde çekingen yapıyorsa, duygularını serbest bırakmak için ellerinden geleni yapmaları gerekir.

 

Satürn Yengeç burcunda zararlıdır. Bu konumda doğanların en önemli özelliği, çalışma hayatında oldukça kurnaz olmalarıdır.

Bu insanlar para kazanma yeteneklerinin yanı sıra, bütçelerini her zaman en iyi şekilde dengeleyebilme özelliğine sahiptirler.

 

 

 

Mars ve Jüpiter’in Ateş burçlarından birinde olması ve olumlu etkileşim alması problemlerini hafifletecektir.

 

RUH HALLERİ ÇALKANTILI BİRÇOK KİŞİNİNİN HARİTASINDA URANÜS YENGEÇ BURCUNDA BULUNMAKTADIR.

 

 

URANÜS YENGEÇ BURCUNDA

 

Yengeç burcu değişken ruh hallerini destekler. Ruhî kargaşaya düşmeleri herkesten kolaydır. Olaylardan kendilerine göre sonuçlar çıkartıp, hiç yoktan ortalığı kargaşaya ve savaş alanına dönüştürebilirler. Bu karmaşa, sadece kişiyi değil, ne beklemeleri gerektiğini bilemeyen, nerede durduklarından emin olamayan çevresindekileri de etkiler. Sakinleşmeleri, çabuk karar vermekten kaçınmaları gerekir.

 

Uranüs, 1865-1872 ve 1949-1956 yılları arasında Yengeç’te bulunmuştu. Tekrar 2030 yılında burada bulunacak.

 

Uranüs Yengeç burcunda olan kişilerin hayal gücü yüksektir. Aile bağlarına çok önem vermeyebilirler. İlişkilerinde özgür davranmayı severler. Uranüs aynı zamanda ürprizleri sever.

 

Neptün Yengeç burcundaki geçişini 1901-1915 yıllarında yapmıştı. Bu tüm bir nesil üzerinde kasvetli, melankolik bir devre yaşatmıştı. Bu devrede doğanlar,

daha çocukken, 1914-1918 yılları arasındaki I. Dünya Savaşı’ndan ve büyüdükleri zaman da, 1939-1945’teki II. Dünya Savaşı’ndan korkunç şekilde etkilenmişlerdi. İki dünya savaşı arasındaki dönemde Neptün, hayat, işsizlik ve fakirlikten dolayı güçlükle devam etmiş, talihsiz olayları güçlendirmiş olabilir.

 

 

NEPTÜN YENGEÇ BURCUNDA

 

Bu konumda doğan insanların büyük bir bölümü, evlerine ve ailelerine düşkün, genellikle idealist, ülkelerini korumaya meyillidirler. Dinî konuların ve mistik anlayışların peşinde gitmekten hoşlanırlar. Sert açılarda ise ev yaşantılarında mutsuz olabilirler. Ay, Merkür, Venüs ve özellikle Güneş’le sert etkileşim varsa bu durum yoğunlaşır. Olaylara karşı hassasiyet ve duygusallık yükselebilir. Kişinin yaratıcı çalışmaları azalacak ve hassaslaştıracaktır. Bu devrede doğanlar şu an çok yaşlanmış veya çoğu yaşamıyor olabilir. Bir sonraki Neptün’ün Yengeç geçişi içinse, 2066’yı bekleyeceğiz!

 

 

 

Uranüs, 1905 ve 1911 yılları arasında Oğlak burcundan geçerken, Neptün’le sert etkileşime girmesiyle olumsuzluklar bu neslin hayatlarını daha da zorlaştırmıştır. Ama bu devrede olumsuzlukların yanında, Einstein’ın İzafiyet Terosi’ni ortaya atışı, vitaminlerin bulunması, (Neptün astrolojik olarak ilâçlarla ilişkilendirildiğinden) ilâçlar konusunda sağlık kanunlarının geliştirilmesiolumlu olaylar olarak nitelenebilir.

 

 

ŞİRON YENGEÇ BURCUNDA DUYGUSAL OLARAK GERİDE KALAN VEYA KAYIP SAYILABİLEN EBEVEYNİ SİMGELER.

 

 

PLÜTON YENGEÇ BURCUNDA


Yengeç kadınları temsil eder, Plüton önemli değişimleri haber verir. Bu dönemde dünyada ilk kadın kabinesinin kuruluşuna tanık olunmuştur. Yine bu dönemde kadınlar pek çok konuda daha fazla söz sahibi olmuş, çalışma hayatında daha aktifleşmişlerdir. Türkiye, Avrupa’da kadınlara seçme ve seçilme hakkının ilk tanındığı ülkeler arasında yer almış ve 1935’teki ilk seçimlerde meclise 18 kadın milletvekili girmiştir. Amelia Earhart, ilk olarak tek kişilik bir uçağın kadın pilotu olmuştur. 1913-1938 yılları arasındaki geçişte, aile yaşantısında büyük değişiklikler olmuştur. Bu dönemde doğan çocukların çoğu aile sevgisinden uzak, özellikle babasız dünyaya gelmiş olabilirler.

 

Doğum haritasında Yengeç burcu güçlü konumdaysa, Plüton’un bu yerleşimi bireylerin duyguları üzerinde çok baskındır. Plüton’un, Güneş, Ay ya da Yükselen burca sert açıları varsa, duyguların kontrolü zor olabilir.

 

 

 

Plüton Yengeç burcu’na 1. Dünya Savaşı’ndan önce girmişti. Savaşın yanı sıra,

bilimin önemli buluşları bu devreye rastlar; Bohr’un Kuantum Mekaniği Teorisi, Einstein’ın İzafiyet Teorisi (Neptün 1915’e kadar Yengeç’te kalarak Plüton’a eşlik etmişti!), atomla ilgili olarak, Rutherford’un Atom Teorisi, nötron ve kilotron bulunmuştu.

 

 

 

ŞİRON YENGEÇ BURCUNDA

 

Annenin Yengeç burcu ile anlatıldığı göz önüne alınırsa, Yengeç’teki Şiron, babayla ilgili duygusal sorunları anlatacaktır. Ama nadir olarak, kişinin babası, anne gibi davranan ve tüm duygusal sorunlarını yüklenen biriyse o zaman Şiron anne ile ilgili sorunlar olarak düşünülebilir. İlgisiz olan ebeveynlerden biri (ancak tüm doğum haritası incelendikten sonra karar verilebilir!), iş yaşamından zaman bulamıyor olabilir. Bazı özel durumlarda, anne veya babanın ölümünden kaynaklanan bir eksiklik de söz konusu olabilir. Güvenlikli bir yuvada olma içgüdüsü bir ihtiyaç haline gelebilir. Çocuklukta yaşanan duygusal tatminin ne kadar önemli olduğu düşünülürse, psikolojik ihtiyaçlarının nasıl dengelenmesi gereği doğum haritasında dikkatli incelenmesiyle ortaya çıkabilir.

 

KUZEY DÜĞÜM YENGEÇ BURCUNDA

 

Kuzey Düğüm Yengeç Burcu’nda iken doğanlar, geçmişin anılarını silmekte zorlanırlar.

Kötü günlerini akıllarına getirip mutsuz olurken, güzel günlerini anarak da sürekli bir

nostalji yaşayabilir.

 

Kuzey düğümün Yengeç’te olması, başkalarına yardım etmeyi öğrenmeleri gerektiğinin bir işareti sayılır.

 

 

 

Birilerini özel yaşamına sokmakta zorlanabilirler. Genelde sosyal statü elde etmek için evlenebilirler. Duygusal olarak biraz katı olabilen, kendilerine duvar örmeyi iyi başaran tiplerdir. Çoğu zaman bencil davranabilirler.

 

 

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler