ASTRO SAĞLIK

Yayın tarihi: 11.07.2006
ASTRO SAĞLIK
ASTRO-SAĞLIK

 

SEVGİ DOLU AMA HASSAS OLAN YENGEÇLER, HEM FİZİKSEL, HEM DE ZİHİNSEL AÇIDAN ÇABUK HASTALANABİLİRLER.

 

Duygusal Dalgalanmalar

 

Stresli ve karmaşık ortamlardan uzak durmaları gerekir. Duyguları değişken Yengeçler’in moralleri çabuk bozulduğu için sık sık mide problemleri çekebilirler. İçlerinden çıkamadıkları durumlarda hemen atıştırmaya ve yemek yemeğe başlayabilirler. Bu da kilo problemlerine daha yatkın olduklarını gösterir.

 

 

Yengeçler, Zodyak’ın en hassas bünyeye sahip kişileridir. Çoğu Yengeç sık sık

duygusal dalgalanmalar geçirir. Çabuk üzülür ve etki altında kalırlar. Çevreleri huzursuz olursa, bu, onlara hemen yansır. Negatif enerjiyi üzerlerinde toplama özelliklerinden dolayı, negatif enerji süpürgesi olarak bilinirler. Ama kendileri bundan son derece rahatsız olur. Çoğu Yengeç, etrafıyla kolay iletişim kuramaz. Yengeçler en fazla psikolojik problemler çeken insanlar seçilebilirler. Ay’ın etkisindeki Yengeç kadınlarının süt hormonları çok aktiftir. Göğüslerle ilgili problem yaşayan pek çok kadın Yengeç burcundan çıkar. Anneliği temsil eden Yengeç burcu rahimlerle ilgili problemler hakkında da uyarılar verebilir. Kısaca Yengeçler depresyon, ruhsal iniş çıkışlar, gastrit, ülser, kadın hastalıklarına en çok yakalanan burçtur denebilir. Burcu Yengeç olanların dışında doğum haritasında Ay gezegeni çok aktif olan kişilerde aynı rahatsızlıklar gözlenmiştir. Özellikle dolunay günlerinde kendilerini halsiz, mutsuz hissederek hastalık hastası olabilirler.

 

DİKKAT!

 

Doğum haritanızda Ay’ınızı kontrol edin. Önerdiğimiz besinleri doktorunuza da danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam size sunulabilir.

 

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

 

Doğum haritalarında Ay gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Yengeç burcuysanız veya Yükseleniniz Yengeç burcuysa da geçerli) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak B2, B6, mineral olarak potasyum, germanyum dengesi kontrol edilmelidir. Ayrıca vücudun tuz-su dengesi diğer burçlarda doğanlara göre daha önemlidir. Vücut sıvılarının astrolojide yöneticisi Ay’dır.

Bu nedenle Yengeçler ve Ay gezegeni aktif olanlar, herkesten daha fazla su içmeye ihiyaç duyarlar. Onlara vücuttaki suyu tuttuğu ve ödemler yaptığı gerekçesiyle fazla tuzlu gıdalardan uzak durmalarını öğütleyebiliriz. Uygun besinler olarak ise;

 

Vitamin B2 içeren

Peynir ürünleri, süt, tavuk, sakatatlar, balık ürünleri, yumurta, soya fasulyesi, lifli sebzeler, badem.

 

Vitamin B6 içeren

Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

 

Potasyum içeren

Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz.

 

Germanyum içeren

Sarımsak, ginseng, aloa vera önerilebilir.

 

SU GRUBUNDAN YENGEÇ, SUYLA EN ÇOK İLGİSİ OLAN BURÇTUR.

VÜCUDUN BÜYÜK BİR KISMI SUDAN OLUŞMAKTADIR. BU SUYUN DENGESİNİN BOZULMASI İSE YENGEÇLERİ FAZLASIYLA ETKİLER.

 

Yengeçler İçin Önemli Bir İçecek: Su

 

Su; kan ve lenf aracılığıyla hücrelere gıda, hormon ve antikor taşır. Vücuda giren gıdaların parçalanıp emilmesine yardımcı olur. Özellikle haritasında Ay açıları sert etkileşim alan hassas Yengeçler’in (Ay açıları bozuk diğer burç elemanları da dikkat etmeliler!), vücut sıvılarının dengesine dikkat etmeleri gerekir. Suyu yeterince tüketmedikleri zaman hücre içi sıvıları dengelenemeyerek, üreme hormonlarında düzensizlikler olacaktır. Kandaki maddelerin oksidasyonunu sağlayamayarak, kolay hastalanabilirler. Bu durum karşısında Yengeçler kendilerini mutsuz ve depresyonda hissedebilirler.

 

Yönetici gezegen Ay’ın hareketlerinde, özellikle dolunay zamanlarında, suların gel-git etkisini üzerlerinde sürekli hissederler. Ay astrolojide vücut sıvıları ile ilişkilendirilir.

Yengeçler, genellikle bol sulu gıdaları tükettikleri zaman kendilerini daha rahat hissedebilirler.

 

Yaşam enerjisinin başlangıcı suyu, yeterince tüketmeye şimdi başlayabilirsiniz.

 

 

Ay’ın Astro Vücut Dili

 

Yengeçler’in ne kadar hassas ve çabuk hastalandıklarına zaman zaman tanık oluruz.

Onlar özellikle yöneticileri Ay’ın dolunay veya yeniay olduğu devrelerde çok hassaslaşır ve çabucak hastalanabilirler. Ay’ın hareketleri, sağlık astrolojisinde, vücut sıvılarının dengesi ve kişinin duygularının psikosomatik hastalıklara nasıl etki ettiğini anlamak için gözlemlenir. Merkezi beyinde olan tüm hormonların salgıları,

vücudun manyetik enerjisi ve gözler Ay ile ilişkilendirilir. Ay açıları bozuk olan kişilerin mideleri ile ilgili problemleri olabilir. Özellikle üzüntülü oldukları zaman, fazla yemek yeme eğilimi gösterirler. Kilo problemleri daha çok Yengeçler’de veya Ay’dan sert etkiler alan kişilerde görülür. Ay, doğum haritalarında nelere karşı hassas olduğumuzu gösterecektir. Yengeçler herkesten daha çok alerjik reaksiyonlara maruz kalırlar. Her ilacı kullanamazlar.

 

 

DİKKAT!

 

Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dır. Astrolojide Ay’ın duygular üzerinde etkisi büyüktür. Duygusal hayatımız ve etrafımızdan aldığımız negatif enerjiharitadaki Ay’ın konumu ile ilgilidir.

 

Hastalıklarının çoğu duygusal dalgalanmaları yüzünden oluşur. Zodyak’ın en fazla

psikosomatik rahatsızlıklara yakalanan kişileri, sert Ay etkileşimi altında olan tiplerdir. Fazla hastalık hastası olan bu kişiler, doktorlarına danıştıklarında, aslında fiziksel bir rahatsızlık taşımadıklarını öğrenip ve buna şaşırabilirler.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler