YENGEÇİN EVİ

Yayın tarihi: 11.07.2006
YENGEÇİN EVİ
YENGEÇ’İN EVİ

 

YENGEÇLER İÇİN EVLERİ ÇOK ÖNEMLİDİR. ÇOCUKLUKLARINI HATIRLATAN MEKANLAR YARATMAYA ÇALIŞIRLAR.

 

Bir ev satın almak istediklerinde, çok güzel manzarası olan ve kendilerine huzur verebilecek bir yer seçmek isterler. Genelde şehir dışını tercih ederler.

 

Huzurlu Mekanlar

 

Şehir içinde yaşamak zorunda kalan Yengeçler’in evlerinde, mutlaka bir balkon olması gerekir. Balkondaki büyük saksılarda çiçek yetiştirmek hoşlarına gider. Çoğu Yengeç’in evi, bütçeleri müsait olduğu sürece deniz veya göl kenarlarında olur. Su, onlar için çok önemlidir. Geçmişin nostaljisini sürekli yaşamak isteyen Yengeçler eşyalarını uzun süre saklarlar. Aile büyüklerinden kalmış mobilyalar onlar için çok kıymetlidir. Çok pahalı olsa bile, antikacıları dolaşıp eski parçaları toplamayı severler. Sallanan koltuklar favorileridir. Kullandıkları mobilyalar çok yumuşak ve rahat

olmalıdır.

 

 

Aksesuar olarak eski bir sürahi, porselen bir bebek ve değişik heykelleri tercih ederler.

 

Yaşadıkları atmosferin sakinliği içinde, uzun süre romantik anlar geçirmekten hoşlanırlar. Eskiye düşkün Yengeçler döşemelik kumaş olarak ipek brodeleri ve kadifeleri tercih ederler. Pastel tonlar, özellikle de uçuk gümüş griler vazgeçilmez tercihlerindendir.

 

Ayrıntıcı Yengeç’in evi aksesuarlarla o kadar doludur ki, misafirlerin oturacak yer bulması çok zor olabilir. Evlerinde en çok yastık bulunan burç Yengeçtir. Aksesuar olarak eski bir sürahi, porselen bir bebek ve değişik heykeller görülebilir.

 

Aile büyüklerinden kalmış mobilyalar onlar için çok kıymetlidir.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler