ARKADAŞLIĞI

Yayın tarihi: 11.07.2006
ARKADAŞLIĞI
ARKADAŞLIĞI

 

GENELDE UTANGAÇ OLAN YENGEÇLER, YAKIN ARKADAŞLIKLAR KURMAK İÇİN UZUN SÜRE BEKLERLER, SONUNDA UZUN YILLAR

DEVAM EDECEK DOSTLUĞUN TEMELLERİNİ ATARLAR.

 

Uzun ve Kalıcı Dostluklar

 

Kolay kolay kimselere güvenemeyen Yengeçler, arkadaşlık kurmakta ilk başta zorluk çekerler. Arkadaşları genelde çocukluktan beri tanıdığı çevresinden kişilerdir.

Yeni yerler ve mekânlarda bulunduklarında, kendilerini deşifre etmek istemezler. Uzun ve kalıcı dostlukları tercih edecekleri için, zaman içinde kuvvetlenecek bağlar kurmayı isterler. Yeni kişilere ısınmaları zaman alabilir. Bağlandıkları zaman ise kopmaları zordur. Çabuk kırıldıkları için, arkadaşlarının sözlerine ve davranışlarına özen göstermeleri gerekir.

 

Yengeçler güvenilir arkadaşlardır. Bir anne ve babadan daha yakın olmayı becerebilirler.

Ama bunu istemeleri gerekir, çünkü herkesi, bu ilgiye değer bulmazlar. İlgilendikleri arkadaşları ise bazen bu fazla ilgi ve alakadan dolayı sıkılacak dereceye gelebilirler.

 

Yeniliğe zor açılan Yengeçler, kendi gibi oldukları için, Su grubunu kendine çok yakın hisseder. Toprak’ı ise yapıcı ve güven dolu bulurlar. ateş ve Hava gruplarının hareketliliği önce onlara enteresan gelse de bir süre sonra her iki taraf da sıkılabilir. Karşı cinste Ateş ve

Hava gruplarıyla olan ilişkiler, arkadaşlıktan çok duygusal şekle kayabilir. Yine de onların görüşleri onlara ilginç geldiği için, arkadaşlıklarını belli bir düzeyi geçmeyecek şekilde devam ettirmeyi severler.

 

Şakalaşmayı çok sever, zamanla grubun espri yeteneği en gelişmiş kişileri olabilirler. En değer verdiği arkadaşları ya kendi gibi olan Su grupları ya da Toprak’lardır.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler