BOĞA ÇOCUKLARI

Yayın tarihi: 13.07.2006
BOĞA ÇOCUKLARI
BOĞA ÇOCUKLARI

 

SAKİN VE SESSİZ TAVIRLARI İLE OLGUN BİR KARAKTERİ CANLANDIRAN

KÜÇÜK AKTÖRLERE BENZERLER.

 

Büyümüş de Küçülmüş!

 

Onun ruhuna giden yol sevgi, şefkat ve güzellikten geçer.Boğa bebekleri genelde her şeyden memnun olan bir yaratılışa sahiptirler. Mutlu ve gülen ifadeleri ile herkese, kendilerini sevdirirler. Bebekliğinden itibaren dikkat çekici derecede kendilerinden emindirler. Bebeklere özgü olmayan sabırları vardır. Bu tutumları çoğu zaman anne-babaların şaşırmasına yol açabilir; çünkü onlar, karınlarının doyurulmasını sessizce bekler ya da gecenin bir vakti ellerinden geldiğince ağlamadan durup büyüklerinin kendileriyle ilgilenmesini beklerler. Beklediği ilgiyi göremezlerse avaz avaz bağırmaya başlarlar. Boğa çocuğu, cömert porsiyonlarla yemek isterler.

 

Büyümeye başladıklarında sevecen, cana yakın, kucaklanmaktan, sevilip okşanmaktan, öpülmekten çok hoşlanan afacanlar hâline gelirler. Çok fazla sevgi ve ilgi beklerler. Eğer istediği ilgi ve sevgiyi buluyorsa ebeveynlerine hiçbir sorun çıkarmazlar. Boğa çocukları tensel temastan çok hoşlanır. Fiziksel dokunuşlarla onu ne kadar çok sevdiğinizi görmeye ihtiyaçları vardır.

 

İlerleyen çağlarda sahiplenme istekleri su yüzüne çıkmaya başlar. Kendilerine ait olan eşyaların farkına varınca bunları paylaşma güçlüğü çekebilirler. Özellikle kendine ve ailesine ait eşyaları paylaşmaktan hoşlanmayabilirler.

 

Genellikle çalışmaktan, okula gitmekten hoşlanmayan bu çocukları ikna etmek için güzel, renkli resimlerden, objelerden yararlanılabilir. Güzelliklere düşkün olan bu çocuklar yavaş yavaş okumaya ve çalışmaya alışacaklardır. Okula alıştıktan sonra ise birinciliği bırakmazlar. Disiplinli olan Boğalar’a ebeveynlerin “ders çalış” ikazında bulunmasına hiç gerek kalmaz.

 

Geleceğe ait planlar yapmaya küçük yaşlarda başlarlar. Gariptir ki küçük yaşta ne olacaklarını ve kariyerlerini dikkatle seçmek isterler. Genç bir Boğa burcu insanını

disipline etmek isterken gösterilecek en iyi yaklaşım, kibar bir yaklaşımdan çok direkt

bir meydan okuma olmalıdır. Boğa gençleri her ne kadar bağımsız olmaktan hoşlansalar bile, aileleri tarafından sıkı bir desteğe ihtiyaç duyarlar. İnatçı ve dik kafalı olduklarından ipleri onların eline bırakmak kötü sonuçlar doğurabilir. Kendi bildiğini yapma yoluna gidebirler ve asi bir kişiliğe bürünebilirler.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.
Matbaacılar Sitesi No:115 Bağcılar, İstanbul
iletişim
Boyut Pedia Kategoriler