YENGEÇ ERKEĞİ

Yayın tarihi: 11.07.2006
YENGEÇ ERKEĞİ
YENGEÇ ERKEĞİ

 

ZOR BİR ERKEKTİR AMA  SON DERECE DUYGUSAL,

HASSAS VE YUMUŞAKTIR. SEVDİĞİ KADINA BAĞLANIR VE ONU BİR KEZ KISKAÇLARINA ALDIĞINDA,

ÖMÜR BOYU BIRAKMAK İSTEMEZ.

 

Duygusal ve Hassas

 

Su grubu erkeğinin arası her türlü sıvıyla iyidir.Suyu, denizi, içkiyi çok sever. Yengeç erkekleri genelde “akşamcı” olarak bilinirler. Alkollü içeceklerin yanı sıra çay, kahve gibi içeceklere de fazlasıyla düşkündürler.

 

 

Sahiplenici olan Yengeç erkeği, kadını için her fedakârlığı yapabilir. Ancak, şüpheci yapısı, kayıtsız-şartsız beklediği sevgiden emin olmasını engeller. Bu da onu zaman zaman huysuz ve müthiş kıskanç yapabilir. Bir Yengeç erkeği ile birlikte olmanın en zor yanı budur. Üstelik tüm duyguları gibi güvensizlik duygularını ve kıskançlığını da gizlemeye çalıştığından bazı hareketlerine anlam verilemez. O kadar ilgiye düşkündür ki, kendisinden ayrı geçirdiğiniz zamanı dahi kıskanırlar. Kuruntuları, var olmayan

rakipler yüzünden tartışmalara sebep verebilir. Tüm huysuzluklarına rağmen, asla kırıcı olmazlar ve gönül almayı çok iyi bilirler.

 

Yengeç erkekleri, annelerine Yengeç kadınlarından bile düşkündür. Bu sevgi, bazı ilişkilerde sorunlar yaratabilir. Annelerine benzeyen, bakımlı, neşeli kadınlardan hoşlanırlar. Beraber olduğu kadın, anne şefkatiyle yaklaşmalı, ona hayatın hoş yanlarını gösterebilmelidir. Güçlü, ayağı yere basan, aynı zamanda eğlenceli kadınlardan hoşlanırlar. Sevgilisi onun hayallerini yaşamalı, rüyalarını dinlemeli,

fakat sıkıcı gerçeklerle cesaretini kırmamalıdır. Hele dırdırcı hiç olmamalıdır. Çünkü bir eve bir dırdırıcı yeter de artar!  Kendisi ara sıra huysuzlansa da,

eşi onun bu nöbetlerinin üstüne düşmeden geçiştirmelidir. Yoksa büyük kavgalar çıkabilir ki, tartışma Yengeç erkeğini evden kaçırabilecek tek şeydir.

 

Bir Yengeç erkeği ile birlikte olan kadın, sık sık girdiği bunalımlara alışık olmalıdır.

Melankolik yapısını dengeleyecek, onu her zaman neşelendirecek bir kadına ihtiyaç duyar.

Bu meraklı adam, her şey gibi insanların hayatını da merak eder. Bunalımlı anlarında anlatılan suya sabuna dokunmayan dedikodular onu keyiflendirebilir. Bu ilişki çok fedakârlık gerektirebilir, ancak Yengeç erkeği bu fedakârlıklara fazlasıyla cevap verecektir.

 

 

 

AİLE

 

Mükemmel bir babadır. Çocuklarına değer verir. Onlara olan aşırı düşkünlüğü, evden ayrılma zamanı geldiğinde sorun yaratabilir.

 

Ciddi olmayan ilişkiler ona göre değildir. Her ilişkisini ciddiye alır. Evlendiğinde de küçük maceralarla ilişkisini tehlikeye atmak istemez. Sadık ve bağlı kalır.

Terbiyeli, nazik Yengeç erkeği toplum kurallarına uyar.

 

Yengeç erkeğinin eşi, iyi yemek yaptığı gibi yemeyi de sevmelidir. Bu erkek, hazırladığı lezzetli yemeklerle eşine jest yapmayı sever. Evde yapılan arkadaş toplantıları, yemekler, onu dışarıdaki renkli hayattan daha çok çeker. Evine bağlı, güvenilir, şefkatli,anlayışlı, neşeli, hepsinden önemlisi sevgisini gösteren bir kadın,

onu ömrünün sonuna kadar mutlu edebilir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler