YENGEÇ KADINI

Yayın tarihi: 12.07.2006
YENGEÇ KADINI
YENGEÇ KADINI

 

YENGEÇ BURCU KADINI KELİMENİN TAM ANLAMIYLA KENDİSİNİ ERKEĞİNE ADAR. SEVDİĞİ ERKEĞİ MUTLU EDECEK HER ŞEYLE

UĞRAŞMAKTAN MUTLULUK DUYAR.

 

O, Bir Dişi Kuştur

 

AİLE

 

Aile onlar için çok önemli bir kavramdır. Anneleri, babaları, çocukları, eşleri için canlarını verebilirler. Özellikle de çocuklarına düşkün olurlar. Anne olduktan sonra,

çocuklarıyla ilgilenmekten eşlerini ihmal edebilirler.

 

Çalışıyor da olsa, yuvası her zaman en önemli yerdir. Evini güzelleştirmek ve rahat hale getirmek için elinden geleni yapar. Çok misafirperverdir. Evine gelen herkesi, aile ferdi gibi kabul edip, özel ilgi gösterir. Altıncı hissi çok gelişmiş olduğundan eşinin, çocuklarının, tüm yakınlarının ne istediklerini ve düşündüklerini sözlere gerek kalmadan anlar. Çevresindeki insanları mutlu etme konusunda çok başarılıdır.

 

 

Bu anaç kadın, kendisine kol kanat gerecek güçlü bir erkek arar. Sevdiği insana ilgi göstermek, şımartmak hoşuna gider. Fakat hükmedici erkeklere katlanamaz.

Onun değişen duygu hallerini anlayacak, dinleyecek bir erkek ister. Erkeği onun çabalarını takdir edebilmeli, saygı duymalı ve tabii ki onu çok sevmelidir. Aslında zayıf bir kadın değildir, pek çok yükün altından kalkabilir, ancak Ay’ın verdiği karamsar, kuşkucu yapısını bertaraf etmesine yardım edecek bir hayat arkadaşına ihtiyaç duyar. Eşinin yanında olduğunu bildiği sürece her işin üstesinden gelir.

 

Dedikoduya meraklıdır fakat dedikoduları, Yengeç erkekleri kadar zararsız olmayabilir.

Bu konuşkan kadın, bir arkadaşıyla yaptığı konuşmaları başka bir yerde ağzından kaçırarak ortalığı karıştırabilir. Ama yine de art niyetleri yoktur.

Ayrıca sert açılar yoğunsa gevezelikleri dırdırcılığa varabilir. Çok mağrur olan Yengeç kadını, sevdiği erkeğe kayıtsız şartsız bağlanacaktır. Birisini sevdiğinde, gözü başkasını görmez. Aynı tutumu eşinden de bekler. Aldatılmayı asla kabul edemez. Zaten çok şüpheci olduğu için en ufak şeyi büyüterek acı çekebilir. Yengeç kadınının ilişkilerini tanımlayan kelime; adanmışlıktır. Kendisini ilişkisine adar ve hiçbir ilişkiye bitecek gibi başlamaz.

 

 

Şen şakrak dış görünüşüne rağmen ürkek ve kırılgandır. Eşi onunla konuşurken çok dikkatli olmalıdır.Gururlu Yengeç kadını, ağır sözleri kaldıramaz, tüm kederini içine atar, sonunda hasta bile olabilir.

 

PARA

 

Parayla araları pek iyi değildir. Harcamayı severler ama maddiyata aşırı düşkünlükleri yoktur. Müsrif olabilirler. Gardrobuna çok özen gösteren Yengeç kadınının, tüm parasını giyim, kuşama ve aksesuarlara harcaması mümkündür. Para onlar için güvenli bir yaşamın garantisidir.  Ama evleneceği erkeğin çok zengin olması umurunda değildir. Onun için önde gelen, anlaşılmak ve duygularını paylaşmaktır.

 

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler