KİM BU YENGEÇLER

Yayın tarihi: 11.07.2006
KİM BU YENGEÇLER
KİM BU YENGEÇLER?

 

MELANKOLİK BİR YAPIYA MI SAHİPSİNİZ? DUYGULARINIZI DERİN Mİ YAŞIYORSUNUZ? PARANIN GÜCÜNE İNANIYOR MUSUNUZ?

GEÇMİŞLE ARANIZDAKİ BAĞI KOPARAMIYOR MUSUNUZ?

CEVAPLARINIZ EVET İSE, SİZ TAM BİR YENGEÇ’SİNİZ.

 

Melonkolik bir yapı

 

Yengeç burcunu tanımlayan kelime şefkattir. Kendisini korumak için kuşandığı kalkan, çoğu zaman yanlış anlaşılmasına neden olur. Yengeç insanının olduğundan farklı görünüşü, duygularındaki hızlı değişimi İkizler burcunu çağrıştırsa da, bu iki burç insanı özde birbirine benzemez. Yengeç burcu insanına bu tavrı veren, duygularının inanılmaz derin ve yoğun oluşudur.

 

EV

 

Evleri ve aileleri kutsal bir tapınak gibidir. Mabedine karşı girişilen en küçük saldırıda, bu yumuşak, iyi huylu insanlar bir anda çehre değiştirerek saldırgan olabilir. Tıpkı bir yengeç gibi yan adımlarla düşmanını hiç ummadığı bir yerden vurabilir.

 

Yengeçler, dünyanın en mutlu insanıyken bir anda dertlenebilen, melankolik bir yapıya sahiptir. Fakat içinde kopan fırtınaları çok iyi gizleyerek, etrafa ‘her şey sütliman gidiyor’ gibi görünebilirler. Yengeç’in, kabuğunun içine girmesine izin verdiği insanlar, o dinginliğin altında bir yanardağ olduğunu keşfedebilir.

 

Evleri ve aileleri her şeyden önemlidir. Sevdiği insanlar için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar. Herkese yardım etmekten büyük mutluluk duyan Yengeçler’in merhameti ve yardımseverliği kimi insanlar tarafından istismar edilebilir. Fakat, Ay’ın Yengeç insanına bağışladığı sezgi gücü, duyguları yüzünden yanlışlar yaparak hırpalanmasını engeller.

 

Genelde kimsenin hakkında kötülük düşünmeyen Yengeç’in, insanlarla anlaşma konusunda doğal bir yeteneği vardır. İçgüdülerine, doğal karamsarlıkları ve melankolik yapıları eklenince, ortaya ince eleyip sık dokuyan, göründüğü kadar kolay aldatılamayan bir tip çıkar.

 

PARA

Yengeçler’in kalkanlarını sağlamlaştırmak için kullandıkları başlıca unsur paradır. Maddi varlık ve konfor, kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

Bu nedenle Yengeçler hırslı insanlardır. Kimseye muhtaç olmadan, yuvalarında rahat yaşayabilmek onlar için çok önemlidir. Amaçlarına ulaşmak için en zor işlerin altından kalkarlar, paraya ulaştıklarında harcamaları da kazanmaları kadar zor olur.

 

Yengeç burcu insanları utangaç olur. Utangaçlıkları ve şüphecilikleri gizlilik duygularıyla bir araya gelince ortaya ser verip sır vermeyen bir yapı çıkar.

Genelde çok konuşkan insanlar oldukları halde, kendileri hakkında konuşmaktan

hiç hoşlanmazlar.

 

Onun zayıf yanlarını öğrenip ileride aleyhine kullanabileceğinizi düşünürler. Başkalarına karşı bu kadar şüpheci ve güvensiz olmalarına karşın, kendilerine son derece güvenirler.

 

 

GEÇMİŞİ KÖTÜ ANILARLA GÖLGELEMEK ONLARA GÖRE DEĞİLDİR. ESKİ EŞYALARI ATMAK ONLAR İÇİN ÇOK ZORDUR. EVLERİ ARDİYEYE BENZEYEBİLİR. TARİH VE ANTİKALAR BAŞLICA İLGİ ALANLARIDIR.

 

Yengeçler’in hafızaları çok güçlü olur; ancak dikkatsiz olduklarından, isimleri, numaraları, söylenenleri, yapılacak işleri kolay unuturlar.

Fakat geçmişi kolay kolay unutmayarak sıkı sıkıya bağlanırlar.

Çocukluk anıları, hayatta en çok değer verdikleri kişi olan annelerinin yanında geçen günler, her zaman için gelecekten daha güzel ve huzurludur. Şimdiyi değil,

geçmişi yaşadıkları söylenebilir.

 

Akrep burcu gibi yapılan kötülükleri değil, iyilikleri hafızalarında tutmayı tercih ederler.

 

ARKADAŞLIK

 

Arkadaşlarına neredeyse evlerine bağlandıkları gibi bağlanırlar. Karşılıklı fikir

alışverişinden çok duygu alışverişine önem verirler. Az sayıda ama sağlam

arkadaşlıklar kurarlar. Kötü gün dostudurlar ve dostlukları uzun sürelidir. Hatta ömür boyu sürer.

 

Sevmek ve sevilmek, onlar için yemek içmek kadar hayati önem taşır.

Mutlu olmak için, sevdikleri, değer verdikleri insanların sevgi ve

ilgilerinden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymazlar demek

abartı olmayacaktır. Fakat sorun, Yengeç insanının paranoyaya varan şüpheciliğidir. Her şeyden olduğu gibi etraflarındaki insanların sevgilerinden de şüphe ederler. Buna bir de kıskançlık eklenince, mutluluğa ulaşmaları zannedildiği kadar kolay olmaz. Yoğun duyguları onlar için bazen mutluluk bazen mutsuzluk kaynağıdır.

 

 

Doğum Günlerine göre:

 

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. Yengeç’in ilk on gününde doğduysanız,

Yengeç’in özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Su grubundaki sıralamada Yengeç’ten sonra gelen Akrep’in özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Su grubunun üçüncü burcu Balık gibi davranıp, kırılgan ve olaylardan çabuk etkilenen bir Yengeç’e dönüşebilirsiniz!

 

 

  1. DEKANAT

 

(21 Haziran - 30 Haziran)

Duygusallığı ifade eden yönetici Ay’ın etkisi altında olan

Yengeçler çok hassastırlar. Yengeç burcunun ilk günlerinde doğan kişilerin çok duygusal bir yapıları vardır. Aile hayatına diğer Yengeçler’den daha fazla önem verirler ve özen gösterirler. Duyguları değişkendir. Geçmişe, anılarına ve onlara ait eşyalara çok bağlıdırlar.

 

  1. DEKANAT

 

(1 Temmuz - 10 Temmuz)

Plüton, Ay’ın hassaslığını yoğunlaştırır. Bu durumda Yengeç’in duygusallığı

daha da artar. Bu bölümde doğan Yengeç burcu insanları, Mars’ın etkisinden dolayı kararlı ve iradelidir, başladıkları hiçbir işi yarım bırakmazlar. Çok duygulu bir yapıya sahip oldukları için ilişkilerini çok derin yaşarlar. Diğer insanları rahatsız edebilecek kadar meraklı olabilirler.

 

  1. DEKANAT

 


(11 Temmuz - 22 Temmuz )

Neptün özellikleri ağır basar. Bu, Yengeçler’in sanat kabiliyetlerini

ön plana çıkarır.Son bölümde doğan Yengeç burcu insanları, sevdiklerinin arasında kendilerini güvenli ve huzurlu hissederler. Sanata eğilimleri çok fazladır, geniş ve güçlü bir hayal

güçleri vardır. İnsanlara karşı merhametli ve insaflıdırlar. En kötü huyları, pasaklı ve

düzensiz olmalarıdır.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler