YENGECİ NASIL TANIYACAKSINIZ

Yayın tarihi: 11.07.2006
YENGEÇİ NASIL TANIYACAKSINIZ
YENGEÇİ NASIL TANIYACAKSINIZ?

 

YENGEÇLER SAKİN VE DİNGİN GÖRÜNÜMLERİNİN ARDINDA  ZENGİN BİR HAYAL DÜNYASI SAKLARLAR. VAHŞİ DALGALAR GİBİ KÖPÜRDÜKTEN SONRA BÜYÜK BİR SÜKUNET İÇİNDE SAKİNLEŞEBİLİR YA DA KARARLI BİR GÖRÜNÜM İÇİNDEYKEN BİRDENBİRE KABARIP DALGALANABİLİRLER. AY’IN YÖNETTİĞİ YENGEÇLER’İN MED-CEZİR GİBİ DUYGULARI HEP HAREKET HALİNDEDİR VE ONLARI YÖNETİR.

 

Med-Cezir Duygular

 

GİYİM STİLİ

 

Yengeçler giyim konusunda kendilerine çok güvenirler. Kendi dizaynlarını yaratıp diken Yengeç’e sık rastlanabilir. Genelde moda ve tasarım alanında çalışabilirler.

Yarattıkları çizgilerle dünyaca ünlü bir modacı olmaları mümkündür. Aşırıya kaçarlarsa tepki de alabilirler. Çok değişik ve pahalı bir kıyafetin üzerine alakasız bir takı takıp bir anda rüküş olabilenlerine de rastlanır. Özellikle Yengeç erkeklerinin, iş kıyafetleri

üzerine taktıkları komik kravatlardan herkes bahseder. Eşlerine veya yakın kız arkadaşlarına çoğu zaman danışma ihtiyacı duyarlar. Yumuşak uçuk maviler ve griler Yengeç’in kişiliğini yansıtan başlıca renklerdir. Elbiselerinin kumaşlarını da genellikle doğal dokumalardan seçerler.  Vücut ısıları dengesizdir.

 

Hava durumuna da hiç aldırmayan Yengeçler kış günü tişörtle dolaşıp yaz gününde de yünlülere bürünebilirler.

 

YÜZ YAPISI

 

Yengeçler’in saçları genellikle uzun ve bakımlı olur. Koyu renk saçlı olmaları muhtemeldir. Açık alınlarındaki çizgiler yaşlandıkça belirginleşmeye başlar. Gözleri, küçük olmasına rağmen içleri güler.Kumral, açık tenli ve hassas derileriyle soğuğa karşı çaresiz kalabilirler. Dudaklarındaki ince kıvrımlarla muzipçe gülümseyip etrafa neşe saçarlar.

 

DİKKAT!

 

Unutmayın, Yükselen burcunuz Yengeç ise, bu tanımlar sizin için de geçerli sayılır!

 

VÜCUT

 

Balık eti vücutlarıyla Yengeç edasıyla yürürler. Zodyak’ın en iyi aşçıları olan Yengeçler, kilo almaya çok yatkın olurlar, çünkü pişirdikleri güzel yemeklerin tadına mutlaka bakmak isterler. Genellikle hareketsiz oldukları için kilo verirken zorlanırlar. Ancak onları uyardığınız zaman spor yapmaya başlarlar. Kolay kolay hastalanmazlar.

Birçok Yengeç kadınının göğüsleri diğer burçlarınkine göre çok daha büyüktür. Bu onları çok çekici kılar. Erkeklerin ise vücutları iridir. Bazı Yengeçler’in kamburumsu yürümeleri vücutlarının güzelliğini ortaya çıkarmalarını engelleyebilir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler